Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: jak zdjąć przedni słupek w aucie?

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    jak zdjąć przedni słupek w aucie?

    tak jak w temacie, wie może ktoś jak zdjąć przedni słupek w aucie? mam na myśli ten plastik obszyty materiałem od środka auta domyślam się że są zaczepy ale jak ciągnę to mam wrażenie że coś blokuje albo że trzeba zrobić to w odpowiedniej kolejności a nie chcę niczego połamać....

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Zdejmowałem tylne, żeby zamontować cb, wszystko jest na metalowych zaczepach, ale niestety przechodzi to w plastik i jak będziesz lekko ciągnął, to można połamać. Raczej najlepiej szybko, też się bałem i robiłem trochę szybko, trochę wolno i coś tam się popsuło...Na szczęście nie wiele i można było zamontować. Przedniego nie zdejmowałem, ale powinno być podobnie.
    Trochę strach pociągnąć, bo ten cały plastik się nieźle wygina i łatwo można go popsuć.
    Można też próbować podważyć jakimś śrubokrętem, tylko ciężko wychodzą.
    Chcesz zamontować tam zegary?

    Poczekaj może aż ktoś się wypowie, kto to rozbierał Raczej dół trzeba zostawić na koniec.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no heh właśnie o to chodzi że już "ulepiłem" słupek uprzednio kupując drugi na allegro i mam drugi właśnie niby mam go w ręku to widze jak jest zamocowany ale właśnie nie bardzo chciał zejśc ten z auta i dlatego pomyślałem że zapytam bo może jest jakiś myk bo ten słupek zachodzi na te tylnie i wypadało by je ściągnąć w kolejności dlatego chyba trzeba zacząć od tego tylniego centralnego przy zawiasach i iść od tyłu do przedniego słupka ale wolałem zapytać

  4. #4
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    aaa...no tak, teraz przypominam sobie sorki, juz troszke zapomnialem, robilem to dosc dawno. Przedni jest pod spodem tylnego, to najpierw trzeba tak jak mowisz srodkowy tylny, tylny boczny, a na koncu przedni. No to bedziesz mial duzo zabawy, ten tylny boczny jest strasznie uparty i nie chce tak ladnie pozniej wejsc (a tak latwo schodzi), ale po chwili zabawy da sie zalozyc bez sciagania tylnych boczkow Chociaz jak juz sciagales boczki i wiesz co i jak, to mozesz sciagnac, bedzie o wiele latwiej zalozyc tylny.
    Akurat ten srodkowy najlatwiej sie sciaga. Podrzuć zdjęcia jak już założysz, ciekawy jestem jak wyszlo to "ulepienie"

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zanim to wszystko założę to jeszcze pewnie troszke minie bo oczekuję na cały kit sprzęgłowy i chce to wszystko razem zrobić jedna fotka słupka:
    http://img830.imageshack.us/i/zdjcia05533.jpg/
    niema szału ale na żywo zdecydowanie lepiej wygląda niż na fotkach bo materiał supka jest czarny a na fotce wyszedł jakiś jasny i się bardziej to wszystko odcina, myślę że jak założę to nie będzie to straszyć...roboty sporo szczególnie z szyciem ale zawsze jest satysfakcja że zrobiłem to sam a nie dałem komuś i tylko zapłaciłem

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie ma innej metody jak tylko mocne ale z umiarem i wyczuciem '' wyrwanie '' z zaczepów

    W linku jest trochę informacji + dodatkowo inne panele ...

    http://www.tt-forum.co.uk/forum/view...t+trim+removal

    Powodzenia w instalacji





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    lampa mogła popsuć efekt, nie myślałeś o wykorzystaniu materiału z drugiego słupka? jeśli w ogóle da się go jakoś rozdzielić od plastiku. Chociaż i tak po zamontowaniu powinno ciekawie wyglądać, obok jest trochę czarnych elementów, więc jakoś się wszystko zgra
    temp oleju, turbo, a na końcu afr?

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak jest...no fotele skórzane deska czarna...przystawiałem go do tego na aucie i mi się podoba a jakoś nie chciałem psuć oryginalnego słupka i miałem kupić jakiś element tapicerki na allegro ale gościu chciał 7 dyszek i mi szkoda kaski było ...a skórą łatwiej było naciągnąć

Podobne wątki

  1. [K] Słupek silnika AJQ ew. BAM
    Przez Nielogiczny w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-06-2017, 20:16
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 15:00
  3. Kupie słupek
    Przez maniek1987 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 06:37
  4. słupek jak rozebrac:D
    Przez bulletTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-04-2009, 09:24
  5. jak zdjac przedni zderzak ?
    Przez BelfegorTT w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-06-2008, 22:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •