Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Z FWD na Quattro?

  1. #1
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122

    Z FWD na Quattro?

    Witam Panowie,

    Czy ktoś z Was kiedykolwiek słyszał (albo nawet myślał) o modyfikacji napędu w TT z FWD na Quattro? Czy coś takiego jest możliwe bez wymiany połowy auta? Wiadomo, wał musi iść i tylni most,ale czy cała podłoga/wydech jest przez to inna?

    Bo tak sobie kurna myślę, w nowym TT mam FWD, w sumie auto nie ma żadnych wad poza napędem, gdybym miał takie 2.0 w Quattro to spokojnie mógłbym się bawić w jakieś ~350 KM, cztery końcówki wydechu i jakieś fajne felgi, byłby samochód na lata, a tak przez ten napęd to trzeba będzie niedługo myśleć o czymś 4wd/rwd.

    Szkoda, że 2.0 Quattro wypuścili tak późno, na polskim rynku (wtórnym) niedostępna jest chyba ani jedna. 3.2 mało podatna na mody, silniczek już dosyć leciwy i paliwożerny.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Ehm OMG, chyba nic nie zdziałasz by mieć quatro.

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    zmienić auto ...

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    arthstudio wszystko się da zrobić , jest to tylko kwestia czasu i pieniędzy oraz awaryjności w przyszłej eksploatacji która to jest mocno uzależniona i od kompetencji ludzi którzy podejmą się przeróbki

    Dawno temu była na forum tak właśnie przerobiona TT ( MK1 ) i służyła bezproblemowo pierwszemu jak i następnemu właścicielowi . Przeróbkę robili w VGT ..

    Nie słyszałem i zapewne nikt jeszcze tego nie zrobił w MK2 .
    Z ekonomicznego punktu widzenia , przeróbka całkowicie nie opłacalna zwłaszcza w przypadku MK2 i małej dostępności części używanych .

    Trzena wymienić skrzynię , dokupić tylny dyfer /Haldex półosie przód tył , wał napędowy , tylne zawieszenie , podłogę , bak i wiele drobiazgów , potem zgrac to wszystko programowo ...

    Najlepsze wyjscie to zmiana auta





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Dobra, a troche z innej beczki.

    Teraz w sprawie MK1 quattro.

    Sterownik rozdziela moc na poszczególne koła elektronicznie, czyli dostosowuje rozdział moment obrotowego w zależności od potrzeb. Czy zatem skoro przekazywanie napędu odbywa się za pomocą elektroniki to nie można sobie tak jakoś skonfigurować haldexa, żeby na przykład rozdzielał moc stale 50/50 albo np. dać mu całość na tył?

    Chodzi mi o to, czy nie można by napisać takiego programu dla sterownika żeby rozdzielał moc w określony w programie sposób? Czy może ten podział nie jest jednak w pełni elektroniczny jak w torsenie?

  6. #6

    Dołączył
    May 2009
    Płeć
    Skąd
    Szczecin/Hamburg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    161
    torsen jest czysto mechaniczny...
    tam nie ma elektroniki!
    w haldexie jest możliwość zastosowania innego softu (jest słynny niebieski sterownik) ale nawet on nie pozwala na zrobienie RWD. to nie ma prawa się udać w TT bez mechanicznego dłubania!
    PZDR!

  7. #7
    Awatar arthstudio
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Isle of Man
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    grafitowy
    Posty
    122
    Sorry, zabrzmialo dwuznacznie ale wlasnie o to mi chodzilo, ze torsen jest calkowicie mechaniczny (ze podobnie jak w torsenie nie ma w nim elektroniki :P)

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    z tego co wiem to nasz haldex by nie podołał i by się zaczął przegrzewać albo coś...ale mechanicznie nie będzie kłopotem zrobić z tego auta np torsen...wyjździe ze skrzyni jest most też...zapewne ktoś kto ma trochę pojęcia o mechanice i zmysł techniczny by to ogarnął...ale ja uważam że zamiast tracić siły i $ na zmianę lub poprawę napędu lepiej w to miejsce podnieść moc w tt bo napęd jest według mnie ok...a moc...sami wiecie ciągle mało

Podobne wątki

  1. Audi Q7 4.2 quattro vs. TT 1.8T quattro
    Przez przemeks w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-01-2016, 19:52
  2. Audi TT 225KM Quattro 2000 VS Audi RS3 340KM Quattro 2011
    Przez TTyoung w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-10-2012, 23:37
  3. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 16:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •