Strona 1 z 10 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 139

Wątek: M and V - TT 1.8 quattro 180KM 2000r.

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    M and V - TT 1.8 quattro 180KM 2000r.

    Zgodnie z obietnica wrzucamy zdjecia zakupionej TT'ki,
    zdjecia cykniete kilka dni po zakupie po powrocie z myjni - nic specjalnego (zdjecia, nie samochod... bo ten jest rzecz jasna najlepszy na swiecie... ),
    teraz czekamy, az pojawi sie okazja, by jakis foto-profesionalista z kluby strzelil nam kilka fotek do albumu







    DANE:
    - Przebieg 133.000
    - Rocznik - 2000
    - Moc 180KM
    - Rodzaj napedu quattro
    - Rodzaj silnika 1.8T
    - Lokalizacja Bydgoszcz (+ czeste wizyty w Toruniu)

    OPIS SZTUKI:
    Nasza TT to piekna Wloszka, jednak nie "robiona na handel", lecz sciagnieta przez konesera marki bezposrednio od prywatnej osoby.
    Garazowany i pieszczony bezwypadek (co naprawde czuc na trasie).
    Nasza sztuka to 'tylko', alcantara, standardowe naglosnienie, maly FIS i brak xenonu - mielismy inne priorytety, o czym wspominalem jeszcze przed zakupem Pieniazki poszly glownie na stan techniczny, bezwypadkowosc i pelna dokumentacje.
    'Musialo' byc tylko quattro - wiec jest... ;]

    HISTORIA ZAKUPU
    O tym, jak w PL kupuje sie 'bezwypadkowe' samochody kazdy wie... Nie bylo lekko, aby w tym "lesie bezwypadkow" ( ) dotrzec do sztuki, ktora by nas zadowolila...
    ... i tak los zagnal nas z Bydgoszczy, az do Wroclawia
    TT sprawdzalismy przed zakupem w 3 miejscach w tym w ASO Audi, gdzie przez prawie 4 h (!) sprawdzali ja, zanim ostatecznie trafila w nasze rece. Co do samego ASO Audi Centrum Wroclaw - wspaniala atmosfera, nie wiem jaka w miescie panuje opinia na temat tego salonu, my bylismy po prostu zachwyceni podejsciem do klienta i rzecz jasna naszego samochodu...
    Przed samym zakupem smignelismy nia jeszcze dla pewnosci 150km na autostradzie A4, pozniej formalnosci i powrot do Bydgoszczy juz na 2 samochody...

    PLANY?
    -wymiana ramki pod tablice... bo az wstyd tak jezdzic
    -pozbycie sie pocenia na przewodach przy turbo (juz o tym marudzilem (http://klubtt.pl/viewtopic.php?t=4233) , bedzie zrobione na poczatku sierpnia...)
    -zmiana koloru (lakier jest w swietnym stanie, ale dziewcze chce miec czarna bestie, wiec bedzie na niej niedlugo czarna folia Oracal )
    - wybor ciekawego kompletu felg na zime (fele Arttur'a b. ladne... )
    - HP level up z 180km --> 225 km (zaczynalismy przygode z tt na seryjnej 225, chcialbym do tego wrocic, ale nie jest to cos na 'dzis', jeszcze musze wczytac sie w forum i zrobic z 2 polowa troche kilometrow na tym co mamy )
    -MOZE Xenon - poki co nie mamy cisnienia, ale jest w planach...
    - chcialbym FIS pokazujacy spalanie, ale wiem po lekturze forum, ze raczej na chceniu bedzie musialo sie skonczyc... ;]

    Pozdrawiamy
    Marek i Weronika
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 13-09-2011 o 21:24

  2. #2

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    54
    To jaki Wy macie FIS, że Wam spalania nie pokazuje? Myślałem, że w każdej TT jest to standardowe wyposażenie. Wizualnie TT ok. ale zmiana felg to w Waszym przypadku "a must"

  3. #3
    Awatar reed
    Dołączył
    Jul 2010
    Płeć
    Skąd
    Nowy Targ / Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Biało-cza
    Posty
    185
    Wobbler Mały FIS ogranicza się tylko do temperatury i informacji o otwartych drzwiach jednak o tym, które są otwarte już nie poinformuje i kolejnym minusem jest właśnie brak pokazywania spalania, ot takie różnice między małym, a dużym

    M and V TT piękna, a plany widzę, że póki co bardzo spokojne podoba mi się pomysł z oklejeniem

  4. #4
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Bardzo ładny TeTkozaur

  5. #5

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Może oklejcie na wściekłą czerwień ??
    Czarne jest piękne

  6. #6
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    gratulacje zakupu...chociaż ja troszkę nie rozumiem ludzi którzy kupują słabsze wersje i za większą kasę robią takie auto jak by mogli od razu kupić...ja początkowo dumałem czy kupić 180tke bo ich było full czy 225 ale przejechałem sie 225 i stwierdziłem że to i tak mało więc mniej nie może być...ale mając 180tkę robić 300 lub wiecej to oki...bo i tak wszystko trzeba tak samo poprawiać jak w 225...więc nie bawcie się w półśrodki robiąc 225 tylko lepiej iść na grubo bo 225 sie szybko znudzi a potem będzie myśl...kurde miał racje

  7. #7
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tylko ze motor 225PS jest przez fachowców uznawany za srednio udany :/ Czesto i gesto nawet rodzynki maja kłopot z trzymaniem serii. Poza tym grubo dmuchajac trzeba kuc jeden i drugi.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    dlatego napisałem...robiąc na grubo nie ma aż takiej różnicy bo i tak trzeba sporo wywalać...ale kupować 180tkę i robić z niej 225 to według mnie kiepski pomysł...bo ja po przejechaniu się 225 w ogóle nie zwracałem uwagi na 180 tki a było ich wtedy znacznie mniej niż teraz...tylko cierpliwości...a czy 225 nie udany....to że nie trzymaja mocy głównie jest powodem że są niesprawne...i zamiast odżałować na niektóre cześci ludzie kupują zamienniki a potem sprzedają ktoś kupuje 225 i stwierdza że nieudany..a założenia konstrukcyjne obu silników są takie same...wiec ja bym z tym polemizował

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    wowo, na pewno nie tyczy się to BAM to swietny i mocny motor
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    WaWa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    27
    dzieki Zuczek to mój motorek

  11. #11
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67
    no właśnie BAM jest troszkę inny a co do APX i AMU czym konkretnie się różnią wiecie może?

  12. #12
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    M and V świetny i wyczerpujący opis , fajnie że znalazłeś czas i chęci .
    Super też że jako para macie wspólna pasje w postaci TT co zresztą widać nawet na awatarze
    Podobają mi się plany dot zwiększenia mocy choć o tym możemy jeszcze podyskutować w innym wątku .

    Jesli chodzi o stwierdzenie że ''motor 225PS jest przez fachowców uznawany za srednio udany'' to są to bzdury albo kiepscy fachowcy - Nie róbmy OT w temacie M and V !!




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  13. #13
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez xylo
    Może oklejcie na wściekłą czerwień ??
    myslelismy o czerwonym i o pomaranczy, ale jednak stanelo na czerni ;]

    [ Dodano: |5 Sie 2010|, 2010 17:57 ]
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    nie rozumiem ludzi którzy kupują słabsze wersje i za większą kasę robią takie auto jak by mogli od razu kupić...
    hehe ja tez nie, nie w tym rzecz, po prostu zakup sztuki w stanie jakiego szukalismy to jak pewnie wiesz szukanie igly w stogu siana, bo rzadko kiedy ktos naprawde wypieszczona i dbana TT sprzedaje (bo i po co?), stan samochodu na tyle nas zachwycil, ze problem 180 koni zszedl na dalszy plan - grunt ze jest quattro, a podniesienie mocy zrobi sie, gdy kilka razy za duzo zabraknie jej na swiatlach, czy tez trasie (poki co jest efekt radosci z zakupu, myslenie o mocy przyjdzie za pewne za jakis czas )

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    więc nie bawcie się w półśrodki robiąc 225 tylko lepiej iść na grubo bo 225 sie szybko znudzi a potem będzie myśl...kurde miał racje
    chcialbym zrobic tyle ile da sie bezpiecznie przy seryjnym turbo, wiec ponad 225 raczej sie nie wzbije, ale to faktycznie temat na osobna dyskusje, czy zostawic kase i zmienic raz a dobrze lacznie z turbo, czy po prostu podniesc rozsadnie to co jest z zachowaniem turbiny (na pewno wlacze sie w odpowiedni temat forum za jakis czas)

    reed, MichałTT, Arttur --> dzie-ku-je-my

  14. #14
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    z okazji Swiat Wielkanocnych postanowilismy dac auTTku troche czulosci w postaci recznego mycia...
    tak ladnie prezentowal sie w sloncu, ze wybralismy sie na "mini sesje"...
    miala byc sesja autka, ale zrobila sie mala glupawka i wyszlo jak wyszlo...

    kilka zdjec naszej TT :







    kilka zdjec V :





    kilka zdjec M :

    Ostatnio edytowane przez M and V ; 10-03-2013 o 21:26

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jakoś chyba V bardziej pasuje do TT albo raczej TT bardziej pasuje do V heheh :P

Podobne wątki

  1. Czy ktoś poznaje,Czarna Audi TT 8n 2000r.180km quattro.
    Przez GrzegorzMi8 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-03-2017, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •