Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: Auto kopci, nie zawsze ale kopci.

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68

    Auto kopci, nie zawsze ale kopci.

    Wiem, że mam do zrobienia w pierwszej kolejności w swoim samochodzie przepływke (najprawdopodobniej, tak wyglada z logow) oraz być może uszczelnienie dolotu z turbiny.. To może być powodem?

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Przepływka nie powinna mieć z tym nic wspólnego. Jaki kolor dymu?
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    biały/siwy

    [ Dodano: |26 Lip 2010|, 2010 17:14 ]
    Na ciepłym widzę, że zjawisko nie występuje.

  4. #4

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    raczej masz pierścienie do wymiany na tłokach dużo ubywa ci oleju w silniku?

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Jak jest zimno ja mam czysty biały dymek nawet sporo . Sprawdzam co tydzień olej i nic nie ubywa więc to raczej normalne.

  6. #6
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    było na forum post arttura

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    Sorry, dzisiaj sie przyjrzalem dokladnie i jest to jednak dym niebieski, jak zaczyna kopcic to kopci i to zdrowo, jak przestaje to nie leci nic, dzisiaj nawet na rozgrzanym mi kopcil niesamowicie. Takze sorry, ze wprowadzilem powyzej w blad.

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pierwsza rzecz to ściągnij wąż ten przy kolektorze...jak masz dostęp to nawet lepiej przy ic...zobacz jeśli jes olej to znaczy że poszla turbina i puszcza ile wlezie...jeśli niema oleju to pozostały pierścienie lub na gumkach w głowicy ale tam aż takiego wielkiego dyma nie puści więc albo turbina albo na pierścieniach...

    [ Dodano: |28 Lip 2010|, 2010 20:40 ]
    a i powiedz czy może po kupnie wymieniałeś olej? bo jesli wcześniej nie kopciła a po zmianie nagle zaczyna puszczać chmury to znaczy że razem ze starym olejem spuściłeś jakiegoś moto doktora...jeśli nie masz chęci i kasy na remont to kupuj doktora i na allegro...chociaż przykro unieszczęśliwiać kolejnego podiaranego nabywcę który się cieszy z wymarzonego auta;/

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zdiagnozuj dokładnie w jakich okolicznościach auto kopci, czy jest dym zaraz po odpaleniu, czy prz pelnym bucie, czy najwiekszy bąk pojawia sie prz schodzeniu auta z obrotow, są to bardzo istotne informacje pozwalające zdiagnozować usterkę 1.8T to nie jest jakiś padak i ciężko go zajechać więc bez paniki, narazie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Dokładnie najpierw opisz w jakich okolicznościach pojawia się ten niebieski dym bo może to nic poważnego
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    niebieski dym nie może się brac z błachostki...albo turbo albo na pierścieniach...pierwsza rzecz to niech sprawdzi węże na dolocie...jak suche to znaczy że coś w silniku...panowie niema innej opcji;/

  12. #12

    Dołączył
    Jun 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    73
    jak na mój gust turbo puszcza, zważywszy na to że taki wózek nie ma zbyt dużego przebiegu pierścieni bym nie obstawiał, no chyba że kolega ma niefart i albo przegrzał wózek
    KTO MA QUATTRO TEN MA WłADZÊ, 320PS 535Nm

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    No to opisuje dokładnie swój problem i od razu piszę, co dzisiaj się dowiedziałem w warsztacie.

    Otóż tak, auto kopciło zawsze. Na samym początku jest biało i to bardzo biało, przy lekkim daniu w pizde zabarwia się też na niebiesko. Zatem co do objawów, jeżeli uprawiam eco-driving tj. obroty silnika w granicach 2-3 tysięcy to tak jakby auto po jakimś czasie się dostraja i przestaje kopcić tak bardzo tzn. albo wcale nie kopci, albo sporadycznie. Najwięcej kopci przy daniu mu w pizde.

    Dzisiaj byłem w warsztacie i zrobiłem następujące rzeczy:
    - Sprawdziłem kompresje w cylindrach i na każdym było 13barów, aczkolwiek nie ukrywam, że nie wskakiwało odrazu, tylko po półtorej sekundy. Zatem wydaję mi się, że pierścienie z uczelkami raczej w porządku.

    - Przeczyściłem przy okazji przepływkę i sprawdziłem wszystkie wężyki dolotowe, czy skądś nie ucieka, czy nie ma przerwania. Co się okazuje - podobno nie ma. Jedna rzecz, u mnie podczas tych testów tj. dawaniu mu w pizde do odcięcia, uspokojenie, potem znowu i tak z 5-6 razy za żadnym razem nie było słychać, żeby zawór upustowy spuścił powietrze. Pytanie, czy on to robi rzadko, czy tu mam coś zjebane? Cały czas VAGiem skanuąc w select 1 mam błąd: 17705 - Pressure Drop between Turbo and Throttle Valve (check D.V.!) Co świadczy o tym, że albo połączenie między Turbo, a DV jest uwalone, albo nie wiem.... DV do wymiany?

    Na koniec przy wyjeździe z warsztatu zapaliłem auto i ............ zaczeło się, najpierw chmura mega, że prawie auta nie widać , mechanik poprosił, żeby dać mu w deche i wtedy lekkie zabarwienie na niebiesko.

    Jego diagnoza: do wymiany uszelka pod głowicą, a przy tym uszczelniacze zaworowe, uszelka pod klawiaturę, planowanie uszelki, być może rozrząd.......... i mam doła mówiąc wprost.

    Ktoś chciałby coś dodać coś odjąć, coś komuś nie pasuje do objawów, albo się ktoś zgadza z tym mechanikiem?

    Czy Doctor załatwi sprawę kopcenia? i nierównego odpalania na zimnym silniku i falowanie obrotów? Dzisiaj przy okazji wyczyściłem też świece, jak już grzebałem z mechaniorem....

  14. #14

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Na twoim miejscu wymieniłbym DV za nim zajmiesz się silnikiem. Kiedyś się spotkałem z takim problemem przeglądając tematy, że auto nie kopciło podczas jazdy tylko po dłuższym postoju na wolnych obrotach, po czym przy pierwszym przegazowaniu zawsze leciała chmura dymu potem spokój wymiana DV pomogła.
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no uszczelki się nie planuje jak coś tylko elementy które ma ona uszczelniać...no przez uszczelkę pod głowicą może lecieć olej do cylidrów i tam się spalać ale nie oszukujmy się w cylindrze jest większe ciśnienie niż w przewodach olejowych więc jak by miała tam puszczać to byś miał spaliny w skrzyni korbowej...odkręć korek oleju i daj mu troszkę obrotów tak z dołu niech turbina dmuchnie ...troszkę będzie dmuchać bo we wszystkich 1.8 dmucha ale daje to podobny podmuch jak mały wiatraczek np od procesora od PC ale jeśli bedzie dym taki jak z rury to znaczy że puszcza i jest kibel..a jeśli dv nie upuszcza ciśnienia to zrób logi w kanale 115 i bedzie to widać jak na dłoni tylko zrób loga np 3 bieg do końca i zmiana na 4 i jak wtrakcie zmiany ciśnienie nagle wzrośnie powyżej 1 bara to znaczy że dv nie upuszcza...a swoja droga ono upuszcza przy każdym odjęciu gazu jeśli turbo już pompuje tak że jest tam ciśnienie ale na seryjnym dolocie i programie nie słychać go bardzo ...a biały dym to od niespalonego paliwa a niebieski od niespalonego oleju, sprawdzałeś czy jest dużo oleju w ic? jak nie to sprawdź bedziesz wiedział czy turbo puszcza czy nie...a motodoktora polecam ale pod warunkiem że sprzedajesz auto w kiepskim stanie nie masz na remont i że nie podajesz przyszłemu nabywcy swojego prawdziwego numeru ale teraz TT jest dużo i masa trupów więc nikt Ci dużej kasy nie położy za auto które powiedzmy sobie szczerze trochę niedomaga...ale z tą uszelką to się wstyrzymaj ...odpal auto i odkreć korek od zbiorniczka cieczy chłodzącej..i zobacz czy nie ma bąbli albo nie śmierdzi spalinami, można tez zrobić oględziny jej od strony kolektora wydechowego bo tam najczęściej puszcza ...bo wywalanie uszczelki pod głowicą to spore koszta i dużo roboty dla mechanika czyli dla niego spory zarobek więc się upewnij czy to na 100% pomoże

Podobne wątki

  1. Kopci na siwo po wymianie pierscieni
    Przez Skubi79 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-05-2017, 05:56
  2. autko kopci na biało
    Przez molendez w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 23-09-2015, 19:46
  3. autko kopci na biało
    Przez molendez w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-12-2014, 17:22
  4. TT szarpie kopci brak mocy
    Przez Brzemko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-12-2013, 00:13
  5. Kopci po naprawie silnika
    Przez Kubao135 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 12-04-2012, 19:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •