Ja jak kupiłem vaga-commandera to mi się nie łączył ze sterownikiem silnika a głównie po to się kupuję takie rzeczy przeżyłbym jakoś jakby to było radio ale nie silnik na szczęście sprzedający był na tyle uczciwy że po odesłaniu kabla zwrócił mi kasę. Mój przypadek nie był odosobniony ogólnie ludzie narzekają na commandera bo jest chimeryczny z jednym autem współpracuję z drugim już nie.

Co do pytania czy Vag-Com będzie działał na kablu od commandera to tak ale będzie współpracował tylko z autami do 2004 też na to wpadłem jak go testowałem przed odesłaniem i Vagiem jak i Polskim Vagiem nie połączyłem się z autem po 2004 rokiem. Poza tym commanderem z tego co się orientowałem nie można robić logów albo jest to tak skomplikowane że do tego nie dotarłem

Generalnie polecam VCDS bo nie trzeba się przestawiać po Vagu-com w działaniu jest bardzo podobny, commaner był dla mnie za bardzo pokręcony lecz też jest pomocny dla paru mało uczciwych osób jako program hakerski wypełnia braki ograniczone etyką w VCDS np. robi korekty liczników, kasuje crashdata i parę jeszcze innych rzeczy