\/\/itam,
sprawa wyglada tak, sprawdzajac samochod przed zakupem wyszedl temat wymiany turbiny,
w ASO powiedzieli mi, ze jest niewielki wyciek oleju z turbiny, cytat z kartki z diagnostyki: "wycieki oleju z turbosprezarki", i ze mam sie nastawic na wymiane lub co najmniej regeneracje turbiny - ze wskazaniem na wymiane,
na pytanie nastawic na kiedy? odpowiedz: trudno powiedziec, najlepiej od razu, moze wyjsc problem za tydzien, moze za miesiac, ale nie ma na co czekac...
od innego mechanika uslyszalem, ze to ze tt poci sie po kablach olejem to normalna sprawa dla samochodu z turbo skoro ma juz te 10 latek i zeby absolutnie nie ruszac turbiny.

Dodam ze komputer po podpieciu w audi czysty - nie ma zadnego bledu. W trasie, nie pali mi sie zadna kontrolka ostrzegawcza, a samochod zachowuje sie zupelnie normalnie, lacznie z prawidlowym kopem po zalaczeniu sie turbiny przy odpowiednich obrotach - nic nie muli.

Moje pytanie brzmi - co mam dalej robic ?
Pewnie, rozumiem, ze moge wymienic od reki turbo i problem i wszelkie watpliwosci zniknaja. Jednak skoro slysze do jednego ucha, ze mam to koniecznie zrobic, bo(cytat: 'nawet jak jeszcze nic sie nie dzieje, to w w 15 min ni z tego ni z owego moze zapalic mi sie kontrolka i chwile pozniej zatre silnik nim zorientuje sie o co chodzi'), a do drugiego, ze skoro samochod nie kopci, nie muli i tylko poci sie olejem po kablach przy turbinie to mam go zostawic w swietym spokoju to jestem w sporej rozterce...

Jakie dalsze kroki mam poczynic ?
Zebym zostal dobrze zrozumiany - nie jest mi szkoda tych pieniazkow. Jesli cokolwiek w tej chwili ryzykuje jezdzac samochodem z tym problemem, to oczywiscie turbo idzie do wymiany. Chodzi mi po prostu o to, ze nie chce tego ruszac, jesli problemu w ogole nie ma, a ASO tylko wyolbrzymilo problem... W przyszlym tygodniu wybieram sie na hamownie, abo sprawdzili samochod dynamicznie, czy moge zrobic cos jeszcze, aby rozjasnic swoja niepewnosc?
poki co wrzucam zdjecia z analizy spalic z mojej TT (podobno sa ksiazkowe... ?) i czekam na rady, sugestie i przede wszystkim pomoc w dalszych dzialaniach.