Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: problem z turbo ? jak zdiagnozowac?

  1. #1
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274

    problem z turbo ? jak zdiagnozowac?

    \/\/itam,
    sprawa wyglada tak, sprawdzajac samochod przed zakupem wyszedl temat wymiany turbiny,
    w ASO powiedzieli mi, ze jest niewielki wyciek oleju z turbiny, cytat z kartki z diagnostyki: "wycieki oleju z turbosprezarki", i ze mam sie nastawic na wymiane lub co najmniej regeneracje turbiny - ze wskazaniem na wymiane,
    na pytanie nastawic na kiedy? odpowiedz: trudno powiedziec, najlepiej od razu, moze wyjsc problem za tydzien, moze za miesiac, ale nie ma na co czekac...
    od innego mechanika uslyszalem, ze to ze tt poci sie po kablach olejem to normalna sprawa dla samochodu z turbo skoro ma juz te 10 latek i zeby absolutnie nie ruszac turbiny.

    Dodam ze komputer po podpieciu w audi czysty - nie ma zadnego bledu. W trasie, nie pali mi sie zadna kontrolka ostrzegawcza, a samochod zachowuje sie zupelnie normalnie, lacznie z prawidlowym kopem po zalaczeniu sie turbiny przy odpowiednich obrotach - nic nie muli.

    Moje pytanie brzmi - co mam dalej robic ?
    Pewnie, rozumiem, ze moge wymienic od reki turbo i problem i wszelkie watpliwosci zniknaja. Jednak skoro slysze do jednego ucha, ze mam to koniecznie zrobic, bo(cytat: 'nawet jak jeszcze nic sie nie dzieje, to w w 15 min ni z tego ni z owego moze zapalic mi sie kontrolka i chwile pozniej zatre silnik nim zorientuje sie o co chodzi'), a do drugiego, ze skoro samochod nie kopci, nie muli i tylko poci sie olejem po kablach przy turbinie to mam go zostawic w swietym spokoju to jestem w sporej rozterce...

    Jakie dalsze kroki mam poczynic ?
    Zebym zostal dobrze zrozumiany - nie jest mi szkoda tych pieniazkow. Jesli cokolwiek w tej chwili ryzykuje jezdzac samochodem z tym problemem, to oczywiscie turbo idzie do wymiany. Chodzi mi po prostu o to, ze nie chce tego ruszac, jesli problemu w ogole nie ma, a ASO tylko wyolbrzymilo problem... W przyszlym tygodniu wybieram sie na hamownie, abo sprawdzili samochod dynamicznie, czy moge zrobic cos jeszcze, aby rozjasnic swoja niepewnosc?
    poki co wrzucam zdjecia z analizy spalic z mojej TT (podobno sa ksiazkowe... ?) i czekam na rady, sugestie i przede wszystkim pomoc w dalszych dzialaniach.

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dla mnie sprawa jest trochę niejasna .

    Postawiono Ci diagnozę - wyciek oleju z turbosprężarki ale gdzie cieknie ?
    Nie sądzę że podczas diagnozy wgłębiali się tak dokładnie aby odkryć wyciek oleju do środka turbiny czy to zimnej części czy tym bardziej gorącej
    Z kolei 2-gi mechanik mówi o pocących się przewodach zasilających turbinę olejem lub odpływ oleju z turbiny ..

    Jeśli jest wyciek na przewodach olejowych turbiny to wystarczy tylko wymienić uszczelki metalowe pod flanszami mocującymi przewody .

    Napisz też jaki duży jest ten wyciek , czy chodzi tylko o lekko '' spocone '' przewody olejowe czy jest to taki wyciek ze widzisz plamy oleju pod autem ?
    Sprawdzałeś ile auto bierze oleju ?

    Z tego co piszesz nie widzę potrzeby wymiany turbiny jeśli chodzi tylko o spocone przewody , sprecyzuj jednak dokładniej ten wyciek .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Postawiono Ci diagnozę - wyciek oleju z turbosprężarki ale gdzie cieknie ?
    no wlasnie skad cieknie nikt nie mowi, tylko ze cieknie ;]

    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Napisz też jaki duży jest ten wyciek , czy chodzi tylko o lekko '' spocone '' przewody olejowe czy jest to taki wyciek ze widzisz plamy oleju pod autem ?
    pod autem plam nie zostawia, na podnosniku tez wzglednie sucho - "wzglednie", tzn. pod oslona, jak ja sie zdejmie to przewody sa spocone... dzis 2 kolejnych mechanikow mowilo mi ze to normalne... dlaczego aso sie, wiec tego czepialo ? nadgorliwosc ? tam juz byla wizja nieszczelnej turbiny...

    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Sprawdzałeś ile auto bierze oleju ?
    olej do wymiany mam serwisowo za 3.000 km, w tej chwili jest dokladnie polowa na miarce, i stoi to w miejscu caly czas - innymi slowy oleju nie bierze

    na poczatek sierpnia mam poki co umowiona wizyte u fachowca od turbo, ktory ma mi definitywnie powiedziec, czy diagnoza aso byla przesadzona...
    czyli rozumiem, ze ew. problem uszczelek, o ktorym wspominasz wyjdzie wzrokowo jesli ktos zna sie na rzeczy, bez calkowitego rozkrecania i wyciagania turbiny z samochodu?

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Mieszkowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    83
    Wydaje mi się, że normalne jest to jak nie cieknie olej ani się nie poci. Musisz to zdiagnozować i usunąć wyciek.


    Pozdrawiam

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Z tego co piszesz wynika że nie powinieneś przejmować się stanem turbiny
    Oczywiście wypada wymienić uszczelki pod flanszami mocującymi przewody , pocenie się przewodów to normalka tylko w niezadbanych autach .

    Da się to zrobić bez wyciągania turbiny z auta .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    pocenie się przewodów to normalka tylko w niezadbanych autach
    no to trzeba to szybko doprowadzic do porzadku
    nie po to ja pieszcze, zeby wygladala na niezadbana...
    zamelduje sie, jak tylko dojde do zrodla wycieku

  7. #7
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    Skąd
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Witam wszystkich, podepnę się. Czy tak zachlapana turbina to normalne zjawisko w 1.8t ? Nazwa:  IMG_20200507_175041.jpg
Wyświetleń: 340
Rozmiar:  562.9 KB

  8. #8
    Awatar Fazer
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    brak
    KM
    450
    Rocznik
    2003
    Kolor
    LZ5J
    Posty
    946
    Cytat Zamieszczone przez marcinb444 Zobacz posta
    Witam wszystkich, podepnę się. Czy tak zachlapana turbina to normalne zjawisko w 1.8t ? Nazwa:  IMG_20200507_175041.jpg
Wyświetleń: 340
Rozmiar:  562.9 KB

    Nie nie, zachlapana olejem turbina w 1.8T ani w jakimkolwiek sprawnym turbo, to nie jest normalne zjawisko. Bezwzględnie musisz znaleźć miejsce wycieku oleju.

Podobne wątki

  1. Turbo K03 - 35 Regeneracja problem
    Przez delleto w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-07-2017, 20:54
  2. Problem - turbo/spadek mocy
    Przez Ambi321 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 08-06-2017, 11:32
  3. problem z turbo
    Przez ZIUTEK w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-02-2016, 08:27
  4. Problem z turbo
    Przez TT8N w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 21:16
  5. 1.8 Turbo problem z mocą
    Przez Fritz w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2011, 16:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •