sry za nazwe, po rozwiazaniu prosze o zmiane topicu na odpowiedni.

Mam pare problemow i zamiast ufac bezgranicznie lokalnym mechanikom, wole sie zapytac prawdziwych milosnikow TT.

1. Auto raz mi odpala, raz nie. Charczy charczy charczy i nic. Dac mu odsapnac sekunde i odpala. Ostatnio sie mocno nasililo. Wymienilem rozrusznik (bo wszyscy krzyczeli,ze jak bendix trzeszczy - a trzeszczal, to na pewno rozrusznik) na uzywany od zuczka i nadal za przeproszeniem ****. Co innego moze byc uszkodzone bo nie wierze by zuczek mi dal flaka?

2. Zakladalem stozek i uzytkowalem juz przez ok. 1,5 miesiaca. Wyruszylem w trase do niemiec i na autostradzie jechalem bezustannie 150-200. Raz mi przydlawilo auto na chwile przy ok 170.
Po ok. 150 km przejechanych - nagle cos delikatnie huknelo z lewej strony - (dzwiek jakby wybuchla nadmuchana torebka po popcornie), podkreslam... delikatnie; wyskoczyly kontrolki ESP oraz EPC - zjechalem na pobocze i zaczalem patrzec co to bylo.

Efekt: Nie dziala turbina, w ogole sie nie zalacza i jade jak stary dziad.
Bylem u pierwszego mechanika ktorego napotkalem, autko zvagowalem i wyskakiwaly 3 problemy ktore wracaly po wykasowaniu; niestety bylo to pare tyg. temu a ja nie za bardzo pamietam i bede opisywal jak najdokladniej moge:
1. jakis problem z tylnim walem
2. cos z czujnikiem turbosprezarki (cos z cisnieniem turbiny, a jako ze mechanik powiedzial ze to zapewne czujnik turbiny- to tak to ujalem).
3. za niskie cisnienie przeplywomierza

Mechanik powiedzial, ze to pewnie wina przeplywki. Wymienilem szybko przeplywke (akurat byl sklep z czesciami blisko) i jedyne co to zmienilo to z "niskiego cisnienia" zmienilo odczyt na "wysokie cisnienie".

Jedna rzecz na plus - to to, ze po wykasowaniu bledu, slychac bylo sprawne zalaczanie sie samej turbiny i stad tez nie obawiam sie ze to siadla sama turbina.

jakbyscie mogli mnie nakierowac na to co jest winne tym problemom, bylbym wdzieczny - dodam, ze szukalem na forum ale sam nie wiem czego szukac bo przy "turbina" i rozrzusznik wyskakuje 500 tematow w ktorych nic nie ma dokladnie nt powyzszych usterk.

z gory dziekuje