Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Zablokowany dach w roadster 8J

  1. #1
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619

    Zablokowany dach w roadster 8J

    Witam.
    Moj kolega, co ma roadstera 8J 3.2 (wersja USA) aktualnie jest na urlopie i wlasnie chce z niego wrocic, ale nie moze z powodu dachu, ktory sie zblokowal w polowie Twierdzi, ze takie cos juz raz mu sie zdarzylo i pewien magik odblokowal to tylko za pomoca komputera. Teraz jest nad morzem i nie ma takiej mozliwosci. Czy istnieje jakis sposob, by zamknac dach manulanie? Szybka pomoc mile widzialan Dzieki

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dach nie stety nie ma serowników i kompem nic nie ustawi więc ten magik go naciągnął w przypadku awari elektrycznej dach z powodzeniem moze skladać i otwierać manualnie, niech sprawdzi wszystkie bezpieczniki i czujniki od chardtopa, sa po obu stronach przy dzwiach czasami potrafią się przyciąć jak syfu się dostanie i blokuje wtedy dach
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    dzieki za odp. Polece mu wobec tego zamknac dach "na sile" i bedzie sie martwil juz w domu. Tez mnie wlasnie zdziwilo z tym kompem, ze moze jakis blad? Napisales o czujnikach od hardtopa, tyle ze nie wiem czy w 8J te czujniki w ogole wystepuja, bo CHYBA nie ma hardtopa do 8J?

    edit: nie wiem jak to jest w 8J ale z tego co teraz uslyszalem to sam dach da sie zamknac recznie ale nie da sie zaryglowac (domknac) do konca, bo ten etap tez jest w pelni elektryczny. Nie wie nikt, jak recznie domknac ten dach w 8J?

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Mari, no tak to 8J nie doczytałem wiec nie ma tych czujników
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar kondi
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    220
    Rocznik
    2006
    Kolor
    beż
    Posty
    288
    Raczej za dużo nie pomogę ale zdarzyło mi się już ze dwa razy, że przy otwieraniu dachu, podniósł się on na kilka centymetrów i stanął. Potem nie mogłem go ani zamknąć ani otworzyć.

    Nie wiem czy to mogło mieć jakiś wpływ, ale jak zamykałem do końca a potem otwierałem wszystkie szyby ( bo przy rozkładaniu i składaniu dachu, najpierw spuszcza szyby do końca a potem je podnosi) udało mi się go odblokować. Wcześniej kombinowałem na wszystkie sposoby i nic nie dawało skutku dopiero po zabawie z szybami dach zamknął się a potem bez problemu otworzył. Nie wiem czy to przypadek czy nie, ale może niech spróbuje z tymi szybami (otworzyć do końca spróbować złożyć dach, potem zamknąć i znów spróbować) u mnie mam przycisk który za jednym razem otwiera i zamyka wszystkie szyby i zadziałało, spróbować nigdy nie zaszkodzi.

    Pozdro.
    życie to jedna wielka impreza na któr? wszyscy s? zaproszeni.

  6. #6
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    dzieki panowie za pomoc. Kolega jakos sobie pordzil Jak bede sie z nim widzial to dopytam o co chodzilo i moze tu dopisze, by bylo na przyszlosc. pozdro

Podobne wątki

  1. Kupię dach płócienny do MK1 Roadster
    Przez KrzysiekA w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-07-2015, 21:48
  2. Zabezpieczenie dach roadster
    Przez choody w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2014, 22:13
  3. trzeszczący dach w TT roadster
    Przez wojtekff w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-01-2009, 23:36
  4. Zablokowany tylny napęd w Quattro
    Przez arthstudio w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-09-2008, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •