Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Problem z doborem czujników?

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68

    Problem z doborem czujników?

    Pytanie, otoz mi pokazuje w vcdsie dwa bledy czujnik przyspieszenia wzdluznego i poprzecznego, czyli czujniki g200 i g251, a w serwisie mi panowie mowia, ze to jest jedna i ta sama czesc, pytanie, jeden czujnik odpowiada za te dwie rzeczy, czy musze kupic dwa takie same czujniki i wpiac w dwa osobne miejsca, zeby bylo ok?

  2. #2
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

  3. #3

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    MichałTT, prosze, przeczytaj ze zrozumieniem, co napisałem.


    MichałTT - jeżeli użyłeś funkcji szukaj i nie ma tego na forum, poczekaj na odpowiedź osoby która kojarzy temat.

  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    g200 i g251 to sa inne czujniki..pierwszy to czujnik przyspieszenia poprzecznego drugi wzdłużnego..poprzecznego jest pod kolumną kierownicy(tak ktoś pisał) a wzdłużnego za schowkiem w desce rozdzielczej po stronie pasarzera ..wiem bo wymieniałem

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    Tak wiem, aczkolwiek jak sie dowiadywalem w salonie audi to koles mi mowil, ze to jest ten sam czujnik, czyli, ze powinienem kupic dwa takie same i po prostu wczepic go w dwoch miejscach. Inaczej zapytam, jezeli ktos juz wymienial g200, albo g251 baaardzo prosze o podanie numeru czesci

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Czujnik przyspieszenia wzdłużnego i poprzecznego to ta sama cześć , sposób montażu decyduje jakie przyśpieszenia on mierzy
    Nr. cześci to 1J0907651A







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    Czyli facet jednak miał rację właśnie tę część zamówiłem, obawiam się tylko jednej rzeczy, bo czasem mi wywala błąd g251, czasem g200, więc nie wiem czy to, że kupiłem jeden załatwi sprawę...

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to sorki że wprowadziłem w błąd lecz zasugerowałem się dawną wypowiedzią Arttur, "To nie to samo .. U Ciebie winny jest ''poprzeczny '' u Pabloesa ''wzdluzny''


    Pozdrawiam"
    a odnośnie nr części to może się chyba nieco różnić z s3 i też będzie pasował...ale jeśli kupujesz w aso to niema problemu to muszą sprzedać taki sam...ja szperałem w urzywkach i się udało

    [ Dodano: |12 Lip 2010|, 2010 10:12 ]
    http://www.allegro.pl/item1105193371...g200_golf.html
    tu masz usługę naprawiania...możesz spróbować...bo w aso to chyba 600zł kosztuje...więc spora kaska...

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    Spoko nie ma sprawy, ale kufa mnie niezle zaskoczyles teraz, ze to sie naprawia w ogole. Ktos mi gdzies powiedzial, ze to jest zlane w jedna calosc i nie ma jak tego otworzyc i ze jest to nienaprawialne i trzeba kupic nowy i kupilem uzywke na allegro za 300 zl plus wysylka. No ale jezeli mam uwalony ten czujnik drugi, to jeden wysle do naprawy i zobaczymy co da sie z tym fantem zrobic.

    P.S.
    Zeby dostac sie do kolumny kierowniczej to jestem sam w stanie to zrobic? Czy do warsztatu, zeby to wymienic? Jak sam to gdzie jest co do odkrecenia i czego bym potrzebowal?

    P.S.2.
    Nie ma ktos odsprzedac tego gumowego mieszka od dzwigni zmiany biegow, bo az wstyd sie przyznac, ale spadl mi tam raz fajek, wyjaralo sie troszke i teraz mi sie juz lekko porwal...

  10. #10
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    czujnik się wymienia banalnie...nie musisz mieć żadnego urządzenia poza płaskim śrubokrętem, podwadzasz taka blaszkę i złazi...popatrz sobie bo tam jest to tak zatrzaśnięte...a żeby plastiki sciągać to zwykłe torksy wystarcza ...tak czy siak proste to jest..a swoja droga sporo 3 stówki za używkę..ja za swój dałem chyba stówkę i już kręciłem nosem...a swój stary taki że choinkę wywalało raz na średnio od raz na 2 tys do raz na miesiąc sprzedałem za 5 dyszek klubowej nikoretce, bo jej to już całkiem wywalało non stop..więc drogo mnie to nie kosztowało

  11. #11

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    No ja mialem do wyboru, albo kupie w salonie za 560, albo kupie za 300 na allegro, wiec wybralem allegro, bo tylko jeden byl na polske, wiec nie marudzilem specjalnie nosem.. zwykle torksy, to sprobuje sam to zrobic jutro, podjade do praktikera i kupie i sam spróbuje... Dam znac co i jak.

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a wymiana czujnika przysp wzdłuznego ten który jest za schowkiem to jest banał...20 min roboty ale tez bez torksów nie da rady..

  13. #13

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    Torksy kupione zestaw za 17,50 i czujnik wymieniony i ESP z ABS sie juz nie zaswieca. Dzięki poraz kolejny Paweł

  14. #14
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    Cytat Zamieszczone przez onedeep69
    Nie ma ktos odsprzedac tego gumowego mieszka od dzwigni zmiany biegow, bo az wstyd sie przyznac, ale spadl mi tam raz fajek, wyjaralo sie troszke i teraz mi sie juz lekko porwal...
    Zajrzyj do ASO, wymieniałem u siebie bo też wyeksploatował się i zapłaciłem dokładnie 118zł za nówkę. Z allegro się nie opłaca, trafisz co najwyżej na jakąś z demontażu, w niewiadomym stanie (achh, uwielbiam te rozmazane zdjęcia robione telefonem) i też sprzedawcy liczą sobie coś koło 100.
    pzdr

Podobne wątki

  1. Montaż czujników temp i ciśnienia oleju - pomoc.
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 05:14
  2. MK1 [8N] wtyczki czujnikow - mozna je pomylic?
    Przez M and V w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 12:09
  3. Problem z doborem sprężyn do TT. Pomocy !
    Przez wojtek1989 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 20:06
  4. Schemat alarmu, podłączenie dodatkowych czujników ?
    Przez PatrykTT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-01-2012, 19:24
  5. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 19:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •