Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 27 z 27

Wątek: jak sprawdzic zawór n75

  1. #16
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez lelu666 Zobacz posta
    06a 906 283 e
    dzisiaj odebrałem zaworek o tym numerze ze skody. Tylko mam dwa pytanka zanim go założę:
    Ten zaworek też przepuszcza do tipa. Przepływ ciśnienia do WG jest bardzo swobodny ale jak go zatkam to bardzo powoli ale powietrze ucieka z końcówki do TIPa więc nie wiem o co kaman
    Druga sprawa
    Po co jest ta regulacja:
    Załącznik 3598

    I jak to wyregulować jeśli mam to w ogóle ruszać?

  2. #17
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    ok
    N75 Valve
    Czy to samo tyczy się naszych zaworów? Jest fabrycznie wyregulowany i nie do przekręcenia?

  3. #18
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez PAHO Zobacz posta
    dzisiaj odebrałem zaworek o tym numerze ze skody. Tylko mam dwa pytanka zanim go założę:
    Ten zaworek też przepuszcza do tipa. Przepływ ciśnienia do WG jest bardzo swobodny ale jak go zatkam to bardzo powoli ale powietrze ucieka z końcówki do TIPa więc nie wiem o co kaman
    Druga sprawa
    Po co jest ta regulacja:
    Załącznik 3598

    I jak to wyregulować jeśli mam to w ogóle ruszać?
    Ja mam obecnie dwa N75 (C i E) i zaden z nich nie przepuszcza. Co do regulacji to nie mam pojecia, nigdy w to nie wnikalem ani nie regulowalem. Trzeba poszukac lub sie pobawic
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Mam w domu nówka N75 i jak zatkam końcówkę co idzie do gruszki co steruje turbo i dmuchnę w dolny otwór to przez końcówkę co idzie do TIP przedostaje się tyle praktycznie co nic. Wyczuwam minimalny spadek ciśnienia w ustach jak naprawdę mocno dmuchnę.

    Na moje oko N75 jest zamknięte 100% tylko przy ostrym ruszaniu, a tak to powietrze się przedostaje do TIPa.


    ps. jakby mama moja sprawdzała tą metodą to powiedziała by, że szczelny, mój brat (Emo Bejber) też by powiedział, że szczelne 100% no ale jak ja dmuchnę to szczelne nie jest w 100% xD, a policjanci przy rutynowej kontroli trzeźwości boją się, że im alkomat rozwalę
    Więc zależy jak kto dmucha
    Ostatnio edytowane przez ICE ; 08-02-2013 o 13:12

  5. #20
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Mam w domu nówka N75 i jak zatkam końcówkę co idzie do gruszki co steruje turbo i dmuchnę w dolny otwór to przez końcówkę co idzie do TIP przedostaje się tyle praktycznie co nic. Wyczuwam minimalny spadek ciśnienia w ustach jak naprawdę mocno dmuchnę.

    Na moje oko N75 jest zamknięte 100% tylko przy ostrym ruszaniu, a tak to powietrze się przedostaje do TIPa.


    ps. jakby mama moja sprawdzała tą metodą to powiedziała by, że szczelny, mój brat (Emo Bejber) też by powiedział, że szczelne 100% no ale jak ja dmuchnę to szczelne nie jest w 100% xD, a policjanci przy rutynowej kontroli trzeźwości boją się, że im alkomat rozwalę
    Więc zależy jak kto dmucha
    U mnie jest to samo czyli wynika z tego że nie koniecznie sprawny zaworek musi być mega szczelnie zamknięty kiedy jest odłączony...

  6. #21
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Zawór N75 nie działa tak że otwiera się lub zamyka ewentualnie jest w pozycji pośredniej tylko cały czas otwiera się i zamyka . Częstotliwość tych cykli decyduje ile czasu w danej jednostce czasu zawór był otwarty a za tym idzie wartośc ciśnienia na króćcu sterującym i ilość powietrza spuszczonego do TIP-a .
    W związku z powyższym nie stanowi wielkiego problemu jeśli są lekkie przecieki po bardzo mocnym dmuchnięciu , natomiast nie może być tak że przy lekkim dmuchnięciu powietrze bez oporów wychodzi króćcem idącym do TIP-a


    Jeśli chodzi o tą śrubkę to jest minimalna możliwość regulacji ale w zasadzie tylko 1- 1.5 mm w prawo lub lewo , kręcąc więcej można tylko popsuć . Nie wiem czy w naszych zaworach też jest ta śrubka klejona , czytałem '' zeznania '' gościa który się tm bawił w TT i nic nie wspomniał o kleju .








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #22
    Awatar kot
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Hiszpania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Panowie czy wiecie gdzie aktualnie w sieci moge kupic n75 ? Przeczytalem kilka watkow na forum oraz z zagranicznego watku The Audi TT Forum :: View topic - N75 Valve Part No Query i niestety nie moge dopasowac numerow do aktualnie dostepnych zaworow na allegro. Jesli ktos podal by link to bylbym wdzieczny gdyz nie mam dostepy do aso.

    Pozdrawiam,
    kot

  8. #23

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Cytat Zamieszczone przez kot Zobacz posta
    Panowie czy wiecie gdzie aktualnie w sieci moge kupic n75 ? Przeczytalem kilka watkow na forum oraz z zagranicznego watku The Audi TT Forum :: View topic - N75 Valve Part No Query i niestety nie moge dopasowac numerow do aktualnie dostepnych zaworow na allegro. Jesli ktos podal by link to bylbym wdzieczny gdyz nie mam dostepy do aso.

    Pozdrawiam,
    kot
    chyba ten
    Przetwornik zawór ciśnienia 1.8 T 06A906283E ORYG (2938745313) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

    Mój numer nowego to:
    06A 906 283E

  9. #24
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    jest ten numer na allegro za 199pln, poszukaj.
    Nie masz gdzieś obok serwisu seata/skody/auta dla ludu?

  10. #25
    Awatar kot
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    Hiszpania
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    14
    Dzięki za szybką odpowiedź, wziąłem ten z allegro -> mam nadzieję że będzie hulał. PAHO - mam serwis audi dla ludu ale bylem tam ze dwa razy i ostatnio za termostat zawołali mi prawie 80 euro, tak więc dziękuje za takie aso w PL będę tylko kilka dni więc musze szybko wykupić pół allegro.

    Pozdrawiam,
    kot

  11. #26

    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Podlaskie
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    58
    Mam pytanie, jak działa zawór n75 a dokładniej co nim steruje że się otwiera i zamyka? Bo nie jestem pewien. Wydaje mi się że to impulsy ale dla pewności chciałbym się dowiedzieć

  12. #27
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950

Podobne wątki

  1. MK1 [8N] Quattro - jak sprawdzić
    Przez ICE w dziale Porady przy kupnie Audi TT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-04-2012, 20:08
  2. Jak sprawdzić co jest uszkodzone?
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-04-2012, 21:15
  3. jak sprawdzić vin
    Przez LUSI w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 27-07-2009, 17:08
  4. Jak sprawdzić oryginalny przebieg
    Przez karodan w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-07-2009, 10:28
  5. TT bezwypadkowe? Jak sprawdzic?
    Przez BarTTek w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-06-2008, 19:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •