Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: cyk cyk cyk - czyżby to przepływka?

  1. #1
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59

    cyk cyk cyk - czyżby to przepływka?

    Witam, właśnie wróciłem z pracy. Po przejechanej trasie jak to zawsze robię, zatrzymałem się na parkingu celem ostudzenia turbo. A tu mi autko zaczęło mieszać obrotami. Czułem lekkie drżenie, obroty zaczęły falować więc myślę aha, pada przepływka. Stoję jeszcze i słyszę takie jakby cykanie z pod maski? cyk cyk cyk - później wspomnianie drżenie połączone z +/-400rpm i chwilka spokoju, ażeby za chwilę cykl się powtórzył.
    Przeszukałem tematy, ale o cykaniu nikt nic nie pisał. Stawiam na przepływkę, jak tylko znajdę chwilę zrobię logi na potwierdzenie - jednak ktoś ma jakiś pomysł z tym cyk'iem? Co o tym sądzić?
    Powiem tylko, że nie zauważyłem żadnego spadku mocy, przy normalnej jeździe, a samochodzik tylko na postoju ma takie objawy.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    cyk cyk cyk to mi robi zawsze takie ciche słychać jak się maskę podniesie. Dodając gazu jest cicho. Przepływkę mam dobrą.

  3. #3
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09
    cyk cyk cyk to mi robi zawsze takie ciche słychać jak się maskę podniesie. Dodając gazu jest cicho. Przepływkę mam dobrą.
    oj nie, to było głośne, wyraźne, cykanie czy klikanie? Ciężko dokładnie nazwać. Jak przygazowalem na chwilę przestało, ale po momencie z powrotem zaczęło.
    Przeplywkę i tak muszę wymienić, bo sam VAG wyrzuca mi błąd 16486 - MAF Sensor (G70): Signal too Low
    35-00 - -
    :/

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Masz to klikanie tylko przy spadku obrotów +/- 400 czy cały czas na biegu jałowym ?

    Przepływkę oczywiście trzeba wymienić bezapelacyjnie





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    podejrzewam ze to klikanie to inna sprawa - padł mi bezpiecznik od wentylatorów, jeden z tych co są obok akumulatora. Odpowiedzialny za załączanie dwóch środkowych wentyi. Z tego co wiem, powinny one załączyć się przy 99st.Celsjusza zbijając temp silnika.
    Klikanie pojawiało mi się kiedy właśnie temp. na klimatroniku, kanał #49 dobiła do 100st.C podczas postoju po jeździe-gdy studzę turbo.

    Może to właśnie wentylatory, które auto chciało załączyć powodowało ten efekt cykania/klikania?

    @Arttur
    klikanie pojawiało się cyklicznie, chwilę auto pracuje normalnie, poźniej ze 3-4 razy coś klika dość słyszaline, a za moment obroty falują, przestają i znów auto chodzi jak należy. Klik nie pojawiał się w połączeniu ze spadkiem/wzrostem obrotów, jeśli o to pytasz. Oczywiście podczas postoju miałem bieg jałowy.

    Jutro wsadzę ten bezpiecznik i zobaczę co się stanie po przejechaniu trasy, kiedy temp. dobije do 99st.C.


Podobne wątki

  1. czyzby przeplywomierz?
    Przez Jeta w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-05-2017, 03:22
  2. Jaka przepływka?
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 09:42
  3. Problem z przepływką
    Przez Kasprzyk19 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 22:20
  4. Przepływka... is dead
    Przez tomi w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-05-2009, 18:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •