Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Jazda ekonomiczna

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    54

    Jazda ekonomiczna

    Witam,
    Ostatnio zacząłem bawić się w ekonomiczną jazdę po mieście z chęci sprawdzenia ile najmniej mi spali. Wyniki opieram na tym co pokazał mi komputer. Na dystansie około 10km w średnim natężeniu ruchu zwykle spalanie miałem w granicach 11,5L. Gdy „przełączyłem się” w tryb super ekonomiczny udało mi się zejść do 7,8L. Wynik ten uzyskałem jeżdżąc praktycznie tylko na 5 biegu i bardzo wolno ruszając. Moje pytanie brzmi: czy taki styl jazdy nie jest przypadkiem niezdrowy dla samochodu?

  2. #2
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    za mało paliwa jak dostaje nie jest zbyt dobrym rozwiązaniem, dusisz go

  3. #3
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Wobbler, wg. mojej wiedzy jazda na wysokich biegach w samochodach z oprogramowaniem obsługującym pracę silnika nie powinno w żaden sposób niszczyć silnika i tak komputer nie przydzieli Ci dużej dawki mieszaniny benzynowej bo wykryje wysoki bieg i małe ciśnienie sprężarki, przez co silnikowi nic nie powinno się stać.

    No i też nie można przesadzać, bo jak czujesz że silnik nie wyrabia z "mocą" i zaczyna schodzić poniżej obrotów dopuszczanych przez dany bieg - czyli, jak nie słyszysz głosu przyduszanego silnika to powinno być ok.

    Ja w swojej 10-cio letniej TT nie miałem nigdy problemu z silnikiem, wrzucasz bieg zanim osiągnie maksymalny moment obrotowy i nic się nie powinno stać

    Ale polecam czasami przygazować porządnie i pokręcić sprężarkę tak aby przeczyścił się cały układ wydechowy od kolektora, no i tłoki żeby nie zbierały tyle syfu przy spokojnej jeździe...

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    BiAłYsToK
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    136
    Nierozumiem jednego, jak można TT jezdzić ekonomicznie?

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    284
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    52
    od niedawna mam swoja TT ale jezdzic ekonomicznie sie nie da, jak dla mnie za bardzo kusi :P

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Sprawa jest raczej prosta , jeśli z jakichkolwiek powodów chcemy jeździć ekonomicznie to trzeba jeździć bez lub na małym doładowaniu .
    Ruszamy bardzo spokojnie i płynnie delikatnie przyśpieszając , zmieniamy biegi ok 3,5 - 4 tyś obr. a na dłuższych odcinkach ze stalą prędkością jedziemy na biegu który pozwoli zostać w granicach 2 - 3.5 tyś . Od czasu do czasu jednak wskazane jest konkretne ''przegonienie'' auta

    Generalnie zabawa nie dla mnie






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Malina, jak zwykle mądra wypowiedź...silnik z wielopunktowym wtryskiem nie jest taki głupi...ile byś nie miał obrotów to jeśli jest on sprawny to będzie miał zawsze odpowiednią dawkę paliwa...inną sprawą jest zbyt wysoki bieg do małej prędkości obrotowej...duże przeciążenia na układ korbowy...ale jak ktoś ma pojęcie o jeździe to będzie to czuć...ja tt tylko chwilami umiem jechać oszczednie...rekord spalania to 6.7 na trasie przy 80-90 ale wytrzymałem tylko 20km a rekord w górę to około 40 przez 20 min w trakcie testowania czy czujnik g251 nie wywali błedu...da się wiecej niż 40l? na seryjnym turbo i wtryskach? mówie tutaj o średnim a nie chwilowym

  8. #8

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Wałbrzych
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    54
    a co z jazdą w stylu: prosta droga, samochód toczy się jednostajną prędkością na 5 biegu ale nie dodaje gazu. Oczywiście samochód nierozpędzony tylko napędza go po prostu bieg. Czy w takim przypadku będzie to szkodzić układowi korbowemu?

    Bawię się w tą ekonomiczną jazdę bo chciałbym zobaczyć jak bardzo ekonomiczny potrafi być ten samochód.

    Wczoraj w trasie jadąc 70km\h na dystansie jakiś 15km miałem spalanie 5,5L
    Bardzo ekonomiczny samochodzik:P

  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Bardzo dużo daje hamowanie silnikiem na dystansie 100km można przejechać w ten sposób wiele kilometrów nie spalając nawet grama co daje nam następny litr lub więcej oszczędności w TT kurde jakie oszczędności gaz w glebę i ogień
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Jazda Ferrari 458 Italia
    Przez Cubanito w dziale Rozrywka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-05-2012, 17:25
  2. Jazda w zimne dni
    Przez Messik w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-10-2011, 12:18
  3. Ekonomiczna jazda
    Przez Maru w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 13-03-2009, 09:05
  4. JAZDA SEZONU
    Przez Maciek w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-03-2003, 23:08
  5. 400m.....................ale jazda
    Przez Yukon w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-03-2003, 13:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •