Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Filtr stożkowy

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133

    Filtr stożkowy

    zamontowalem dzisiaj filtr stozkowy godzine roboty mnie to kosztowalo w warsztacie zeby wszystko pasowalo jak nalezy, efekt jest niezly-slychac jak petarda "oddycha" ( slychac tez "łyszzzzzz" przy zmianie biegow- podobnie jak przy blow off ) w połączeniu z pustym wydechem daje to niesamowite wrazenia dzwiękowe...oczywiscie trzeba dodac ze petarda sie szybko wkreca na obroty....

    Tak to wygląda po modyfikacji:





    Jak wszystko zmontowalem przejechalem kilometr od warsztatu na pelnym ogniu- no i Policja mnie "halt" do kontroli..... naszczescie do niczego sie nie doczepili

  2. #2
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Stozek bardzo ladny ale zeby mialo to sens doprowadz do niego zimne powietrze rura z kratki zderzaka pod nadkolem i wyjdziesz na przeciwko filtra chwila roboty tylko musisz dostac pozadna rure zadna tam do wyciagow bo sie pogniecie. A ten odglos ktory slyszysz to jest nic innego jak odbijajace sie powietrze od lopatek kompresora (strony zimnej) napewno przy zmianie biegu przy okolo 5000 rpm juz tego nie slyszysz poniewaz jest wystraczajace nadcisnienie zeby uchylic diverter a przy spokojniej jezdzie niestety powietrze odbija sie od lopatek jak juz wspomnialem co chamuje turbine w niewielkim stopniu bo jak wiadomo fabryczne plastikowe dv-y sa bidne i tez szybko padaja wiec radzil bym wymianie na jakis pozadniejszy metalowy dv najlepiej z regulacja. Tylko ze nie blow off bo on nie jest przystosowany do naszych aut tj do samochodow z maf sensorem.

    Pozdro

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    juz o tym pomyslalem zeby doprowadzic zimne powietrze i napewno to zrobie, co do DV to napewno tez wymienie na lepszy tym bardziej ze niedlugo zamontoje nowy chip. Co do blow off- znalazlem fajne rozwiazanie dla TT http://forgemotorsport.com/content.a...duct=FMDVSPLTR, teraz mnie nurtuje sprawa wytrzymalszego sprzęgła bo to fabryczne jest hu....

    [ Dodano: Pią Lut 16, 2007 10:34 am ]
    http://forgemotorsport.com/content.a...duct=FMDVSPLTR -link wlasciwy do Blow off-a

  4. #4
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Forge jak najbardziej dobre rozwiazanie upuszcza niewiele powietrza co nie powoduje szalenstw kompa i co za tym idzie zmiany mieszanki przez komp ktory jest w trybie awaryjnym. A z tym sprzeglem to chyba troche przesadzasz musi ci sie poprostu konczyc ja mam u siebie sachs racing wytrzymymujace do 600 Nm bo zalozenia na poczatku byly zupelnie inne jak wspolpracowalem z super najlepsza warszawska firma tjuningował jak to ktos kiedys pisal "AmatoR" i panem Jakubem J. ze niutkow ma byc pod 500 Nm nie dziwota przy doladowaniu dochodzacym 2.0 barow. A na ilosc niutkow jakie mam teraz to na styk wystraczalo by ori no ale chyba tak na styk

  5. #5

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    sprzeglo mi sie nie konczy, poprostu chce miec zalozone cos pewniejsze na przyszlosc, bo planuje z petardy wycisnac ze 300 KM- oczywiscie modyfikacje beda następowac krok po kroku, powoli w miare jak mi na to czas pozwoli.....

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Jak chcesz miec 300 KM to po co teraz bawisz sie w virusa ? przeciez soft zmienia sie po wprowadzonych zmianach mechanicznych :/

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    narazie chce podniesc moc tylko zmianą softu.... wielkich przerobek mechanicznych jak narazie nie chce wprowadzac.... chce teraz zobaczyc ile mozna wyciagnac bez przerobek mechanicznych, zmianą samego oprogramowania...

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    To ja ci juz teraz moge powiedziec ile jezeli bedziesz mial zmieniony tylko filtr to nic ci koni nie doda a program bez wydechu i wiekszego ic oraz dobrego dolotu da ci max 245 - 250 KM przy dobrych wiatrach jak masz dobra serje bo jak sie okaze ze nie masz w tym momencie swoich 225 to wiadomo wyjdzie mniej o ta roznice. A nadal uwazam ze teraz program nie ma sensu jak planujesz przerowbki bo teraz zaplacisz te przykladowe 1500zl i za jakis czas znowu jak cos zmienisz zeby uwzglednic te zmiany w sofcie np. jak zapodasz wieksze wtryski bo 300 km nie usyskasz na fabrycznych wtryskach i turbo. Reasumujac zmiana softu w tym momecnie mija sie z celem


    pozdro

  9. #9

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    250 KM to zaden wyczyn na chipie, to jest zaledwie wzrost mocy o 11 % w tym silniku drzemie wiekszy potencjal- na odpowiednim oprogramowaniu mozna wycisnac spokojnie 270-280 KM - ja zamowilem chip z oprogramowaniem na ponad 270 KM. co do wydechu- moj to przeciez puste rury.

  10. #10
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Powiem ci tak moze i masz czesciowo przelotowy tlumik czy tam w calosci nie pamietam ale w zaden sposob ci nie uwierze i tej firmie ze bez ic pozadnego dolotu uzyskasz 280 KM nie zartujmy sobie ja troche juz w tym siedze i dosyc dlugo czekalem az zacznie auto jezdzic jak nalezy i tez mialem obiecywane nie wiadomo co ale to jest norma jak sie jest poczatkujacym w tych sprawach i sie trafi na firme ktora tylko moce podaje na papierze w dziale oferta a te moce z wydruku z hamowni nie sa w zaden sposob przeniesione na dobre osiogi auta. Przekopiuj swoja wypowiedz na forum sr.pl to by cie tam zjedli delikatnie mowiac osobicie nie lubie tego forum ale podalem jako przyklad tematy o 1.8 T i o ich delikatnych modach byly tam 100 razy wiec nie daj sie wrobic bo pozniej ci poplynie silniczek jak to bylo w 2 chyba tt z naszego klubu jak byly robione przez super bajerancka firme MTM (Motoren Technik Mayer). Jezeli chcesz mnie nadal przekonywac ze bedziesz mial na tym setupie 280 KM to daruj sobie juz pisanie w tym temacie mam taka wielka prosbe chce zeby ktos wchodzacy z zew widzial ze rozmawiamy tu na jakims poziomie i kozystamy z wlasnego doswiadczenia i wlasnej wiedzy a nie z tego co jest na ulotkach firma bujajacyh w oblokach.

    pozdro i zycze powodzenia w modach

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    nie mam zamiaru nikogo przekonywac W audi (mojego brata) A6 3.0 Tdi 225 KM, 450 Nm na chipie ma teraz 300 KM i 600 Nm (zmierzone na chamowni) a to jest nadal bezpieczny tuning- wiemy ze mozna wyciagnac jeszcze dodatkowe 100 KM ale watpie zeby sie jakas firma tuningowa chciala pod tym podpisac....
    wiedz ze kazda firma jest w stanie wsadzic program taki jak ja chce do mojego tt, ale nikt sie pod tym nie podpisze poniewaz wolą miec czyste ręce- dla nich latwiej jest wprowadzic modyfikacje mechaniczne bo wtedy nikt sie nie doczepi.... a ile wyjdzie na tym chipie narazie nie wiem- sprawdze na chamowni po zamontowaniu....

    [ Dodano: Pią Lut 16, 2007 1:41 pm ]
    chcial bym jescze dodac ze korzystam tylko i wylacznie z wlasnego doswiadczenia, ktore zdobywalem skrupulatnie, tymbardziej ze to nie jest moj pierwszy samochod- wprowadzalem juz rozne przerobki do mazdy rx7 II generacji (silnik wankla ) i subaru legacy 2,5 gx (zawsze ze wzrostem osiągów)- dodam ze jakie kolwiek modyfikacje wprowadzalem - to zawsze we wlasnym warsztacie (nie w garazu) przy nie wielkiej pomocy doswiadczonych mechanikow. 6 lat bawilem sie w przerabianie a takze renowacje motocykli (począwszy od mechaniki, po elektryke i blacharke)- wynioslem z tego dosc duze doswiadczenie, dlatego przy samochodach robie wszystko sam-jezeli czegos nie wiem pytam sie. Dodam jeszcze ze mam gdzies co by powiedzieli mi na jakims tam forum- wiekszosc to są ludzie, ktorych wiedza opiera się tylko i wylącznie na teorii uzyskanej w drodze czytania czasopism....

  12. #12
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Powiem ci tylko tyle ze nie kwestionuje twojej wiedzy ale piszesz dosyc ogolnikowo wiec moze zle ciebie zrozumialem a tak baj de lej to wydech w tt z rurami w litere T to nie mow mi ze ci podniesie moc bo akorat wiadomo jest co to znaczy swobodne wydobywanie sie gazow wydechowych

Podobne wątki

  1. filtr stożkowy
    Przez maly86 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-12-2020, 15:43
  2. Filtr stożkowy do 2.0 T FSI
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2017, 13:07
  3. Filtr powietrza stożkowy AMSOIL
    Przez radson93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 15:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •