Strona 1 z 27 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 402

Wątek: Wowo TT 180PS STAGE 1 by MRMOTORS

  1. #1
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251

    Wowo TT 180PS by MR Motors STAGE 1 + STAGE 2 done...

    Pacjent Audi TT 2002r. 180PS AUQ.
    Jakiś czas temu pojawiło się w moim garażu właśnie takie autko. W ciągu kilku dni zacząłem zbierać graty, by pozbyć się kilu restrykcyjnych punktów w tym silniku. Stanęło na:
    - filtr BMC CDA
    - TIP z kwasiaka by Unitronic
    - FMIC + orurowanie z kwasiaka by AW69
    - DP 3"
    - odblokowana możliwosć hamowania z "lewa noga" by MRMOTORS

    Po tych zabiegach hamowanko w MRMotors, wykres i wynik 201PS 270Nm


    Następnie strojenie by MRMOTORS i ..... 220PS 315Nm


    Niutków było cos około 325, ale krzywe nie wyglądały zachęcająco i po korekcie zostało to co wyżej.
    Bardzo podoba mi się zakres użytecznych obrotów i to że moc trzymana jest do odcinki

    Obecnie powolutku zaczynam kompletować graty do STAGE 2. Wkrótce następne zmiany....

    Z zewnątrz totalna seria i tak zostanie. Niebawem dojdą tylko fele 18" i może niższy zawias. Kilka fot na szybciocha...







    Ostatnio edytowane przez wowo ; 23-10-2010 o 13:11
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja już kiedyś na forum wklejałem wykresu mr motors..ale awaria zepsuła te ciekaw wątki...no to gratki nowej mocy...wrzuć fotki jak wyglada fmic...i jak orurowanie itp...tego momentu mogło by być trochę więcej...i pewnie gdzieś była tego przyczyna...może paliwo albo np przepływka albo coś tam...bo myślę że 330 przy takich krzywych jak masz dało by się zrobić...ale niema co się napalać..skoro masz zamiar iśc dalej...ja teraz już się też się nie napalam na chwilowe konie...i jeżdżę na seryjnym programie...widzę że jeszcze trochę i sam zostanę bez wirusa...no ale cóż szkoda mi wydać tyle kasy żeby za jakiś czas i tak go wywalić...wiec czekamy na fotki Twojego auta

  3. #3
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    wtrysków zabrakło
    Tak jak pisałem niuton był około 325 w okolicach 3800obr przez krótki zakres i potem gwałtowny spadek (podobnie jak na wykresie Zuczka) co objawiło się dziurą w wykresie mocy. Woleliśmy toszke zdjać, by wypłaszczyć krzywą momentu i pociągnąć ją w jak najszerszym zakresie. 10Nm róznicy nie ma dla mnie znaczenia, tym bardziej w krótkim przedziale. Nie jestem zawolennikiem cyferek. Wolę niższe wartości ale w maksymalnie rozciągniete w obrotach i tak stojone sa wszystkie moja auta.
    Poza tym jak pisałem, na jesieni do dorzucę jeszcze kilka gratów i zrobimy troszke mocniej.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  4. #4
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no tak tylko u żuczka się pojawiło 360Nm...a 35 Nm to już sporo...moc też miał większą...ale tak jak mówisz..niema co się podniecać cyferkami tylko auto ma jeździć...ja tam wolę mój seryjny program i tylko 240km niż 270 lub nawet 280km które chcieli mi zrobić w kreatorze mocy z hu.owym gotowym programem który by mi degradował auto lub nawet doprowadził do awarii pewnych podzespołów...jeśli nie widzisz niepokojących oznak to ok ale na wszelki wypadek ja bym porobił logi bo ja się przejechałem na nawet dobrze znanej firmie i żeby nie moja czujność podejrzewam że coś by mi zdechło w aucie a tuner by rozłożył ręce że przecież to nie jego wina a ja chciałem ostry program albo auto miało coś niesprawnego..

  5. #5

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    wowo czy TT po modach daje rade twojej 330?

  6. #6
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Nie porównuj mojego auta, do wozu żuczka. U niego doszedł jeszcze chyba wydech 2.7", większe wtryski, pompa, przepływka 3", wiec dłubnięty jest troszke więcej, stąd i inne cyferki Aczkolwiek nie chciałbym mieć mocy max już przy 4800obr/min.
    Jeśli poprzeglądasz wykresy z MRMOTORS, zauważysz że są w pewien sposób do siebie podobne. Może nie zachwycają cyferkami, ale za tą sa bardzo wypłaszczone i rozciągnięte, bez załamań, spadków itp. Wszystko narasta liniowo.
    Logi mam wykonane, a do Rogala mam pełne zaufanie. To juz 5 strojenie które u niego robiłem

    Kilka słów o FMIC. Na oryginalnym sofcie i coolerze przy temp. zewnętrznej 23st.C po kilku pałowaniach temp. w dolocie 62st.C. Obecnie wygląda to tak:
    - temp. zew. 20st.C w dolocie 27st.C
    - temp. zew. 29st.C w dolocie 41st.C

    Jeśli chodzi o konfrontacje TT vs 330xd na dniach bedzie ustawka, to zdam relacje.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    wyslij fotki fmica jak wyglada na aucie...bo on jest dosyc ogromny z tego co mi sie wydaje

  8. #8
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Dziś może coś popstrykam. FMIC, tak jest spory, ale przez kratke w zderzaku widac tyle co nic
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #9
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Dokładnie u mnie była kalibracja na Maf 3cale 630 wtryski pompa walbro i kilka niuansów, ale tak jak kolega napisał nie jezdzi się wykresem jedno jest pewne panowie moc ponad 220hp na ori wtryskach i pompie jest nie bezpieczna i lepiej jej nie przekraczać wowo, na tej turbinie dlubanie nie ma dalej sensu, bo koszty bedą nie wspolmierne z osiągami.
    Ps cieszę się ze mój piekny dolocik cieszy nowego wlasciciela
    Znowu TT znowu Cabriolet

  10. #10
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Dodałem kilka szybkich fotek ")
    TT vs 330xd na razie sprawdzane tylko z rolki z 2 i 3 biegu. Wygląda zachęcająco. Poprzednio e46 odjeżdżało. Obecnie idą praktycznie równo, jednak warunki nie pozwalały by zdecydowanie wskazać szybkie autko. Dokładniejsze porównanie bedzie na dniach...
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Gratuluje nowych koni w stadzie .
    Auto prezentuje się świetnie , tak jak piszesz felgi i lekkie obniżenie i będzie super
    Jedyne co mnie niepokoi to te węże odpowietrzenia z pokrywy zaworów i skrzyni korbowej .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    też to od razu zauważyłem...radziłbym zrobić z tym porządek...a czy ten filtr nie jest zbyt mały? bo jakoś mała ta puszeczka jest...

  13. #13
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Odma rozpruła się dzien wcześniej i trzeba było sie ratowac. Docelowy element juz w drodze.
    Filtr wystarczający na te moce. Jeśli pójde w K04 lub coś większego, ne pweno zostanie wymieniony.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh...ja tam od razu kupiłem itg do 450km wychodzi że przy dużym turbie większość rzeczy pewnie i tak będę musiał wywalać sprzedawać przerabiać...ale chociaż filterek mi zostanie jak coś
    a odnośnie tego odpowietrzenia masz okazję żeby założyć catch cana...polecam to rozwiązanie..a w sumie nie jest to drogi zabieg

  15. #15

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    PIĘKNE AUTO !! Gdybym jeszcze raz kupował TT na pewno wybrałbym czerwone
    Czarne jest piękne

Podobne wątki

  1. Apr gtx stage
    Przez wiewioraandrzej w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-08-2014, 09:50
  2. TT [180ps+stozek] vs. Civic [b18c4 180ps N/A]
    Przez offsiq w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 20:21
  3. APR STAGE III
    Przez eb84 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-07-2003, 02:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •