Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 19

Wątek: Problem ze wskaznikiem paliwa

  1. #1

    Dołączył
    Feb 2007
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    najszybszy
    Posty
    45

    Problem ze wskaznikiem paliwa

    Mam maly problem ze swoja TT-ka, a mianowicie wariuje mi wskaznik od paliwa tzn. Jak mam full w baku to strzalka wskakuje na poczatek rezerwy i od czasu do czasu potrafi zmieniac pozycje full-rezerwa-full-rezerwa....lata jak zwariowana.Wskaznik zaczyna dopiero dzialac jak mam pustki w baku okolo 7-10 litrow wtedy pokazuje rezerwe i zaswieca sie na komputerze brak paliwa i piszczy - czyli tak jak powinno byc.Zaczelo sie to juz jakis czas temu,wczesniej wszystko bylo OKI.Moze mial ktos z was juz cos takiego??Prosze o jakas pomoc.

    Następnym razem prosimy sensownie nazwać temat.. bo temat trafi do kosza // BarTTek

  2. #2
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przyczyn moze byc wiele , powinien to zobaczyc jakis specjalista....
    Zanim jednak gdzies sie udasz mozesz , odlacz akumulator na 30 min .
    Zresetujesz w ten sposob kompa , moze jekis blad w programie sie zrobil...

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #3
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Wskaźnik paliwa to problem w większości TT.Na forum już o tym pisaliśmy,u mnie jak jest sucho to pokazuje połowę.Przestałem się tym przejmować i zwracam uwagę na komputer

  4. #4

    Dołączył
    Feb 2007
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    najszybszy
    Posty
    45
    No z akumulatorem juz probowalem i nic to nie dalo bylem z tym kiedys u Rowiński-Wajdemajer ale nie wiedzieli o co chodzi,kombinowali z pompa itd. Ale nic konkretnego nie zrobili Mozliwe ze taki mankamen TT Jezeli tak to trudno i tak nie zmieni to faktu ze sa najzajebistrzymi furkami

  5. #5

    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    28
    witam

    mam ten problem u siebie od pół roku, po prostu liczniki szlak trafił i trzeba wymienić cały zestaw w ASO 2500zł po zniżkach, naprawa odpada wszyscy mówią że się nie da, jest to notorycznie występujący problem w tym modelu (ostatnio też wskaźnik temperatury wariuje)

  6. #6

    Dołączył
    Oct 2007
    Skąd
    Gorzów ?l?ski
    Posty
    20
    ja rozwiazalem problem ze wskaznikiem paliwa w bardzo prosty sposob w momencie gdy zaswiecila mi sie rezerwa sprawdzilem o jaki kat wiecej wychyla sie wskazowka nastepnie sciagnalem wskazowke z iglicy i nasadzilem ja tyle ze o taki kat zmniejszylem wychylenie

  7. #7

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    Cześć, już od dwóch dni wskaźnik paliwa wariuje tzn pokazuje więcej niż jest w rzeczywistości wskazanie komputera są tez sprzeczne z faktycznym stanem zupy, raz pokazuje ze mogę przejechać 300km a za chwile wlącza się rezerwa po czym wraca gdzieś wyżej na skali . Czytałem na forum ze to normalne w tt no ale przydało by się naprawić ta usterkę i tu moje pytanie : borykał się ktoś z tym problemem i zdolal sobie z nim poradzić? ile kosztuje naprawa i co jest przyczyna takiego przeklamania we wskazaniach.

    (ostatnio zabraklo mi benzyny wieżylem wskazania ktore mowily ze jeszcze 150 do przejechania cale szczęscie ze na parkingu a nie gdzieś w trasie czy w miescie na srodku skrzyżowania ) wiec uzbojcie sie w karnisterki bo nie znacie dnia ani godziny

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jest sposob zeby miec pewnosc co dokladnie uleglo awarji .
    Podstawa powodzenia testu jest wiedza ile dokladnie mamy paliwa w baku i posiadanie vag.com-a

    Po otwarciu programu klikamy na [ Select ] nastepnie na [ 17 Instruments ] , po polaczeniu sie programu ze sterownikiem klikamy na [ Meas. blocks ]
    W piereszym okienku wpisulemy 002 lub ustawiamy 002 klikajac w [ Up] a nastepnie klikamy [Go ]

    W 2-gim okienku pojawi sie ilosc paliwa w baku widziana przez czujnik poziomu paliwa , jesli wartosc zgadza sie z iloscia paliwa a wskaznik pokazuje inaczej wtedy wiadomo ze wskaznik wariuje , kiedy jednak czujnik pokazuje inna wartosc nie zgodna z nasza wiedza dotyczaca ilosci paliwa ,wtedy wiadomo ze nawalil czujnik jednak w tym przypadku zegar mozemy sprawdzic dopiero po wymianie czujnika ..

    Milej zabawy


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    A wiec zrobiłem tak jak ^Artur napisał podłaczylem pod Vag-com i rzeczywiście czujnik paliwa się mylił w baku miałem około 2,5 litra paliwa a czujniki pokazywał 20l i ze mogę przejechać około 200km.
    Po dzisiejszej wizycie w serwisie dowiedziałem się ze są dwa czujniki paliwa "prawy" i "lewy" 250zl i 470zl muszę czekać aż przyjdą (około tydzień), wtedy je zamontuje i wskaźnik powinien wrócić na swoje miejsce.

  10. #10
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    .. 250 i 470 zl.. jak to sie ma do 2500 w ASO, jesli chodzi o naprawe/wymiane..??


    =========
    Vorspung durch Technik

  11. #11
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    W TT quattro sa w zasadzie 2 czujniki ale tylko jeden jest odpowiedzialny za czytanie poziomu paliwa .

    W zwiazku z tym ze bak w autach z quattro jest w ksztalcie litery U , drugi czujnik mierzy poziom w prwawej czesci baku i jesli nie jest identyczny to wyrownuje to 2-ga mala pompka .
    Jezeli ten 2 czujnik zawiedzie to pierwszy i zasadniczy w sprawie bedzie przeklamywal pomimo tego ze moze byc sprawny ..

    Troche to zamotane ale jestem pewien ze wiecie o co chodzi


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Te czujniki występują razem z pompami paliwa mam schemat baku bo też borykam się z tym problemem wskażniki po regeneracji i problem nie zniknąl. Obecnie leżą u gościa w serwisie i są testowane ale wychodzi na to że są ok. czekam jeszcze do piątku. oprócz czujników może być uszkodzona instalacja elektryczna,połączenia zwarcie na kostkach,ech jest to duży problem nie łatwy w diagnozie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13

    Dołączył
    Nov 2007
    Płeć
    Skąd
    Sczecin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Balck
    Posty
    121
    wystarczyło wymienić czujnik paliwa wymieniłem dwa dla świetego spokoju, wymiana kosztowała mnie 120 zl w warsztacie przydrożnym + koszt czesci i wskaźnik pokazuje właściwą ilość paliwa wiec problem się rozwiązał .

    Pozdrawiam

  14. #14

    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Poznań
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    black
    Posty
    73
    nie do końca dotyczy się to problemu wskaźnika paliwa ale prędkościomierza... piszę w tym temacie ponieważ po przeczytaniu posta @Arttur-a udało mi się rozwiązać problem, może ktoś będzie miał podobną sytuacje a mianowicie jadąc sobie spokojnie bez wariacji wskazówka prędkościomierza skoczyła mi na 180km/h a na postoju spadła do 110km/h myślę co jest grane znowu liczniki do naprawy? prawie licznik przekręciłem:P wyłączyłem wszystko i znowu odpalam wskazówka nie opada na zero...:/ postawiłem auto w garażu i zrobiłem jak @Arttur napisał, odłączyłem akumulator na 30 min i ponownie podłączyłem i wskazówka wróciła na swoje miejsce! Dzięki Arttur za pomoc! pozdrawiam

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    leszno
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    99
    ja mam to samo co wiekszosc tutaj. Rezerwa zapala sie w momencie kiedy licznik paliwa pokazuje minimalnie ponad poł baku. To samo z temperaturą jak jest 90 to pokazuje już na czerwonym...moze rzeczywiscie wyciagne liczniki i po prostu przeloze wskazówki ?

Podobne wątki

  1. filtr paliwa
    Przez Sokol1330 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 18-02-2019, 14:40
  2. MK2 Problem ze stanem paliwa
    Przez raper54 w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-05-2017, 08:49
  3. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-09-2014, 06:58
  4. Problem z czujnikiem poziomu paliwa ! :)
    Przez fox w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 16:46
  5. Problem z wskaznikiem paliwa.
    Przez emy w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-06-2008, 13:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •