Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 55

Wątek: lekki akumulator żelowy w bagażniku

  1. #31
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Akumulator zamontowany i jak na razie wrażenia pozytywne , kręci żwawiej niż moj 4 letni Bosch
    Przy okazji odchudziłem też delikatnie seryjne mocowanie akumulatora jednak wszystko dalej jest odwracalne i w razie potrzeby da się zamontować klasyczną baterie .
    Paweł - Dzięki , starałem się jak mogłem Osłonę nad akumulatorem zostawiłem , nie chcę widziec po otwarciu maski tej plątaniny kabli .
    wowo - Poczekamy i zobaczymy ...

    Oto fotki



















    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #32
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Panowie, proszę o relacje jak sprawują się te malutkie aku w obecnych warunkach?? Jak ochoczo kręcą przy tych temperaturach??
    Temat o tyle mnie interesuje, gdyż potrzebuję pod maską troszkę wolnego miejsca i nie ukrywam, że wsadzenie tam małej baterii bedzie mnie satysfakcjonowało
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #33
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm u mnie kręcił ładnie nawet i przy -8 kręcił niby wolniej ale kręcił, ale profilaktycznie żeby go nie męczyć zdjąłem naładowałem czeka w pokoju a że praktycznie za free miałem pełnowymiarowy to jest i tego wolę katować,zamontowany oczywiście bez osłon i mocowań oryginalnych bo zostały już wycięte:P jak auto stoi w garażu i jeżdżone codziennie to spoko ale ja liczyłem się z tym że na zimę zkołuję sobie normalny no i szkoda mi go męczyć bo dałem 480zł i po co go zażynać jak mam drugi za 20zł<lol> jeśli chcesz włożyć mały to spoko ale zrób tak jak ja że jest miejsce(mniej miejsca niż oryginalnie) na duży akumulator

  4. #34
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Tak mysłem, ze w mrozy moze być lipa. Skoro przy -8 zauważyłeś jakąś róznice, to ciekawe jakby zamielił przy -20 ?? Czy wogóle by zamielił :/
    U mnie nie ma takiej opcji. Po to chce małe aku, moze nawet przeniesione do kufra by te miejsce spożytkowac na co innego. W każdym innym wypadku wymiana mija mi się z celem.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no kiedyś noca chyba odpalałem przy - kilkunastu, ile nie pamiętam ale coś mówili ze 13 lub 14, no ja rozważałem wywalenie do bagażnika ale zastosowanie małego to już klapa, więc jest tu gdzie teraz ale mały, rozkład mas poprawia i wagę całkowita też o te 10kg , tylko że mam miejsce na pełnowymiarowy gdyż przewidziałem że będzie lepiej wrzucić na zimę duży, jeśli nie masz takiej możliwości to ja bym wywalił go w miejsce koła zapasowego bo taki wariant brałem pod uwage

  6. #36
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Zapas musi pozostać, a na rozkładzie mas jakoś strasznie mi nie zależy.
    Paweł masz 17Ah ?? Może jak zapodam 34Ah coś sie poprawi w tej materii, a wymiarowo nadal bedzie sporo mniejszy.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  7. #37

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Mi na zwykłym akumulatorze potrafi ciężej zakręcić przy -8 mrozach ale zawsze odpala za pierwszym razem. Skuszę się pewnie na zakup tego małego żelowego za jakiś czas.

  8. #38
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Bo już Ci umiera. Mi pomimo postoju przez kolejne 3 dni w temperaturach około -20 zakręcił ochoczo i bezproblemowo.... Tak czy jnaczej przyjże sie temu tematowi dokładniej
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  9. #39

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Sadzę ze jest ok cała tą zimę wytrzyma bez problemu. Potem będzie coś trwalszego.

  10. #40
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    U mnie kiedy auto używane jest co dziennie nie ma problemu z odpaleniem , natomiast kiedy auto postoi 3 dni na tych mrozach to czasem odpali resztką sił , czasem nie .

    Myślę że 34 AH będzie dobrym kompromisem , u siebie wypróbuje jeszcze opcje z zamontowaniem kondensatora o sporej pojemności w układ między baterie a rozrusznik .

    Warto też chyba sprawdzić co da izolacja termiczna akumulatora .



    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #41
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no u mnie co weekend auto stoi 3 dni na mrozie, dlatego nie ryzykowałem i zawsze po powrocie dumałem czy odpali, ale zmieniłem żeby już nie dumać i taki akumulator który już razł padł coraz szybciej się niszczy, mój ma właśnie coś około 17ah i na lato jak dla mnie super, waga 6.1kg pomimo że napisane 7 czy jakoś tak, izolacja terminczna akumulatora nie sądzę żeby coś dała gdyż po takim czasie i tak się wychłodzi, no chyba że jakaś grzałka albo coś
    a z tym kondensatorem próbował już ktoś? pomysł wydaje się całkiem niegłupi tylko chyba trzeba by dać jakiś dodatkowy psrtryczek?

  12. #42
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Kondensatory są teraz automatyczne, nie trzeba dodawać pstryczków Miałem w poprzednim aucie 1F, raczej nie wiele to dawało.
    Jak myślicie o większym, to już troszkę dodaje wagi...

  13. #43
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no nie pamiętam wzorów teraz które opisują kondensatory ale to bardzo łatwo policzyć, taki akumulator powinien dawać od 400A do 680A(mój ten mały ma taki prad rozruchowy ,nie w normie din tylko tej drugiej czyli chyba warunki normalne a więc 20stopni celsjusza) i jaki dać kondensator aby dać mu jeszcze ze 100-200A , no ja o tym nie myślę bo na zimę dodatkowe 10kg nie robi mi różnicy a na lato spokojnie daje radę ten mały beż żadnych udziwnień
    ale jak ktoś chce jeździć na tym całym rokiem a zimy u nas ostatnio ostre to warto coś pomyśleć bo zima dla takiego małego aktu to katorga i będzie się zasiarczał szybko..

  14. #44
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    No własnie Pany, taki kondensator coś da?? Jak przeglądam aku o wyższej pojemności to już rozmiarowo jest niezaciekawie....
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  15. #45
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Widziałem jak ludzie odpalali z kondensatora ( od systemów audio ) auto z padniętym akumulatorem .
    Przy dobrze przemyślanym montażu pojawia się tylko pytanie jak długo dany kondensator jest w stanie utrzymać ładunek .

    Ktoś chyba musi zrobić eksperyment





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Zaczep do półki w bagażniku
    Przez Lv23 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 12:59
  2. Dziury w bagażniku
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 21:08
  3. Lampka w bagazniku
    Przez Maru w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 07:41
  4. Lampka w bagażniku
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •