Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 55

Wątek: lekki akumulator żelowy w bagażniku

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    lekki akumulator żelowy w bagażniku

    więc pomysł świta mi od jakiegoś czasu bo stosunek masy mi się pogorszył gdyż tył "odchudziłem" a przód nieznacznie gdyż nie ma tam ciężkich zbędnych rzeczy...dodatkowo chciałbym założyć także lżejszy akumulator no i oczywiście żelowy żeby przypadkiem kwas mi się nie wylał tam gdzie kiedyś był zapas..przykład akumulatora :
    http://www.allegro.pl/item1084531719...lity_hurt.html
    a tutaj 44Ah
    http://www.allegro.pl/item1084531680...lity_hurt.html
    czy 33 Ah da sobie z tym radę? bo nie wiem czy nie jest za mały...coś kiedyś słyszałem o 40 że na lato będzie ok...odnośnie poprowadzenia kabla to zakupiłbym gruby aby rezystancja była jak najmniejsza...dodatkowo można ją zmierzyć więc myślę że zmiana lokalizacji aż tak wiele nie pogorszy mu warunków pracy...no i gdzie jest poprowadzony kabel z TT 3.2 ? bo kolega miał mi napisać gdzie idzie ale na razie cisza...

    [ Dodano: |20 Cze 2010|, 2010 21:51 ]
    lub dać zwykły z kwasem ale bezobsługowy ...waga jest niższa przy większej ilości Ah no i prąd rozruchowy około 300-330A ...w tych żelowych nie było napisane ile ale jutro się dowiem gdyż to jest najważniejszą rzeczą przy rozruchu auta

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Warczącą pompę sai też wyrzuciłeś? wydaje się dość masywna

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no to będzie robione przy okazji innych robót..ale combi valwe już nie działa bo jest usunięty cały ten bajzel z pokrywy zaworów...ale też na razie został gdyż usuwając trzeba zaślepić pewien otwór..też przy okazji się tego pozbędę bo po co wozić ten cały majdan i zawalać sobie pod maską...ale temat jest o przeniesieniu akumulatora i poprowadzeniu przewodów...myślałem że jakiś posiadacz 3.2 pomoże i przekaże wiedzę jak jest to tam rozwiązane....

  4. #4
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Pewnie nikt nie będzie tego rozbierał, żeby zobaczyć... sam teraz widzisz więcej jak nie masz siedzeń.

    Musiałem ciągnąć kabelek z bagażnika na przód, co prawda cienki, miałem już rozebrany cały tył, zacząłem od tej całości z ozdobną listewką, ale coś nie przyjemnie strzeliło i listewka odstała, stwierdziłem, że więcej popsuję i puściłem go na szybko w podsufitce. Tylko później miałem z tym problemy i porysowała się od drzwi :/ Nie chciała wrócić na swoje miejsce, na szczęście już jest dobrze.
    Tam trzeba wrzucić gruby kabel, to chyba masz jedyne wyjście i rozbieranie progów.
    Jak nie masz kanapy, tam widać - jest trochę miejsca, zdejmij boczek od zmieniarki to pewnie więcej będzie widać. Są puszczone kable i dodatkowy powinien się zmieścić jak jest tak w 3,2.
    Jak gruby kabel planujesz wrzucić? 35mm?

    Jak będziesz dobierał się do bagażnika, żeby ściągnąć lewy boczek musisz wcześniej zdjąć podłogę i ten środkowy plastik. Jakoś tym lewym boczkiem możesz poprowadzić kabel, jest tam dużo miejsca.

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hehe no bez jaj 35mm....kurde tam niema napięcia 380v tylko 12v...myślę że taki lub ciutkę grubszy jak jest fabrycznie przy akumulatorze wystarczy...i myślałem żeby go poprowadzić tunelem centralnie....nie wiem czy to dobry pomysł...ale potem się zastanawiam co dalej...czy tam się przebiję...dlatego chciałem się dowiedxzieć jak jest w 3.2 chociaż mniej więcej w którą stronę idzie kabel...no i jakiej jest grubości....

  6. #6
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pawel-2005, Ludzie którzy robią takie mody korzystają z usług firm car-audio i myśle że możesz do takich podjechać i podstępem zlecenia usługi podpytać, gdzie puszczą ci kabel do dużego wzmacniacza, który ma być w bagażniku jeżeli robili TT to ci powiedzą
    Znowu TT znowu Cabriolet

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech obiecanki cacanki...ktoś od 3.2 miał mi chociaż wysłać fotki...bo też jestem ciekaw jak tam wygląda wszystko pod ta plastikową przykrywką...

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Nie wiesz jak jest co się dziwisz jak ty nie zrobisz i nie wstawisz to nic się nikt nie dowie niektórzy przychodzą tu tylko o radę nie dając nic od siebie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no w zamyśle miałem przenieść go do bagażnika...ale szukając znalazłem taki:
    http://www.re5pect.pl/index.php?prod...t&prod_id=1287
    problem w tym że nie ma podanej pojemności ...prąd rozruchowy jest wystarczająco duży ale autem jeżdżę sporo po mieście i zastanawiam się czy pare rozruchów nie sprawi że będzie klops...używał ktoś akumulatorów tej firmy? kupujac ten zostawiłbym go na oryginalnym miejscu...bo waga jest i tak niższa...jeśli ktoś styknął się z tym to proszę o radę bo mój już mi zdechł i muszę na dniach podjąć decyzję czy kupić zwykły i wywalić go do bagażnika czy lepiej ten mały i pozostawić na tym samym miejscu

    [ Dodano: |12 Lip 2010|, 2010 13:40 ]
    waga tego akumulatora to 7kg...prąd rozruchu 680A (nie wiem jaka norma ale nawet jak ta EN) a dziś w sklepie ważyłem akumulator 50Ah który miał prąd rozruchu według Din 280A i według tej normy EA 480A i ważył 14kg....więc jest 2 krotnie cięższy a prąd rozruchowy jest na 100% mniejszy....tylko zapewne pojemność sporo większa ale mój w aucie waży jakieś 17kg więc gra jest warta świeczki...czy ktoś zna się na tym temacie?

  10. #10

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    BiAłYsToK
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    136
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    [ Dodano: |12 Lip 2010|, 2010 13:40 ]
    waga tego akumulatora to 7kg...prąd rozruchu 680A (nie wiem jaka norma ale nawet jak ta EN) a dziś w sklepie ważyłem akumulator 50Ah który miał prąd rozruchu według Din 280A i według tej normy EA 480A i ważył 14kg....więc jest 2 krotnie cięższy a prąd rozruchowy jest na 100% mniejszy....tylko zapewne pojemność sporo większa ale mój w aucie waży jakieś 17kg więc gra jest warta świeczki...czy ktoś zna się na tym temacie?

    Hahah Wydaje mi się to conajmniej śmieszne ale ok to tylko moje zdanie

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a co w tym takiego śmiesznego?

  12. #12

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    BiAłYsToK
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    136
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    a co w tym takiego śmiesznego?
    +/- 10kg i robić takie wielkie halo? jezdzisz jako wyścigowy kierowca gdzie liczy się każdy kg?

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no wiesz 10 może nie ,ale 70 już tak uwierz mi że auto to czuje a jak będzie ten lekki akumulator i wywalę jeszcze parę niewielkich gratów to będzie sporo bo ponad-70kg...a to jak dla mnie jest bardzo sporo bo jedną osobę mocno czuć w aucie... dla mnie gra jest warta świeczki...a jak Ciebie to śmieszy to nie musisz czytać tego wątku bo mnie nie tylko kręcą ładne cyferki na wykresach lecz chce zrobić auto kompleksowo redukując masę poprawiając heble itp a zwiększanie mocy swoją droga co się przełoży na końcowy efekt w postaci
    akumulator już wstawiony...zamias 16.4 waży 6.4 kg...prąd rozruchu 680A i pojemność nie wiem ale nie wielka...ale zrobiłem około 20 rozruchów auta i nie zrobiło to na nim wrażenia więc myślę że bedzie ok...fotka jak to wygląda pod maską
    http://img843.imageshack.us/i/zdjcia0571.jpg/
    z plastików została tylko podstawa akumulatora...wszystkie do okoła i nad usunięte..łacznie też z 1 kg wyjdzie obejmę dorobiłem z kwasu...wyciołem pasek 3cm z komina który kiedyś zakupiłem na materiał do właśnie takich przypadków...wypolerowane na lustro pod spód ładne gumeczki żeby nie porysować i jest gicior

  14. #14
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    O kurcze, ale maleństwo normalnie jak do skuterka ciekawe co będzie za kilka lat w zimie.
    Trochę śmiesznie wygląda, ale te 10 kg to już trochę jest, a 70 kg faktycznie bardzo można odczuć.

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    pożyjemy zobaczymy...na zimę jak coś to może bedę przekładał normalny...montaż to maks 10 min...no i auto jeszcze głośniejsze jakoś...jeszcze bardziej dolot słychać bo mniej zabudowany a mi się to podoba

Podobne wątki

  1. Zaczep do półki w bagażniku
    Przez Lv23 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 20-08-2015, 12:59
  2. Dziury w bagażniku
    Przez maehix w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-08-2015, 21:08
  3. Lampka w bagazniku
    Przez Maru w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-06-2010, 07:41
  4. Lampka w bagażniku
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-10-2007, 09:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •