Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: EDIT Hamulce, Paliwo, AirBag, ABS I ESP

  1. #1

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68

    EDIT Hamulce, Paliwo, AirBag, ABS I ESP

    Z tego miejsca chciałbym się przywitać na forum z wszystkimi posiadaczami maleństw

    Otóż zakupiłem audi TT z 2000 r. i nie ukrywam, że jest kilka niespodzianek:

    - mianowicie paląca się kontrolka od wykładziny klocków hamulcowych - rozwiązane (okazało się, że mięsa na klockach jest sporo, tylko przewód od czujnika jest przerwany - zmostowałem).

    - kontrolka paliwa: otóż zaraz po przekręceniu na zapłon kontrolka podnosi się mniej więcej do 1/4, ułamek sekundy i podnosi się do ciut mniej niż pół baku i jednocześnie komputer sygnalizuje rezerwę na komputerze. Auto było już zalewane do końca i problem dalej występuje. Może da się temu jakoś zaradzić? NIEROZWI¡ZANY

    - czerwona kontrolka AIRBAG - na wtyce jak był podpięty to ponoć jakieś problemy ze sterownikiem poduszek, jestem umówiony już z elektronikiem na jego naprawę. Okazało się, że sterownik poduszek powietrznych, w salonie 2080 zł. Udało mi się naprawić.

    - co jakiś czas zapala mi się DUET w postaci ABS i Regulacja poślizgu napędu ASR na sąsiednim budziku. Otóż zaraz po odpaleniu komputer kasuje błędy, ale pojawiają się w czasie jazdy, na komputerze jakiś czujnik poprzecznego czegoś... Może ktoś wie więcej jak sobie z tym poradzić? Komputer wskazuje czujnik przyspieszania poprzecznego i wzdłużnego. Co ciekawe, w salonie audi mi powiedzieli, że w TT nie ma czujnika wzdłużnego... W trakcie poszukiwań jestem, bo oryginalny 490. EDIT 13-07-2010 Czujnik zakupiony, numer katalogowy 1J0 907 651 A, samodzielnie zamontowany, wystarczy odkręcić pięć śrub trzy na górze schowka, jedna pod schowkiem z lewej strony i jedna od boku (przy otwartych drzwiach), zdjęcie schowka i wymiana czujnika - 20 min. roboty. Poprawione i błąd nie występuje, problem był z czujnikiem g251.

    - ostatnia rzecz, wyczytałem, że piszecie, że bazujecie na odczytach ile jeszcze do przejechania, ile spalanie obecne itp. moje pytanie: JAK WY DO TEGO WCHODZICIE? no ja tego znaleźć nie mogę. Help Rozwiązanie Brak FIS w moim samochodzie, czyli brak komputera pokładowego, który takie rzeczy zlicza.

    Dzięki z góry za pomoc i ogólnie jestem z Wrocławia, jakby się chciały TT gdzieś zjechać to chętnie podjadę Jak ktoś zna gościa co dobrze się zna na tych wyżej problemach z Wro i zrobi to w rozsądnej cenie to też o namiar poproszę.

  2. #2

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    Skąd
    Mieszkowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    83
    To za ile kupiłeś swoje "cacko"?Jakaś okazja? Jak na początek to troszke tego masz. Ale znowu wszystko było na forum tylko trzeba w dolnym prawym rogu kliknąć na opcje "szukaj".

    Pozdrawiam

  3. #3
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    moim zdaniem to była bardzo dobra okazja. a poduszek pewnie ni ma

  4. #4

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    wszystko jest panowie o to się nie martwmy, wszystko to problemy z komputerem i odpowiednimi dla nich czujnikami. Poduszki są

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ach te okazje....

  6. #6

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    Jacy wy jestescie zadufani w jednym kierunku , a nikt ale to nikt nie probuje odpowiedziec na moje pytania...

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    bo wszystko jest bardzo dokładnie opisane na forum...duet abs esp też miałem o zegarach też jest bardzooo długi wątek...a jak nie wiesz jak działa szukajka to zaraz pod logiem forum masz napisane "szukaj" wpisujesz słowo kluczowe i działasz...czasem nie od razu sie znajdzie to co chce więc wpisz inne słowo a na pewno znajdziesz....wiesz jak się w kółko ludzie pytają o to samo co było wałkowane x razy to można już znudzić...

  8. #8
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    ogólnie asem nie jestem ale twoj świerzy zakup TT napewno jest świeży ?

  9. #9

    Dołączył
    Jun 2010
    Skąd
    Dolny śląsk
    Posty
    68
    Sorka za orta

    No i szukam i szukam i znależć nei mogę,
    możliwe, że moje TT nie ma wartości średniego spalania, ile jeszcze do przejechania itd.?

    [ Dodano: |23 Cze 2010|, 2010 11:11 ]
    Część rzeczy rozwiązałem, wyedytowałem w pierwszym poście. Uporam się ze wszystkim - dam znać.

Podobne wątki

  1. Zamarzające paliwo - czy to możliwe?
    Przez Olaf w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 08:14
  2. nowe paliwo shel 100 nitro racing
    Przez batman117 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 31-07-2015, 12:15
  3. Pytanie o paliwo w aucie po programie
    Przez tomus00000 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 12:22
  4. Jakie paliwo lejecie? 95 czy 98 oktanow?
    Przez Mari w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 29-01-2011, 16:16
  5. syfiaste paliwo
    Przez Piootr w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 16:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •