Na zdrowych amortyzatorach i nie zużytych całkiem gumach TT siedzi wysoko. Ja mam obniżoną, więc nie mam co się wypowiadać, ale na krawężniki warto zawsze uważać. Niektóre bywają nawet wyższe niż 20 cm, więc prawie każdym samochodem można zaczepić.
Ruszanie pod górkę na oblodzonej drodze czy inne ekstremalne warunki z quattro niezastąpione Najlepsze chwile miałem jak prawie wszyscy nie mogli pod górkę podjechać (tylko terenowe), reszta ślizgała się w dół, a ja sportowym samochodem bez problemów wjechałem Cały spód jest obudowany, nawet jak śnieg zaczepia nic się nie stanie. Przetestowałem to po ostatniej zimie, trochę denerwowałem się jak zaczepiałem o wysoki śnieg, wiele razy zaglądałem na kanale i nic się nie działo, więc już pod koniec zimy jeździłem spokojnie.
TT nie subaru, sprzęgło nie zużywa się po 20k km

TT Coupe jest 4 osobowe, 2 osoby z tyłu wg instrukcji do maks 150 cm. Gdzieś był filmik na forum, jak się nie mylę z 8 osobami w TT. Trochę chęci i wiele można.

[ Dodano: |13 Cze 2010|, 2010 20:18 ]
Ja osobiście nie naprawiam TT, ale czytając to forum, mam wrażenie, że jak ktoś ma 90% wiedzy zawartej w postach to zbudowałby od 0 TT we własnym garażu...
Dopiero co kupiłeś nowe TT, tam nie ma nawet co zaglądać (chyba jedynie celem poprawienia mocy )

Vag i bardzo dużo można samemu zdiagnozować i dużo można samemu zrobić, tylko trzeba mieć gdzie, mieć narzędzia i trochę chęci.