Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Filtr powietrza stożkowy temp w dolocie Fmic a Ic

  1. #1
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536

    Filtr powietrza stożkowy temp w dolocie Fmic a Ic

    Mam w mojej osce filtr amsoil od artura. Bylem wczoraj na cargo - bylo goraco jak sku****n.(kolo 28 C).

    Moje pytanie brzmi - czy moj totalny brak mocy, mogl byc spowodowany tym goracym powietrzem - czy po prostu stozek ladnie brzmi ale mocy odejmuje?

    Scigalem sie z rownym autem, takie typowo idace "leb-w-leb" ...a od 1 mi juz tak odjezdzal a ja prawie stalem w miejscu. Na 3 biegu od 120Km/h lapalem takiego muła jakbym jechal jakims starym passatem. help
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  2. #2
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    filtr napewno nie odejmuje Ci mocy .. (rozumiem że przeplywka za filtrem dalej jest zamontowana). Brak mocy może byc spowodowany właśnie ciepłym powietrzem i org małym intercoolerem od turbo.. po prostu nie schładza powietrza wtedy właśnie czuć takie brak siły. Oczywiście jeśli robi to tylko w ciepłym i podczas ostrzejszej jazdy.

  3. #3
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Maru, I to jest to o czym zawsze ci mówiłem, a jeszcze jak chipa zrobisz, to jest masakra, na tym ic u mnie dochodziło do 85stopni, a teraz mam góra 35, dobre chłodzenie doładowanego powietrza to podstawa w silnikach turbo i czasami wieksza moc na gorszych komponentach do niczego się nie przydaje w takie dni jak dziś
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #4
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Maru Filtr nie ma tu nic do rzeczy zwłaszcza że podczas jazdy temperatura pod maską drastycznie spada .

    Tak jak koledzy już napisali , podczas powtarzanych czesto przejazdów z maksymalnym doładowaniem ( zwłaszcza w gorące dni ) seryjny IC szybciej się nagrzewa niż oddaje ciepło . Jest to tak zwany efekt ''nasiąkania'' intercoolera ciepłem .

    Jedynym lekarstwem jest FMIC lub dłuższe przerwy między sprintami .




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  5. #5
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    no wlasnie sęk w tym, ze auto stalo od jakis 20 minut zaparkowane i to byl moj pierwszy przejazd ..... zgrzal sie w trakcie dojazdu ?

    zuczek ty masz na stalo 35C ?! Ja mam od poczatku posiadania auta 90 C (rozgrzewa sie w ok 5 minut).

    no troche to bez sensu, ze troche cieplejszy wieczor a mi auto puchnie :/
    czyli rozumiem, ze to normalne i nie ma sie czym przejmowac tak? Sproboje jeszcze ta obudowe filtra zbudowac
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  6. #6
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No, jak stało na takim słońcu, to mogło nieźle rozgrzać samochód i nie zdążyłeś go ochłodzić.
    90 stopni to masz temperaturę płynu chłodniczego :P
    Jaka jest temperatura za intercoolerem, możesz sprawdzić na vagu silnik -> w bloku 04

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Maru, Po prostu nie ostygł, w taka pogodę nie oddaje do powietrza temp, dobrym sposobem jest szybki przejazd bez doładowania, lub chociaż by natrysk wody, ale najlepiej dać dobry FMIC i problem zniknie albo połączyć te dwie rzeczy bajka , za to właśnie kocham tuning, zawsze jest coś do poprawienia i jaka satysfakcja, przy takiej pogodzie mógł byś kilować o wiele mocniejsze seryjne auta turbo, mając poprawione studzenie powietrza doładowanego
    Popatrz na ten wykres i zobacz jak wygląda na seryjnym IC w cieply dzień na dole masz temp w dolocie w mojej TT
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...34f9fdeab.html
    A tu masz po wymianie na Fmic w dużo cieplejszy dzień podobny do obecnych
    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...9322e14cf.html
    Ponieważ odbiegliśmy od tematu zmieniam tytuł
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. filtr stożkowy
    Przez maly86 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 09-12-2020, 15:43
  2. Filtr stożkowy do 2.0 T FSI
    Przez Ernest w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 10-05-2017, 13:07
  3. Filtr powietrza stożkowy AMSOIL
    Przez radson93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 15:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •