Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 62

Wątek: Audi TT RS vs Porsche 911 Turbo

  1. #1
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176

    Audi TT RS vs Porsche 911 Turbo

    Wczoraj miałem okazję pościgać się po mieście z 911 Turbo do paki ma 3,7 sekundy ponoć, koleś nie chciał stanąć na kresce chociaż było sporo okazji do tego, na 2-ch czerwonych światłach nie chciał podjąć wyzwania (chociaż tak jak ja CI¡GLE TRZYMAł SILNIK NA WYSOKICH OBROTACH W POGOTOWIU!!) to zacząłem za nim jechać zobaczyć co zrobi... ale, po dłuższym zastanowieniu zaczął cisnąć gaz na maxa, ku jego zdziwieniu cały czas siedziałem mu na ogonie i nie chciał odejśc nawet o metr.

    Był bardzo zdziwiony powiem szczerze, aczkolwiek ze względu na mokrą nawierzchnie może po prostu najzwyczajniej w świecie się bał.

    Tak jechałem za nim przy prędkości 130-180 , i nic a nic mi nie uciekł. Krechy nie było...

    Tak czy siak, miło czasami zobaczyć jak właściciel Porshe Turbo czuje szacunek do Audi



    Ps.: jak mi się uda dzisiaj namóić na spocie SRT właściciela Porshe Targi 4S żeby stanąć na kresce to będzie ładny kill dzisiaj jak czegoś nie spier*olę.

  2. #2
    nightfox
    Gość
    1) - to nie spierdol

    2) - pisałem kiedyś, że w Wawie miałem przyjemność z 911 TURBO 996 i był kill, tyle że nie spod światel a krótka gonitwa po mieście, zrównanie przy 180 i jedna długość przy 220

    ----------------
    Trzymam kciuki i czekam na info
    ----------------

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    wziąć
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    81
    Z całym szacunkiem, ale raczej nie chce im się z Wami ścigać : ).

  4. #4
    nightfox
    Gość
    Duke...

    Pokazałeś ze Twoja znajomosc modeli Porsche jest na wybitnym poziomie... Wiesz ktore modele (obecnie produkowane) sa szybsze od TT-RS?
    Pewnie nie wiec Ci to napisze:
    911 Turbo
    911 Turbo S
    911 GT2
    911 GT3
    911 GT3 RS

    A wiesz co to oznacza?!
    Ze inne modele 911 ktorych jezdzi najwiecej sa wolniejsze maja kolo 4.9 - 5.1 do 100...
    Generalnie trudno jest porownywac RS z 911, bo w teorii 911 to auto z wyzszej polki, na pewno cenowo, ale jak widzisz parametry nie powalaja, przynajmniej mnie, mysle ze Michala tez... Jak ktos ma 7s do 100 to pewnie 5 robi wrazenie... nevermind

    Tak czy inaczej szybsze sa modele ktore kosztuja od 600 000 zlotych w gore... Trudno to porownywac... To tak jakbys porownywal 2 limuzyny: Maybacha i Skode Superb....

    Przytocze Ci Duke jeszcze jedna historie mojego kumpla... On pracuje w AUDI w DE... kiedys jadac R8 V8 scigal sie w Monachium z R8 V10... I wygral, bo kierowca V10 nie czul tak samochodu i nie byl wystarczajaco doswiadczony... Odstawil go lekka reka, a nigdzie nie przekroczyl 140 bo nie bylo jak... tylko slalomik...

    Moral z tego taki, ze sam samochod gowno zrobi...

    Natomiast gro 911 jest kupowane nie tylko przez ludzi ktorzy chca sie pokazac (Ci glownie kupuje te tanie wersje, w leasingu, lub na inny kredyt bo musi byc PORSCHE - patrz na pseudo gwiazdeczki polskiej TV) ale tez sa kupowane przez ludzi po 50 ktorzy sobie na taki samochod odlozyli i kupili sobie wersje TURBO, bo o takiej zawsze marzyli... ale im sie juz nigdzie nie spieszy, stad sie nie scigaja...

    Koniec wykladu...

    PS
    Chyba ze mowiles o TT 225... Rzeczywiscie z taka moze im sie nie chciec scigac...

  5. #5
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    nightfox, dokładnie kierowca "Turbówki" nie chciał krechy zaliczyć ze względu na mokrą nawierzchnie... Daj spokój Adrian nie ma sensu tłumaczyć komuś, kto nawet nie potrafi przytoczyć sensownego argumentu... Duke, kierowcy Porschaków też ludzie.. to nie pierwsze porsche z jakim "stawałem", w gwoli ścisłości... jak jeździłem swoją starą TT, na 1'szym biegu zawsze porshaki zaliczały kille potem się zmieniało na ich korzyść co jest oczywiste.. dlatego proszę mi tu nie pier*olić farmazonów

    A Targę 4S bez problemu można RS'em objechać - dzisiaj go nie było ale były inne wyścigi.. był za to Boxter S... no ale...280ps.. dajcie spokój, nie lubię łatwizny, ale za to stawałem dzisiaj chociażby z golfem 400 konnym.

  6. #6
    nightfox
    Gość
    i jak z tym golfem??

  7. #7
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Ciężko powiedzieć, szedł tak jakby ciut lepiej na prostej, wyprzedzał mnie o 1-2 długości przy 200'stu, ale na startach odstawiałem go o 2 długości


    Do tego, była jeszcze beta.. 280 konna bodajże biała bardzo ładna strzała.. zablokowaliśmy cały ruch na grunwaldzkiej jakieś auta za nami jechały to na 3 auta zatrzymaliśmy je na środku drogi daleko od skrzyżowania i na 3 klaksony w sumie z kreski stawaliśmy kilka razy.

    Za pierwszym i drugim razem oba odstawiłem, ale potem znowu miałem problem z synchro na 3'cim biegu.. ogólnie totalne wariactwo koleś z BMW tylko z szacunem spojrzał na RS'a, ale zabawa nie z tej ziemiii.. w sumie czerwone światła wszyscy zaliczali... z jakieś 3000 punktów karnych by było.

  8. #8
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    MichałTT, Tak czytam te twoje wyczyny, i po spotkaniu na Cargo jak nie podjąłeś rękawicy od podkręconego S3 to nigdy nie przypuszczał bym że taki wariat z ciebie
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #9
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK
    MichałTT, Tak czytam te twoje wyczyny, i po spotkaniu na Cargo jak nie podjąłeś rękawicy od podkręconego S3 to nigdy nie przypuszczał bym że taki wariat z ciebie
    bo jak są miśki to nie wyskakuje w ogień kochany żuczku

    A co do wariactwa - trzeba było widzieć kolesia z BWM ;D dosłownie nie do pobicia, drifty na środku skrzyżowania, na czerwonych bo chciał jak powiedział tacze hamulcowe wychłodzić

    Nie dosć, że przepędziliśmy auta z czerwonego żeby sobie delikatnie spier*oliły i spier*oliły na czerwonym, żeby nam nie przeszkadzały LOL siła perswazji 3 mocnych aut ;D to jeszcze pozaliczaliśny wszelkie możliwe ciągłe, nieciągłe itp... totalny odzjazd

  10. #10
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    no i o to wlasnie chodzi widze, ze sie doskonale rozumiemy...szkoda, ze miedzy nami taka przepasc mocy

    night - dzieki za wyklad, ja na temat porsche to wiem tyle co ze wygladaja wszystkie tak samo i panamera jest ... srednia a jak stoja te starsze prosiaczki? tak ponizej 1980?
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    wziąć
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    81
    Cytat Zamieszczone przez nightfox
    Duke...

    Pokazałeś ze Twoja znajomosc modeli Porsche jest na wybitnym poziomie... Wiesz ktore modele (obecnie produkowane) sa szybsze od TT-RS?
    Pewnie nie wiec Ci to napisze:
    Jestem ortodoksyjnym fanem Porsche, znam wszystkie modele i wersje wyprodukowane od początku istnienia marki po dziś dzień. Moja wiedza na temat tych samochodów jest szeroka, jest to jedyna i słuszna marka. Dalej nie będę kontynuował dyskusji, bo ogólnie dział Kill on street zalatuje dresiarstwem.

  12. #12
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Duke
    bo ogólnie dział Kill on street zalatuje dresiarstwem.
    Bardzo nam miło

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    wziąć
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    81
    Jednak złamię dane słowo.
    No zobacz, jest mnóstwo tematów w których użytkownicy opisując swoje dokonania pokazują swoją niedojrzałość, głupotę i się tym jeszcze chwalą, jacy to oni nie są fajni. To jest po prostu smutne i przerażające, że taki palant mi wyskoczy na drodze jak będę sobie jechał. Ten temat nie jest pod tym względem wybitny, ale spójrz na resztę, to ręce opadają do podłogi jak się to czyta(to nie czytaj(?)), tego typu przechwałki pasują do średnio rozgarniętych chłopakczów, właścicieli BMW, a nie intelgentnych ludzi.

  14. #14

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    Mi sie wydaje ze w tym temacie nie chodzi o to zeby sie popisywać , tylko zeby mieć porownanie i dochodzic do roznych wniosków na temat prezentowanych samochodów. Chyba ze sie myle?

  15. #15
    nightfox
    Gość
    DUKE - jak się kiedyś spotkamy (jeśli w góle to się kiedyś stanie) to zadam Ci 2 pytania dot Porsche... założe się że przynajmniej na 1 nie odpowiesz...

    Natomiast MichalTT - Tak trzymac...
    Do mnie dzisiaj startował jakiś kolega z TT 3.2 na numerach WPI... Powiem szczerze ze nie wiem co on chcial osiagnac, bo mialem dziwne wrazenie, ze mu nie tyle odchodzilem, co odlatywalem spod swiatel... heh

    Maru
    ... Co prawda to nie będzie rocznik 80, ale 1993. Wtedy powstało pierwsze 911 (993) TURBO z napędem na 4 koła... i miało w jednej z wersji 4 sekundy do 100...

Podobne wątki

  1. Felgi porsche turbo?
    Przez stach.. w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-06-2017, 12:55
  2. Porsche panamera turbo - 4.8 v8 500KM 770nm
    Przez Jaqob w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-03-2017, 22:15
  3. tt 250km vs porsche turbo 911 480km
    Przez kamil pasik w dziale Kill on street
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-06-2009, 07:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •