Strona 12 z 32 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 166 do 180 z 476

Wątek: Audi TT 180hp GT30 STAGE 3

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ...............
    Projekt o jakim mówiłem to oczywiście 1.8t ze sprężarką gt2871r i mocą 438km jak na Polskie warunki to dobry wynik pomimo większego a/r
    Wynik przyzwoity nie mniej jednak nie odbiegający drastycznie od innych setupów z tą turbiną . Większe AR będzie właśnie pomagać na górze a lekko ''przeszkadzać'' od dołu ...

    Tak czy inaczej , jak zawsze trzymam kciuki za projekt i czekam na dalsze postępy .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #2
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Gratki projektu.
    W Tomsonowym Leonie robionym wieki temu, komory są znacznie delikatniej zaoblone. Powodzenia w modach.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  3. #3

    Dołączył
    Apr 2003
    Płeć
    Skąd
    France Avignon
    Pojemność
    1.8T
    KM
    380
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Srebny
    Posty
    466
    Super projekt, jestem pod wrazeniem!
    911 Kiler

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Kiedy wy jezdzicie swoimi TT mi pozostaje patrzeć na pudła

    A konkretniej dziś przyszła kolejna paczka z USA a w niej

    Dzięki uprzejmości i dobrych układach Artura mamy odlew na T25 na którym stanie suszarka teraz już nie będzie problemu z restrykcjami ma być swobodny przepływ

    Kolektor przebył pół świata bo najpierw z Hiszpanii popłynoł do Stanów a następnie po przepakowaniu popłynął do PL. firma i pochodzenie to niestety jakaś tajemnica tzw. tajne zródła he he
    Dla dopełnienia wszelkich starań dla mocy i jakości set-upu baran idzie do ceramiki, kolor będzie czarny.

    Ponieważ jest plan wykonania ekstra dolotu, za czysty oddech dbał będzie filtr Amsoil
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Przychodzące pudła i ich rozpakowywanie to jedna z wielu ubocznych przyjemności towarzyszących tuningowi .
    Tak czy inaczej , cieszę się że wszystko dotarło w całości i bez zbędnych problemów





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #6
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Wydaje mi sie ze bylo cos wspimniane a walkach z adr, tak sue zastanawiam, skoro juz tyle kasy wklada sie w projekt to czemu nie kupuje sie jakiegos dobrego walka? Roznica miedzy adr a seria to tyljo 1 cm

  7. #7
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Wydaje mi sie ze bylo cos wspimniane a walkach z adr, tak sue zastanawiam, skoro juz tyle kasy wklada sie w projekt to czemu nie kupuje sie jakiegos dobrego walka? Roznica miedzy adr a seria to tyljo 1 cm
    No i wystarczy, Paweł na ori wałkach ma ładny przebieg, a z tego co pamiętam było spore zamieszanie ze sportowymi u niego i mam po tym mieszane uczucia, zresztą zależy mi na trwałości, kosztem nawet kilku koni ku górze, bo po to te wałki się wkłada aby górę mieć większą kosztem dołu.

    EDYCJA ---------- Post dodany 17:23 17:26 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    hmm widzę duże podobieństwo tego kolektora do kinetic czyli takiego który kiedyś w rękach trzymałem
    Średnice kanałów w środku też ma dosyć konkretne i wygląda na prawdę fajnie. Penie niedługo też będzie czekało mnie poprawianie chropowatości powierzchni wewnątrz...tylko wypadało by zrobić to przed powlekaniem ceramiką Panie Żuczek
    Oczywiście Paweł, znowu będziesz miał co polerować
    Znowu TT znowu Cabriolet

  8. #8
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    No i wystarczy, Paweł na ori wałkach ma ładny przebieg, a z tego co pamiętam było spore zamieszanie ze sportowymi u niego i mam po tym mieszane uczucia, zresztą zależy mi na trwałości, kosztem nawet kilku koni ku górze, bo po to te wałki się wkłada aby górę mieć większą kosztem dołu.[COLOR="Silver"]
    Oczywiscie zalezy co chcesz, ale raczej mowimy tu o wiekszym +HP niz kilka koni,

  9. #9
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    hmm widzę duże podobieństwo tego kolektora do kinetic czyli takiego który kiedyś w rękach trzymałem
    Średnice kanałów w środku też ma dosyć konkretne i wygląda na prawdę fajnie. Penie niedługo też będzie czekało mnie poprawianie chropowatości powierzchni wewnątrz...tylko wypadało by zrobić to przed powlekaniem ceramiką Panie Żuczek

  10. #10
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Fajne paczuszki
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  11. #11
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Gratki, widzę ostro idziesz do przodu! Mniej więcej kiedy planujesz skończyć projekt?
    I don't have dreams, I have goals.

  12. #12
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Gratki, widzę ostro idziesz do przodu! Mniej więcej kiedy planujesz skończyć projekt?
    Wiesz jak jest, zawsze coś się wydarzy i ciężko określić termin, już mam opóznienie przez brak sprzęgła, bo tak już bym motor odbierał z obróbki, a tak czekam, no ale dla tego robimy w zimę, aby nie było ciśnienia, ponoć Sachs już wysłany z Niemiec, tak że przy dobrych wiatrach w przyszłym tyg. Paweł odda słup na Krasnobrodzką, dla mnie idealnym terminem była by wczesna wiosna, tak aby na otwarcie sezonu auto było już po dotarciu i finalnym strojeniu, ale jak będzie czas pokaże.

    EDYCJA ---------- Post dodany 18:32 18:37 ---------- EDYCJA

    Cytat Zamieszczone przez kisseM Zobacz posta
    Oczywiscie zalezy co chcesz, ale raczej mowimy tu o wiekszym +HP niz kilka koni,
    Jeżeli uda się zgrać te wałki z VVT też będzie więcej niż kilka kon,i a i turbo szybko się podniesie, średnio chcę mi się wywalać 4tyś, nie mając gwarancji danego przyrostu.
    Czwórka z przodu nie papierowa, już da mi satysfakcje, po za tym wrzucić wałki to mały problem, tak że plan ADR zostaje.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nie wiem czy Cię ostatnio dobrze zrozumiałem ... Czekasz na koło zamachowe czy na sprzęgło ( czy może jedno i drugie ) ??

    Wał trzeba wyważyć z kołem zamachowym a nie całym sprzęgłem , później w przyszłości jak zmienisz sprzęgło to i tak będzie inaczej .
    Poza tym Sachs Performance jest wywarzany fabrycznie ( w przeciwieństwie do '' zwyczajnego '' ) .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Nie wiem czy Cię ostatnio dobrze zrozumiałem ... Czekasz na koło zamachowe czy na sprzęgło ( czy może jedno i drugie ) ??

    Wał trzeba wyważyć z kołem zamachowym a nie całym sprzęgłem , później w przyszłości jak zmienisz sprzęgło to i tak będzie inaczej .
    Poza tym Sachs Performance jest wywarzany fabrycznie ( w przeciwieństwie do '' zwyczajnego '' ) .










    Pozdrawiam
    Czekam na komplet, faktycznie koło jest wyważono ale tak jak Paweł napisał że by nie było że czegoś brak chcę całość oddać do wyważania, prawdą jest że powinno się ważyć z samym kołem bo po zmianie sprzęgła i tak nie będzie idealnie, zestaw powinien dotrzeć już niebawem, więc nie zbawi mnie kilka dni mamy zimę mamy czas, przy dobrych wiatrach pod koniec miesiąca zaczniemy lepić potwora, a tym czasem czekamy na następne pudła.

    EDYCJA ---------- Post dodany 14:30 14:38 ---------- EDYCJA

    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 13-01-2013 o 16:39
    Znowu TT znowu Cabriolet

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Roznica miedzy adr a seria to tyljo 1 cm
    1cm? hmm o jakim 1cm mowa bo ja troszkę nie ogarniam :P
    Odnośnie ADR to są one ostrzejsze niż AUQ i spróbujemy je zgrać z vvt ( bardzo możliwe że na łańcuchu trzeba będzie przestawić wałek i 1 ząbek ale to wyjdzie w praniu )
    Żuczek miał vvt w serii i szczerze nie wyobrażam sobie go wywalać bo pamiętam jak wiele dało to u mnie. Ja do wyważania zawoziłem wszystko i szczerze nie wiem czy z samym kołem wyważali czy całość ale wolałem zawieźć więcej gratów niż za mało. Całość ma być po weekendzie czyli już raczej niebawem i będzie obróbka na krasnobrodzkiej

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  2. Audi TT APR stage 3+ vs Audi R8
    Przez Arttur w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 09:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •