Strona 11 z 32 PierwszyPierwszy ... 91011121321 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 151 do 165 z 476

Wątek: Audi TT 180hp GT30 STAGE 3

  1. #151
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Powoli zlatują się paczki świąteczne: Korbowody kute Integrated specjalnie nawiercane pod lepsze smarowanie śruby wzmacniane ARP
    zabawki od Supertecha całe umeblowanie głowicy zaworki oczywiście Incolnel
    Turbinka GT30 w końcu taka jak trzeba

    Gruszka
    No i najważniejsza częśc projektu bez której by go nie było i przez którą musiałem go robić czyli wyjęcie muchy z lampy która mieszkała w niej dwa latalampa umyta w środku i poskładana na nowo
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #152
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Fajna mucha
    W życiu piękne są tylko chwile ...

  3. #153
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Ładnie żuczek widzę ostro idziesz do przodu jak Artur nie złoży swojego pocisku za szybko :P to go jeszcze wyprzedzisz Co do muchy to jak już lampę rozklejałeś trzeba było pomyśleć nad pomalowaniem ich w środku na ciemny srebrny lub chociaż zrobić profi LEDy w miejscu pasków od kierunkowskazów.
    I don't have dreams, I have goals.

  4. #154
    Awatar Blerx
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Wołomin
    Pojemność
    brak
    KM
    ..
    Rocznik
    ..
    Kolor
    ..
    Posty
    1,239
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    lub chociaż zrobić profi LEDy w miejscu pasków od kierunkowskazów.
    Srebrne środki fajne, a co do ledów na siłę to chyba nie pod ten adres (:

  5. #155
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Widzę że rośnie zbiór Super , gratuluję nowych gratów

    Jeśli chodzi o to
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    ...............w końcu taka jak trzeba.....
    To zgadzam się w 100% Do wszystkiego jednak trzeba dojrzeć .


    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    ..................... jak Artur nie złoży swojego pocisku za szybko :P to go jeszcze wyprzedzisz .................
    Szczerze to serdecznie Żuczkowi tego życzę Ja będę robił tyle czasu ile trzeba aby wszystko było tak jak chcę i w sumie nie ma dla mnie znaczenia czy ktoś zrobi wcześniej czy później . Zawsze kibicuję nowym projektom i jeszcze pomagam w sprowadzeniu gratów

    Zgodzę się jednak że przy okazji muchy można by było jeszcze coś '' dziabnąć '' , nie koniecznie ledy ale nie będę się rozpisywał bo w sumie lampy już sklejone .










    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #156
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no przecież przy okazji eksmisji muchy Zuczek kupił nowego garretta i zakuwa motor

  7. #157
    Awatar Tunio
    Dołączył
    Sep 2010
    Płeć
    Skąd
    Wawa/Karczew
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    295
    No fajnie fajnie Mówią że jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale za to co robi jedna mucha ...

  8. #158
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jakoś nie widzę jasnych środków w czarnej TT, może w srebrnej tak, no a przy okazji lampa została odnowiona, po co zmieniać to co dobre.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  9. #159
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Żeby nie było że w projekcie nic się nie dzieje to głowica jest już strugana :

    Aby zapobiec spalaniu stukowemu zmodyfikowane zostały komory spalania. Tutaj przed modyfikacją fotka ostrej krawędzi i miejsca od którego zawsze w 1.8t zaczynają się stuki:

    Komora spalania po modyfikacji:

    Nie patrzcie na zawory bo tutaj są stare nie wyjęte aby nie drapać przylgni zaworowych ale oczywiście już zostały wyjęte i wlecą tam supertechy Także chcemy zejść ze stopniem sprężania w dól dlatego obszlifowanie komory spalania nam w tym pomoże
    W głowicy będzie porting kanałów wydechowych i dolotowych. Fotka z uszczelką pokazuje ile planuję zebrać w kanale dolotowym aby nie było żadnych schodków powodujących spadki przepływów:

    cdn....

    EDYCJA ---------- Post dodany 21:35 01:08 ---------- EDYCJA

    Po wielu godzinach męczarni dziś wreszcie nastąpił koniec obróbki głowicy
    Spasowanie kanałów dolotowych z uszczelką ( także kolektor będzie dopasowany do uszczelki aby nie było schodków ) , delikatne powiększenie kanałów i zmniejszenie chropowatości powierzchni:

    Wydechowe także zostały liźnięte:

    Komora spalania bez zaworów:

    i cała głowica:

    Na koniec zostały zabielone powierzchnie pod uszczelki kolektorów(Fotki jeszcze przed) i głowiczka gotowa jest do zawiezienia na krasnobrodzką


    ach przypomniały mi się czasy jak swoją tak strugałem.....:P
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 03-01-2013 o 01:16

  10. #160
    Awatar KubaTT
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin / Zamość
    Pojemność
    2.0T
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    1,063
    Dzieje się, dzieje. Paweł, możesz mi jakoś od technicznej strony wytłumaczyć co daje to zeszlifowanie przy zaworach? W tych tematach to akurat jestem tępy

  11. #161
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Fajnie że jest postęp i coś się dzieje , dobra robota z kanałami dolotowymi i wydechowymi .

    Jeśli chodzi o obniżanie stopnia sprężania i rzeźbienie komory spalania to już musztarda po obiedzie i nie będę ględził na ten temat ... Mam jednak nadzieje że wielkiej różnicy nie będzie po tych zabiegach








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  12. #162
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    Przykład spalania stukowego w 1.8t. Widziałem kilka głowic w lepszym lub gorszym stanie i zawsze zaczynało się od tych elementów które u Żuczka zostały pod szlifowane. Zasada jest taka że spalanie stukowe zaczyna się zawsze od miejsc gdzie są ostre krawędzie które są odstające i mają kiepskie chłodzenie. Takie krawędzie bardziej się nagrzewają i powodują spalanie detonacyjne. Ogólnie nie jest to tajemnicą że kształt komory spalania jest bardzo istotny a nasze 1.8t często miewają stuki dlatego poszedłem bardziej odważnie niż u mnie bo teraz gdybym składał swój silnik jeszcze raz to też bym zrobił tak wszystkie komory spalania. Patent z tak obszlifowanymi komorami widziałem w pewnym projekcie już dosyć dawno gdzie uzyskano dosyć ciekawą moc jak na daną sprężarkę (przynajmniej na polskie warunki) dlatego po cichu mam nadzieję że może dać to spory efekt na + Odnośnie stopnia sprężania ,to bez obaw zostają tłoki które mają stopień 9.5 dodatkowo głowica musi zostać splanowana ( dosyć nie mało bo ma kilka zadrapań;/) blok zabielony więc na pewno stopień jeszcze by się podniósł. Przed zamówieniem uszczelki policzymy stopień sprężania tak samo jak w moim silniku i tak dobierzemy grubość uszczelki aby uzyskać taki stopień sprężania jaki chcemy i jaki ustalimy z osobą która będzie to stroić....czyli panowie bez obaw , że będzie fuszerka
    Załączone obrazki Załączone obrazki
    Ostatnio edytowane przez Pawel-2005 ; 03-01-2013 o 10:54

  13. #163
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to jednak będę musiał pomarudzić

    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    Przykład spalania stukowego w 1.8t. Widziałem kilka głowic w lepszym lub gorszym stanie i zawsze zaczynało się od tych elementów które u Żuczka zostały pod szlifowane. Zasada jest taka że spalanie stukowe zaczyna się zawsze od miejsc gdzie są ostre krawędzie które są odstające i mają kiepskie chłodzenie. Takie krawędzie bardziej się nagrzewają i powodują spalanie detonacyjne. Ogólnie nie jest to tajemnicą że kształt komory spalania jest bardzo istotny a nasze 1.8t często miewają stuki dlatego poszedłem bardziej odważnie niż u mnie bo teraz gdybym składał swój silnik jeszcze raz to też bym zrobił tak wszystkie komory spalania. Patent z tak obszlifowanymi komorami widziałem w pewnym projekcie już dosyć dawno gdzie uzyskano dosyć ciekawą moc jak na daną sprężarkę (przynajmniej na polskie warunki) dlatego po cichu mam nadzieję że może dać to spory efekt na + Odnośnie stopnia sprężania ,to bez obaw zostają tłoki które mają stopień 9.5 dodatkowo głowica musi zostać splanowana ( dosyć nie mało bo ma kilka zadrapań;/) blok zabielony więc na pewno stopień jeszcze by się podniósł. Przed zamówieniem uszczelki policzymy stopień sprężania tak samo jak w moim silniku i tak dobierzemy grubość uszczelki aby uzyskać taki stopień sprężania jaki chcemy i jaki ustalimy z osobą która będzie to stroić....czyli panowie bez obaw , że będzie fuszerka
    Spalamie stukowe nie zaczyna się od tego czy innego miejsca w komorze spalanie i też nie dla tego że któraś jej cześć jest ( lub nie jest ) chwilowo cieplejsza .
    Spalanie stukowe jest wynikiem nieodpowiedniej mieszanki paliwowo powietrznej występującej przy danym wyprzedzeniu zapłonu i doładowaniu .
    Jeśli więc już się pojawi to tak się składa że '' kopie '' najpierw w tą cześć głowicy ... W sumie jak się nad tym zastanowić to może i lepiej że właśnie tam a nie np. od razu po zaworach i ich okolicach ..

    Tak , kształt komory spalania jest bardzo istotny .
    Przykładowo w starych EVO najbardziej optymalny AFR pod obciążeniem był 11.5 ale w nowszym ( 9 ) gdzie delikatnie został zmieniony kształt komór nagle magiczna wartością mogło być 11.8 .
    W 1.8T tą magiczną liczbą jest 12.5 i bogatsza mieszanka jest potrzebna tylko i wyłącznie wtedy gdy zmusza do tego wysokie EGT . Zalewając silnik niepotrzebnie marnujemy paliwo i zostawiamy moc na stole .

    Napisałeś że widziałeś taki patent w innym aucie ... Ciekawi mnie czy był to 1.8T , jaki był setup i jaka finalnie wyszła moc . Jest to istotne bo wiadomo że pewna turbina da tyle i tyle a inna da więcej lub mniej bez dodatkowych sztuczek .

    No i teraz sedno sprawy ..
    Ani ja ani Ty nie mamy możliwości sprzętowych ani wiedzy ( no chyba że się mylę to przepraszam ) aby dokładnie zbadać i udowodnić czarno na białym jak taka zmiana kształtu komór wpłynie na przepływ gazów pod rożnymi ciśnieniami w różnych temperaturach i ciśnieniach , jak wpłynie to na optymalny AFR czyniący silnik ''szczęśliwym'' i wreszcie ( odpukać ) jaki skutek będzie miał stuk na komorę o takim a nie innym kształcie .


    W związku z powyższym uważam że dalsza dyskusja na temat tych zmian nie ma dalszego sensu bo nic sobie nie udowodnimy . Być może poprawiłeś co nie co być może delikatnie popsułeś .
    Ty masz takie zdanie , ja mam inne i jak już wcześniej napisałem mam nadzieję że te zmiany dużej różnicy nie zrobią

    Jeśli chodzi o szlifowanie to nie szalejcie za bardzo , w Bentley-u masz maksymalne wartości ( nie pamiętam wszystkiego ) o ile można zeszlifować i tego się trzymajcie .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #164
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    odnośnie planowania to zostanie zeszlifowana minimalna konieczna ilość aby wszystko zebrać
    Projekt o jakim mówiłem to oczywiście 1.8t ze sprężarką gt2871r i mocą 438km jak na Polskie warunki to dobry wynik pomimo większego a/r

  15. #165
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ...............
    Projekt o jakim mówiłem to oczywiście 1.8t ze sprężarką gt2871r i mocą 438km jak na Polskie warunki to dobry wynik pomimo większego a/r
    Wynik przyzwoity nie mniej jednak nie odbiegający drastycznie od innych setupów z tą turbiną . Większe AR będzie właśnie pomagać na górze a lekko ''przeszkadzać'' od dołu ...

    Tak czy inaczej , jak zawsze trzymam kciuki za projekt i czekam na dalsze postępy .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. MK2 [8J] Audi TT 2.0 TFSI Quattro Salon Polska CompSport stage 3
    Przez madry w dziale Sprzedam - samochód
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-05-2017, 23:02
  2. Audi TT APR stage 3+ vs Audi R8
    Przez Arttur w dziale Testy i porównania
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2008, 09:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •