Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 73

Wątek: Jak obniżyć cenę paliwa

  1. #16
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Cytat Zamieszczone przez Jaaqob Zobacz posta
    Masz rację, nie zalewaj TT ci się popsuje a na podwyżki my biedne żuczki (nie miałem nikogo na myśli ) nie mamy żadnego wpływu jedynie co można zrobić to trzeba więcej zarabiać.
    Nie wiem czy nie mozna nic zrobic.. Wymaga to jednak żeby ludzie przez dłuzszy okres nie kupowali paliwa i przesiedli sie na komunikacje.
    Ale zgadzam sie z tym że bogaty ma gdzies czy paliwo kosztuje 2 czy 10 zl. A u niektorych jednak teteka chyba pojdzie albo na sprzedasz albo postoi dłuzej w garazu.

  2. #17
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Piootr Zobacz posta
    Nie wiem czy nie mozna nic zrobic.. Wymaga to jednak żeby ludzie przez dłuzszy okres nie kupowali paliwa i przesiedli sie na komunikacje.
    Ale zgadzam sie z tym że bogaty ma gdzies czy paliwo kosztuje 2 czy 10 zl. A u niektorych jednak teteka chyba pojdzie albo na sprzedasz albo postoi dłuzej w garazu.
    Być może i można by coś działać tyle tylko, że życie jest zbyt krótkie i piękne aby teraz zajmować się walką z systemem po prostu trzeba skupić się na uzyskiwaniu wyższych dochodów i tyle. 2 dni temu tankowałem 95 (nawet auto nie nawaliło ) spojrzałem na licznik cena 5,19 hymmmm zdziwiłem się i na tym się skończyło takie życie co zrobisz
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 11-04-2011 o 19:44
    I don't have dreams, I have goals.

  3. #18
    Awatar konyx74
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    sreberko
    Posty
    403
    Mogę Was pocieszyć,tankowałem ostatnio w Garmisch Parten 1litr 95=1,6 euro.To dopiero jazda,tyle ze oni inaczej zarabiają

  4. #19

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    W DE za godzinę pracy miałem 6 litrów najlepszego paliwa. A w Polsce? Kurde 2 max 3 może. Ceny nasi jebani politycy dostosowują do unijnych ale płace nadal takie same. W wawie był taki tekst w przejściu podziemnym "Wyborcy to pedały bo lubią ciągle dawać się w dupe ruchać". Jak widzę ich mordy w TV to bym je strzaskał gdybym tylko mógł.
    Dzisiejszy tekst babki od akcyzy za benzynę "Nie obniżymy akcyzy bo nie wiemy czy to zachęci do normalnego tankowania". Pojebani ludzie.

  5. #20
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    bezkarny monopol, IMO tylko jakies masowe strajki kierowcow moglyby cos ruszyc,
    z tym, ze nie jakies utopijne akcje typu nie tankuje chodze pieszo,
    tylko na wiesniaka jakies blokady wjazdow na stacje MASOWO w calej PL - ludzie lubia takie festyny, widasz to szczegolnie po czestotliwosci "atakow" strajkujacych na stolice,
    a to nauczyciele, a to pielegniarki, a to gornicy itp itd, teraz kierowcy powinni zaatakowac, byloby pozamiatane,
    mnie tylko smuci, ze ludzie tak sie daja masowo dym*c tymi smiesznymi barierami co 1zl, dopiero co wszyscy spinali poslady ze 95 dochodzi do 5zl i olaboga, zeby tylko nie przekroczylo,
    no to w koncu magiczne 5 zl jak zlamaly stacje, to teraz juz wszyscy tylko spinka zeby 6 nie bylo, a ze od 5,01 do 5,89 pojdzie jak z bicza kompletnie bez uzasadnienia to juz malo kto widzi,
    pozniej "pseudo walka" o utrzymanie tego 5,90 przez pol roku i znowu pizgnie 6 zl zl i nikt nie zwroci uwagi jak sie z 6 zrobi 6,89 - irytuje mnie to strasznie,
    jak sie zmienia cyfra przed przecinkiem to glosno w calej PL w tv, radio i necie, a jak smiga cala zlotowka tylko w groszach po przecinku to cisza,

    co do 95 a 98, u mnie w BDG jest 27 gr roznicy, co daje 16 zl roznicy na baku , to 16 zl stanowi 5% wartosci calej kwoty na bak
    ALE... co trzeba uwzglednic, na 98 lata sie dluzej niz na 95, z tych 16 zl oszczednosci na baku mysle, ze robi sie po tej poprawce faktycznie jakies 5zl oszczednosci - co nie daje nawet pelnego litra roznicy na BAK (!)
    sedno? tym oto wywodem udowadniam sobie, ze zalewajac 98 karmie TT lepszym papu dokladajac jakies 5zl do pelnego baku - warTTo
    Ostatnio edytowane przez M and V ; 12-04-2011 o 02:36

  6. #21
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    mi 95 pali jakies 2 litry więcej niż 98 więc w ogóle się nie opłaci zalewac 95 a z tym paliwem jakaś zorganizowana akcja nie typu nie tankujemy fur na stacjach myślę że by pomogła...tylko weź tu zorganizuj naród do takiego czynu...ja bym się nawet i miesiąc mógł poświecic:P najlepiej żebym już miał swoje utesknione turbo to bym się nie nudził:P

  7. #22
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    mi 95 pali jakies 2 litry więcej niż 98 więc w ogóle się nie opłaci zalewac 95 a z tym paliwem jakaś zorganizowana akcja nie typu nie tankujemy fur na stacjach myślę że by pomogła...tylko weź tu zorganizuj naród do takiego czynu...ja bym się nawet i miesiąc mógł poświecic:P najlepiej żebym już miał swoje utesknione turbo to bym się nie nudził:P
    98 spalisz mniej jeżdżąc w trasie ale w mieście to już oszczędności nie będzie jeśli pod tym kątem myślimy. Różnicy nie zauważyłem jeżdżąc na 98 i 95 więc stwierdziłem, że do zwykłej codziennej jazdy mogę lać 95 a od czasu do czasu dla FUN-u v-power. Ktoś kto pracuje na stacji powiedział, że 98 tankują bardzo rzadko i benzyna ta jest "uleżała", niekoniecznie musi być taka dobra. Jeśli 95 robi krzywdę w moim aucie będę tankował 98 tylko dajcie jakieś uzasadnienie swojej tezy. Zgadzam się, że osiągi mogą być gorsze na 95 no bo mniej oktanów natomiast jak ta liczba oktanów się ma do zużywania silnika?
    I don't have dreams, I have goals.

  8. #23
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ech no mi właśnie po mieście pali więcej 95 i różnicę miałem bardzo wyraźną;/ tak czy siak ja tam leje 98 bo kiedyś przyoszczędziłem 2 razy zatankowałem 95 a potem się dziwiłem czemu mi 17 wychodzi
    odnośnie mocy żadnej róznicy nie wyczułem ale że mam "program" to tak czy siak tankuje 98 i dużo ludzi leje 98 więc wątpie żeby była zleżała:P

  9. #24
    Awatar M and V
    Dołączył
    Jun 2010
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    silver
    Posty
    2,274
    chcialbym tylko zwrocic uwage, skoro to i tak free topic,
    ze to 95 daje wiecej mocy niz 98, czym MNIEJ oktanow tym wieksza moc auta, a nie odwrotnie,
    czym MNIEJ oktanow tym szybsze i agresywne spalanie, a co za tym idzie wiecej energii = wieksza moc,
    jaaqob pytasz o uzasadnienie - 98 spala sie lagodniej, daje to lepsza kulture pracy silnika, a co za tym idzie mniejsze prawdopodobienstwo spalania stukowego,
    paradoksalnie setki sa jednak lepsze niz 95 i 98, bo uszlachetniacze tam zastosowane sa inne niz w 98 i mimo, ze oktanow jest wiecej, wiec moc powinna byc mniejsza, jest najwieksza bo uszlachetniacze te powoduja wieksza energie przy spalaniu niz w 95 i 98,
    reasumujac,
    dla mocy setka , 95, 98
    dla zdrowia setka, 98, 95
    mniejsze spalanie 98 do 95 powinno byc niezaleznie od srodowiska jazdy, miasto,trasa, mieszany - srodowisko jazdy powinnno tylko ta roznice niwelowac lub poglebiac

  10. #25
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    z tą mocą i większą efektywnością spalania to wydaje mi się totalna bzdura...nawet w teorii obieg diesla ma większą sprawność niż obieg Otta a obieg Carnota ma największą sprawność ze wszystkich obiegów...czemu? bo ciepło dostarczane jest podczas rozprężania tłoka stopniowo czyli powolne spalanie i dobra zamiana dostarczonej energii( w silniku rzeczywistym paliwa) na pracę mechaniczną ...obieg Diesla ma właśnie dostarczane ciepło (czyli energię ze spalania paliwa) izobarycznie przez długi okres czasu i sprawność obiegu jest wyższa niż Otta gdzie tutaj ciepło dostarczone jest w bardzo krótkim czasie izochorycznie (nagłe szybkie spalanie) więc to co napisałeś na początku to totalna bzdura polecam książkę Zdzisława Nagórskiego z termodynamiki bo tam są te wszystkie zagadnienia dobrze opisane
    oczywiście pomijam spalanie stukowe itp które niszczą bardzo szybko silnik itp fakt że seryjne silniki nie są tak wyżyłowane i to im raczej nie grozi ale rachunek jest prosty im szybsze spalanie tym mniejsza sprawność układu a im dłuższe tym większa, oczywiście byle czas spalania nie był za długi i się zakończył w suwie pracy

  11. #26
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    A tu na początku krotki komentarz na ten temat.


  12. #27

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449


    A niebawem 6zł za litr.

    ---------- Post dodany o 13:57 ---------- Poprzedni post z 12:34 ----------

    Arttur lub ktoś obeznany w temacie mogły to przeczytać?
    Moje auto jeździ na wodę! - Media - WP.PL

  13. #28
    Awatar samek
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Grodzisk Maz.
    Pojemność
    brak
    KM
    -
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    339

    Question

    Cytat Zamieszczone przez ICE Zobacz posta
    Arttur lub ktoś obeznany w temacie mogły to przeczytać?
    Moje auto jeździ na wodę! - Media - WP.PL
    Jakiś czas temu rozmawiałem na ten temat z kuzynem. Postanowiłem trochę poszperać na ten temat i znalazłem taką ciekawą wypowiedź:

    "O HHO naczytałem się tyle , że aż mi oczy siadały od monitora i wychodzi, że to bezsens . Owszem silnik produkuje więcej mocy, ale przy dużym generatorze , a ten znowu zużywa multum energii i koło się zamyka, bo to co więcej wytworzysz, zjadasz na wytworzenie energii elektrycznej . Poza tym żywotność jest ograniczona , a przy lepszych materiałach zastosowanych w generatorze koszty wyjdą takie jakbyś nie miał generatora założonego. Czystość spalin jest lepsza ale to tak samo jak EGR czy katalizatorem , tak na prawdę tylko oczyszcza spaliny a nie powoduje przyrostu mocy a wręcz ją zjada."
    To trochę ostudziło moje zainteresowanie w temacie.
    Nie wiem kto ma rację, ale gdyby to było takie cudowne to chyba więcej by o tym pisali, może i pojawiłyby się jakieś rzetelne testy...

    Pozdrawiam!

  14. #29
    Awatar jasiel
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Białystok
    Pojemność
    1.8T
    KM
    205
    Rocznik
    1999
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,155
    Ja wiem tylko tyle, że jeżeli wynajdą samochody w pełni zasilane wodą, to dowalą taką akcyzę na wodę, że będziemy pić tylko piwo:P

  15. #30
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Jak na razie pozostaje nam jedynie płakać i płacić bo będzie jeszcze drożej niestety
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. zapowietrzony bak paliwa
    Przez Lamer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2018, 15:09
  2. Jak obniżyć temperature zassysanego powietrza ?
    Przez unsuitable w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 07:58
  3. VAG i ilość paliwa
    Przez longer w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 14:27
  4. filtr paliwa!
    Przez tadek0507 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 06:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •