Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 73

Wątek: Jak obniżyć cenę paliwa

  1. #1
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692

    Jak obniżyć cenę paliwa

    Do wszystkich kierowców. Bardzo dobry pomysł.
    Przeczytaj do końca!

    Ceny paliwa poszybowały w górę. Jeszcze trochę i zobaczymy 5 PLN za litr, a potem może i więcej. Poniższa propozycja ma znacznie więcej sensu niż kampanie typu "nie kupuj paliwa w danym dniu", które przeprowadzane kilka miesięcy temu. Producenci paliw śmiali się jedynie, bo wiedzieli, że nie będziemy kontynuować akcji krzywdząc samych siebie rezygnując całkowicie
    z zakupu paliwa. Było to bardziej niekorzystne dla nas niż problem dla nich. Ale myśląc o tamtym pomyśle powstała idea, która może przynieść rzeczywiste korzyści. Przeczytaj proszę i przyłącz się!
    Firmy paliwowe i państwa OPEC ciągle uważają, że koszt litra paliwa jest niski. Musimy wiec podjąć radykalne kroki, aby nauczyć ich, że to kupujący kontrolują rynek, a nie sprzedający. Przy cenach paliw rosnących każdego dnia my konsumenci musimy podjąć akcję. Jedynym sposobem abyśmy zobaczyli, że ceny paliwa idą w dół jest trafienie kogoś w portfel poprzez nie kupowanie jego paliwa. I możemy zrobić to BEZ narażania się na niewygody.
    Oto pomysł:
    Do końca bieżącego roku NIE KUPUJMY żADNYCH PALIW a najlepiej niczego od dwóch największych firm paliwowych: BP i STATOIL. Jeśli nie będą sprzedawali paliwa, będą zmuszeni do obniżenia ceny, jeśli obniżą ceny, inne firmy będą zmuszone do uczynienia tego samego. Ale aby osiągnąć efekt musimy pozbawić te dwie firmy milionów klientów. Wbrew pozorom jest to całkiem łatwe do osiągnięcia. Czytaj dalej a dowiesz się jak dotrzemy do milionów.
    Wysyłam tę wiadomość do 30 osób. Jeśli każda z nich wyśle ją do kolejnych dziesięciu (30 x 10 = 300) i każda następna do kolejnych 10 i tak dalej to już w szóstej kolejce wiadomość ta dotrze do 3 milionów ludzi. Jeśli każda z nich wyśle do kolejnych 10... Wszystko, co należy zrobić to wysłać tę wiadomość do 10 znajomych osób i nie kupować paliwa na stacjach BP i STATOIL.
    To jest ogólnoświatowa akcja. Ile to potrwa? Jeśli każdy, kto otrzyma tę wiadomość prześle ją do 10 znajomych dotrzemy do 300 milionów konsumentów w ciągu 8 dni!
    Założę się, że nie sądziłeś, że masz taki potencjał, prawda?
    W grupie siła i nawet najgrubsza gałąź złamie się, jeśli spadnie na nią wystarczająco duża ilość niezmiernie lekkich płatków śniegu.
    Jeśli uważasz, że ta akcja ma sens prześlij dalej tę wiadomość.
    WYTRZYMAJMY DO MOMENTU Aż CENY PALIWA WRÓC¡ DO NORMALNEGO POZIOMU (ok. 3,5 PLN /litr).
    Razem możemy to zrobić. Prześlij tę wiadomość nie kupuj paliwa na BP i STATOIL. Kupuj na wszystkich innych tylko nie na tych dwóch.


    dostałem wiec przesyłam dalej, wydaje mi się ze ten pomysł miał ktoś z konkurencji... (Orlen???)

  2. #2
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    a Mi się wydaje że to głupawy Pomysł może się Myle ale cene Paliw nie ustala BP STATOIL Paliwo jest chyba po 1zł20gr bez akcyzy reszta to Podatek drogowy Więc wydaje Mi się że nie tędy droga ostatnio byłem w Pakistanie cena 1l paliwa na nasze około 50gr (nawet nie wiem jakie to paliwo ale auto jechało ) cena Polskich Fajek około 2 zł u Nas 10 cuda na kiju

  3. #3
    nightfox
    Gość
    Pomysł dobry... tyle że nic to nie da...
    załóżmy nawet że te 3 miliony osób nie będą kupowały paliwa... ale duże firmy typu TP, Netia, PGNiG itp maja juz dawno ryczaltem kupione X setek/tysiecy litrow paliwa i tak czy inaczej firmy paliwowe juz maja kase a pracownicy i tak skorzystaja, no bo czemu mieliby placic za paliwo sluzbowe z wlasnej kieszeni...

    Generalnie prawda jest taka, ze akurat podatek drogowy to male gowno, placisz kolo 5-6gr przy tankowaniu - kiedyś to liczyłem, reszta to jest już czysta A K C Y Z A... rzad robi nas w jajo... ehh ale idac tym tropem co tutaj lambo mowi o Pakistanie, to blizej i w zamozniejszym kraju - Szwajcarii - samochody luksusowe (tylko takich to sie tyczy) przy kursie franka 2.6/2.7 mozna kupic za 55-60% ceny samochodu w Polsce... Fajnie nie?

    Ja wiem, ze mnie tu zaraz zjedziecie, ale jak ktos nie wyznaje ze tylko na SHELLU dobre paliwo daja, to LUKOIL tez ma dobrej jakosci (przynajmniej sie nigdy nie zawiodlem, a na Orlenie juz raz tak) a cena jest troche nizsza niz na pozostalych stacjach - okolo 12-15gr na litrze do orlenu...

    Pozdrawiam

  4. #4
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    to ja przerabiam na gaz, zrobię bezpośredni wtrysk na każdą korbę i mam +30% mocy

  5. #5
    nightfox
    Gość
    Ty Michal.. Jak pojedziemy w 2 RSy to moze jakis upust bedzie - dodatkowa oszczednosc hmm?

  6. #6
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez nightfox
    Ty Michal.. Jak pojedziemy w 2 RSy to moze jakis upust bedzie - dodatkowa oszczednosc hmm?
    Be my guest!

    [ Dodano: |4 Cze 2010|, 2010 23:15 ]
    Aaaa zapomniałem.

    Cytat Zamieszczone przez nightfox
    Ja wiem, ze mnie tu zaraz zjedziecie, ale jak ktos nie wyznaje ze tylko na SHELLU dobre paliwo daja....
    Pozdrawiam

    Mówisz masz! Kuźwa człowieku! Zastanów się co piszesz! Nie tankuj na lukoil, tam mają o 20 groszy droższe durexy! Powariowałeś! Zmieniaj czym prędzej stację, bo nie wyrobisz na ogumieniu!

  7. #7
    nightfox
    Gość
    Michal - You re my king...

    ***** ja pierdole... ile to juz 20 groszowek poszlo sie jebac... stary - jestem Twoim dluznikiem...
    Gdyby nie Ty stracilbym majatek i musialbym wziac kredyt... UFF

    Ty.. a Ci Twoi od gazu to po ile maja DUREXY?

  8. #8
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez nightfox

    Ty.. a Ci Twoi od gazu to po ile maja DUREXY?
    ja nie kupuje Durexów, driftuję na wyczucie, jak czujesz że już zaciera o asfalt szybko odsprzęglasz układ, żeby olej się nie rozlał na wachę, jak tego nie zrobisz możesz mieć potem koszty przez długie lata na poczet właścicielki zaolejonego podwozia.

    [ Dodano: |4 Cze 2010|, 2010 23:49 ]
    Cytat Zamieszczone przez nightfox
    Michal - You re my king...
    też Cię loffam

  9. #9
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    Cytat Zamieszczone przez nightfox

    Ty.. a Ci Twoi od gazu to po ile maja DUREXY?
    ja nie kupuje Durexów, driftuję na wyczucie, jak czujesz że już zaciera o asfalt szybko odsprzęglasz układ, żeby olej się nie rozlał na wachę, jak tego nie zrobisz możesz mieć potem koszty przez długie lata na poczet właścicielki zaolejonego podwozia.

    Prawie spadłem z krzesła

    Ta, tak jak protesty w stanach przyniosły skutek. Jak ktoś chce podnieść cenę, to i tak to zrobi. Będzie wielka kolejka do tego gazownika

  10. #10

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Cytat Zamieszczone przez nightfox
    Pomysł dobry... tyle że nic to nie da...
    załóżmy nawet że te 3 miliony osób nie będą kupowały paliwa... ale duże firmy typu TP, Netia, PGNiG itp maja juz dawno ryczaltem kupione X setek/tysiecy litrow paliwa i tak czy inaczej firmy paliwowe juz maja kase a pracownicy i tak skorzystaja, no bo czemu mieliby placic za paliwo sluzbowe z wlasnej kieszeni...

    Generalnie prawda jest taka, ze akurat podatek drogowy to male gowno, placisz kolo 5-6gr przy tankowaniu - kiedyś to liczyłem, reszta to jest już czysta A K C Y Z A... rzad robi nas w jajo... ehh ale idac tym tropem co tutaj lambo mowi o Pakistanie, to blizej i w zamozniejszym kraju - Szwajcarii - samochody luksusowe (tylko takich to sie tyczy) przy kursie franka 2.6/2.7 mozna kupic za 55-60% ceny samochodu w Polsce... Fajnie nie?

    Ja wiem, ze mnie tu zaraz zjedziecie, ale jak ktos nie wyznaje ze tylko na SHELLU dobre paliwo daja, to LUKOIL tez ma dobrej jakosci (przynajmniej sie nigdy nie zawiodlem, a na Orlenie juz raz tak) a cena jest troche nizsza niz na pozostalych stacjach - okolo 12-15gr na litrze do orlenu...

    Pozdrawiam

    ojojoj trochę tu nieścisłości.

    Po pierwsze mówisz o nowych czy używanych autach luksusowych ?? Bo te używane na pewno nie są tańsze niż Polski.
    Brałeś pod uwagę podatek jaki trzeba zapłacić ?? Ja niestety się jeszcze nie orientuje.
    Jestem tu dopiero tydzień, ale zdążyłem już zauważyć wyraźną różnicę w cenie aut. Co innego paliwo. Ceny takie same jak u nas. Czasem ciutkę droższe.
    Czarne jest piękne

  11. #11
    nightfox
    Gość
    Powiem Ci tak... Jak był dobry kurs, a w zasadzie bardzo dobry 2.2 to za Jaguara XJ w pelnym wypasie trzeba bylo zaplacic 48% polskiej ceny (Do tego byly tam 2 opcje ktorych w Polsce wogole nie bylo). Oczywiscie do tego podatki itp. chyba ze masz mozliwosc zarejestrowania samochodu w CH i uzywania go na blachach CH w PL.

  12. #12

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Możliwości wydają się być nieograniczone )
    Czarne jest piękne

  13. #13
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    (w sumie po co wogóle paliwo kupować)

    Recepta:



    Robimy sobie destylarnie na podwórku kupujemy 1-3 hektary ziemi i uprawiamy ziemniaki, potem przerabiamy w destylarni na etanol i jeździmy prawie za darmo :

    Kupujemy Lotus Exige 270E Tri-Fuel.
    wyposażona w sprężarkę Rootsa
    270 KM/8 000 obr/min i moment obrotowy rzędu 260 Nm przy 5 500 obr/min.

    3,9 s do setki....


    http://www.ztu.pl/tag/trzy-rodzaje-paliwa/

  14. #14

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    No Panowie usłyszałem właśnie że niebawem litr PB będzie kosztować 6zł. Szkoda że nikt na to nie reaguje tylko jak baranki posłusznie się zgadzamy . No trudno 95 do TT nie zaleje .

  15. #15
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09 Zobacz posta
    No Panowie usłyszałem właśnie że niebawem litr PB będzie kosztować 6zł. Szkoda że nikt na to nie reaguje tylko jak baranki posłusznie się zgadzamy . No trudno 95 do TT nie zaleje .
    Masz rację, nie zalewaj TT ci się popsuje a na podwyżki my biedne żuczki (nie miałem nikogo na myśli ) nie mamy żadnego wpływu jedynie co można zrobić to trzeba więcej zarabiać.
    I don't have dreams, I have goals.

Podobne wątki

  1. zapowietrzony bak paliwa
    Przez Lamer w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2018, 15:09
  2. Jak obniżyć temperature zassysanego powietrza ?
    Przez unsuitable w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 07:58
  3. VAG i ilość paliwa
    Przez longer w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-08-2013, 14:27
  4. filtr paliwa!
    Przez tadek0507 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-08-2010, 06:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •