Witam ponownie,

Przed chwilą wróciłem z Groblewskiego.

Otóż mam ostatnio problem ze swoją RS'ką, po zatankowaniu 2-3 tygodnie temu na neste zaczęły się problemy. Mianowicie gdy bak paliwa zbliża się do granicy 25%-50% nagle na pierwszy, drugim i trzecim biegu silnik zatrzymuje się na obrotach 4tyś, 5tyś na chwilę i znowu ciągnie do przodu. Czasami zdarza się, że robi to kilka razy pod rząd i po prostu aż szkoda trzymać gaz na maxa.

Przy pełnym baku paliwa nie ma żadnych problemów z przyspieszeniem, ciągnie jak ta lala. Dodam, iż filtry są w porządku, pompa jest ponoć sprawna tak samo w baku nic nie znaleźli, żadnej wody, żadnych osadów, kompletnie nic, a VAG ewidentnie pokazuje błąd pompy. Dodam, że od tamtej pory bak już był napełniany z 3 razy do pełna, więc wymieszała by się z Racingiem 100 oktanowym już dawno.


A to dostałem od kolegi z klubu:


---------------------

itam,

W załączniku przesyłam autoscan. Wszystkie błędy skasowane, były to błędy które pojawiły się już jakiś czas temu i wszystkie dało radę wykasować. Jedynie na co bym zwrócił uwagę to ten błąd w silniku. Błąd wskazuje na pompę paliwa, nie wygląda to jak błąd z powodu wody w paliwie. Bardziej jakaś nieczystość zapycha pompę. Tutaj masz opis odnośnie tego błędu:

012555 - Low Pressure Fuel regulation: (P310B) Fuel Pressure Outside Specification

Possible Solutions (prawdopodobnie rozwiązania)

* Check Fuel Pump (G6) (pompa do sprawdzenia)
* Check Fuel Pressure (ciśnienie paliwa do sprawdzenia)

Jak auto na gwarancji to podjedź do GAJOSA lub GROBLEWSKIEGO i podaj ten numer błędu.
Jak zdarzy Ci się że auto przymuli prawdopodobnie znowu błąd się wygeneruje.
Zasugeruj sprawdzenie baku, bo być może coś w nim pływa.

-----------------


Czy ktoś ma jakieś sugestie?
_________________