Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 67

Wątek: Jesli nie TT RS to co?

  1. #31

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24
    Kod:
    Dobra.. to sluchaj.. diesela do TT nie bierz... to slabe rozwiazanie... juz lepiej A5 3.0 TDI - mocne i ekonomiczne i komfortowe... Trasa - nie wiecej niz 10l - przyzwoicie...
    Dokladnie nad tym sie nightfox zastanawialem... ale powiem Ci szczerze (jak juz taki klimat szczerosci zapanowal iz ogladalem A5 z kazdej strony... no i ladna jest nie powiem... ale qrcze... to nie TT ... no qrcze nie TT...

  2. #32
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Baton rozumiem, ja tam kocham jeździć RS'ka - i tutaj świetnie pasuje przytoczenie cytatu Adriana "PRzyjemność zaczyna się tam gdzie kończy się ekonomia".

    RS'ka posłuży Ci jak naprawdę chcesz cieszyć się wolnością i oryginalnością stylu życia, ale to kosztuje o czym na pewno dobrze wiesz....Niestety wszystko ma swoją cenę. I nie ma auta idealnego, każde ma inne plusy i minusy. Nie umiem Ci doradzić co byłoby najlepsze, A3/S3 też piękny samochód, mam znajomego w klubie który jeździ 250 konnym S3 na wydechu dedykowanym i podwoziu blisteina, odstaje na światłach tylko 4-5 długości od RS'a przy 140stu.

    [ Dodano: |8 Cze 2010|, 2010 22:48 ]
    Cytat Zamieszczone przez Baton
    Kod:
    Dobra.. to sluchaj.. diesela do TT nie bierz... to slabe rozwiazanie... juz lepiej A5 3.0 TDI - mocne i ekonomiczne i komfortowe... Trasa - nie wiecej niz 10l - przyzwoicie...
    Dokladnie nad tym sie nightfox zastanawialem... ale powiem Ci szczerze (jak juz taki klimat szczerosci zapanowal iz ogladalem A5 z kazdej strony... no i ladna jest nie powiem... ale qrcze... to nie TT ... no qrcze nie TT...
    No właśnie to nie TT! A5 jest piękne samo w sobie! Znajomy z klubu jeździ 3.2 / 265ps TDI amerykanin, ale przy ciśnieniu pali 25litrów - torsen w przeciwieństwie do haldexa robi wir w baku. Ale pięknie idzie!

  3. #33

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24
    Michal i nightfox... qfa mac... dzieki Wam wielkie... przez te kilka postow wiem tylko jedno: tylko RS...

    Jaki wydech macie?

    RSka jest znaczaco nizsza od normalnej TT ?

  4. #34
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez Baton
    RSka jest znaczaco nizsza od normalnej TT ?
    1cm

  5. #35
    nightfox
    Gość
    jest znaczaco nizsza i twardsza... - 1cm ale duzo twardsza

    A powiedz mi - nie chcesz TT-S?
    To jest pelen kompromis - komfort + dobre, tfu bardzo dobre parametry no i przyjazniejsze spalanie i cena...

  6. #36

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24
    No właśnie to nie TT! A5 jest piękne samo w sobie! Znajomy z klubu jeździ 3.2 / 265ps TDI amerykanin, ale przy ciśnieniu pali 25litrów - torsen w przeciwieństwie do haldexa robi wir w baku. Ale pięknie idzie!
    Nie ma porownania do tetetki... Jesli chodzi o A5 to rozwazam tylko 3.0TDI 240ps

  7. #37
    nightfox
    Gość
    z RS mam jeden problem.. W WAW wszystkie krawezniki odpadaja... ale to WSZYSTKIE

  8. #38
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Baton ja stawałem na kresce z A5 265, jeszcze tego na kill on street nie wrzucałem bo w sumie nie ma chyba sensu.

    Jak miałem gorszy start od A5, to dogonienie jego i przegonienie kończyło się okropnym "killem" dopiero na 4'tym biegu!!! 2 i 3'ci bieg A5 trzyma taki sam jak RS'ka, ale jedynka z dobrego startu robi garaż z pupy A5 a na 4'tym strasznie zaczyna odchodzić, bo niedomaga już silnik piątki.

    [ Dodano: |8 Cze 2010|, 2010 22:55 ]
    Cytat Zamieszczone przez nightfox
    z RS mam jeden problem.. W WAW wszystkie krawezniki odpadaja... ale to WSZYSTKIE

    no ja mam ten sam problem w Gdańsku muszę wysiadać z auta lub przed zaparkowaniem ocenić czy nie jest za wysoko! Wkur*ia jak cholera żeby nie rozwalić przednich dyfuzorów.

  9. #39

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24
    A powiedz mi - nie chcesz TT-S?
    To jest pelen kompromis - komfort + dobre, tfu bardzo dobre parametry no i przyjazniejsze spalanie i cena...
    Roznica w cenie nie jest IMO znaczaca (ale polookam w konfigurator zeby nie byc goloslownym). No i ustalcie co z tym zawieszeniem: 1cm czy znaczaca roznica

    Jezdze aktualnie 225 konna tetetka wiec zmiana na TTS to raczej dla mnie nie fun... no moze poza elegancja wnecza, bo moja jest mocno 'sciorana'

    ale zamierzam teraz kupic cos takiego naprawde super.... a jak slucham dzwieku RSki na youtubie to naprawde wszystko inne schodzi na drugi plan...

  10. #40
    nightfox
    Gość
    Zgadzam sie... W Wawie 98% nie spelnia norm... i niestety jeden parking podziemny ma też za duży spad na RS... a zwykle MKII tam widzialem nie raz...

  11. #41
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Baton - faktycznie dźwięk ma piękny zwłaszcza w miejscach gdzie się katalizuje dźwięk np.: tunele coś pięknego dla ucha, czekaj wrzucę Ci dźwięk swojej RS'ki jak chcesz?

    Każdy z co-czwartkowego spotu mówi że pięknie mruczy RS'ka, nie dziwię się im.

    Nad TTS zastanów się bardzo, 2 lata jeździłęm 230 konną TT, a w RS czuć różnicę ale nie aż tak sporą. WIęc pomiędzy TT a TTS, trochę poczujesz. Ale będziesz miał fajnego lifta wnętrza i budy. Ja nie rozważałem kupna TTS z jednego względu - ZA WOLNE! A mk1 lepiej wygląda od TTS!

  12. #42
    nightfox
    Gość
    tzn tak... ja sie nieprecyzyjnie wypowiedzialem... niby RS jest 1cm nizszy ale dochodza te przednie owiewki, przez co najnizszy punkt moze byc nawet 3 cm nizej niz w zwyklej...

    do tego jest bardzo twarda...

    Jak sluchalem TT-S Nexusa to tez ladnie gwizdze i ryczy...

    No co do roznicy to sie nie zgodze... TT-S ma 5.1s do 100... a to jest okolo 1s szybciej - 3 dlugosci do 120 i znacznie wiekszy VMAX przy praktycznie tym samym spalaniu...

  13. #43

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24
    Michale: dla mnie sciganie to rzecz drugo, a moze i trzeciorzedna... wsiadajac do tetetki czuje sie taka moc, ze nawet scigac sie nie ma co... a wsiadajac do RSki to juz w ogole... moze juz jestem na to za stary...

    Ok, wielkie dzieki, nie chce Was zameczyc moimi problemami.

    Pozwole sobie na merytoryczne pytania przed zakupem, ale czuje ze to bedzie jednak RS... qrcze tak jechc do Chorwacji... czy tez nawet nad polskie morze... ten dzwiek, ta moc... echhh...

    a stara tetke zostwie na zime...

  14. #44
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Masz rację Adrian co do osiagów, ale i tak nie robi aż takiego wrażenia sekunda różnicy, jak przesiadasz się z TT do TTS.

  15. #45
    nightfox
    Gość
    ale wydaje mi sie ze pozniej jest duza roznica np 100->200

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2016, 19:14
  2. TT nie odpala jeśli zaparkuje na pochyłym
    Przez irusss w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •