Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 67

Wątek: Jesli nie TT RS to co?

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24

    Jesli nie TT RS to co?

    Jestem przed zakupem nowego samochodu (perspektywa najblizszych 3-6 miesiecy). Moj faworyt to TT RS, ale chetnie porownam z konkurencja... co polecacie?

  2. #2

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    Nissan GTR ;]
    Czarne jest piękne

  3. #3
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    były już te tematy.

  4. #4
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    S5

  5. #5

    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Krosno/Gliwice
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    -
    Kolor
    -
    Posty
    117
    GTR raczej , chyba ze cos bardziej po kosztach to focus RS a naprawde daje rade

    http://www.youtube.com/watch?v=ZZL8uPemi3k

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    Wyszło 500 sztuk RS500 czyli 500 koni ale już wszystkie zamówione to jest dopiero kocur

  7. #7

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24
    Po dluzszych przemysleniach... jednak to chyba bedzie TT RS... bardzo bym prosil 2 uzotkownikow forum (Michal i nightfox) o porady:

    - ile Wam faktycznie pali samochod?
    - macie wersje z ograniczeniem do 280km/h czy 250km/h ?
    - jak uwazacie: lepszy spojler chowany czy na stale?
    - co myslicie o nawigacji (system MMI) - 12-15KPLN dla mnie to bez sensu... za 1.5kpln mam super nawigacje (Navroad hugo) z automapa europy...

    Troche pisze chaotycznie, ale pozwole sobie ten watek zarezerwowac jako 'roboczy' przed zakupem RSa...

    ZTCW Michal trafil na okazje, ale chyba sie zdecyduje na zakup u dealera w Polsce (nightfox) stad pytanie: ile realnie urwe od cen z konfiguratora?

  8. #8
    nightfox
    Gość
    Nie traktuj mojej odpowiedzi jako niegrzecznej ale wybacz... jak ktoś kupuje RS i zastanawia sie czy dokupic navi czy nie... to ja takich ludzi nie rozumiem... moze po prostu kup sobie cos tanszego ale z jakims porzadnym wyposazeniem a nie takie biadolenie....

    U nas nie ma ograniczników, ale nikt w Polsce Ci tego nie załatwi...

    O spojlerze... postawie sprawe tak - szukasz gadżetu czy nie chcesz sie zabić?

    O nawigacji już się wypowiedziałem

    Mój znajomy mówi tak: jak ktoś wchodzi do salonu i pyta ile to pali... to znaczy ze nie jest to model dla niego... Nie mam pojecia ile spala mi ten samochód...

    Jezeli chodzi o cene samochodu to Ci nie powiem bo to tajemnica... Jesli chodzi o to co "urwiesz".. coz jak to Twoje pierwsze AUDI to nie licz na wiecej niz 5%...

  9. #9
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Baton podstawowa wersja RS'ki to 240.000zł plus bonusy które sobie zaznaczysz. Ceny opcji i innych bajerów znajdziesz w konfiguratorach.

    - RS'ka pali tyle ile pociśniesz, ja nie patrzę na spalanie, kupiłem dla fanu auto i nie oszczędzam go po tym jak dotarłem silnik. Nie powiem Ci ile pali dokładnie bo po prostu nie liczę tego, kupiłem auto nie po to by było ekonomicznie a żeby cieszyć się frajdą osiągów i parametrów technicznych, jezdnych i nie żałuję zakupu
    - Ja myślałem że mam 280' nawet na cargo w Wawie wydawało mi się że mam wyłączony ogranicznik. Jednak mam 250km/h
    - Spojler kwestia gustu, ja nie widziałem w RS'ce wysuwanego, ale jeżeli jest taki jak w TTS to podziękuję.
    - Nawigację miałem już w "pakiecie" w dodatku w cenie auta, tzn. nie zapłaciłem nic za nawigację i kubełki które kosztują doooosyć sporo dlatego też nie wybrzydzam, ale nawigacja świetnie się sprawdza

  10. #10

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24
    Nie traktuj mojej odpowiedzi jako niegrzecznej ale wybacz... jak ktoś kupuje RS i zastanawia sie czy dokupic navi czy nie... to ja takich ludzi nie rozumiem... moze po prostu kup sobie cos tanszego ale z jakims porzadnym wyposazeniem a nie takie biadolenie....
    Nie w tym rzecz: ta firmowa nawigacja wyglada dziwnie... na Polske najlepsza jest automapa i to kazdy wie. Nie chodzi o oszczednosci, chodz Ty nightfox (nie traktuj tego osobiscie czesto lubisz sie przyczepiac do kazdej tego typu inicjatywy (gaz, okazyjna cena zakupu RSa przez Michala, tansza nawigacja...)

    Ponadto umiejscowiona jest w dupiatym miejscu (za nisko)...

    U nas nie ma ograniczników, ale nikt w Polsce Ci tego nie załatwi...
    Wybierajac pakiet karobon masz limit 280km/h, bez 250km/h - konfigurator.

    O spojlerze... postawie sprawe tak - szukasz gadżetu czy nie chcesz sie zabić?
    Tutaj tez liczylem na merytoryczny wywod, a nie zdawkowa odpowiedz, ale juz znalazlem:

    http://www.tt-forum.co.uk/forum/view...1ebb0&start=15

    Mój znajomy mówi tak: jak ktoś wchodzi do salonu i pyta ile to pali... to znaczy ze nie jest to model dla niego... Nie mam pojecia ile spala mi ten samochód...
    Ja bede pokonywal ponad 5kkm miesiecznie, dla mnie to istotne.

    Jezeli chodzi o cene samochodu to Ci nie powiem bo to tajemnica... Jesli chodzi o to co "urwiesz".. coz jak to Twoje pierwsze AUDI to nie licz na wiecej niz 5%...
    10% od ceny z konfiguratora dostalem przy wstepnej rozmowie...

  11. #11
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Cytat Zamieszczone przez xylo
    Nissan GTR ;]
    jak GTR to tylko w wersji Switzer P800


    BATON - w dupiatym miejscu nawigacja? Dla mnie w dobrym i do tego w FIS'ie masz wszystko wyświetlone co masz robić jako kierowca włącznie z nawigacją a najnowsze aktualizacje można sobie z torrentów ściągnąć za darmo

  12. #12

    Dołączył
    May 2010
    Skąd
    KRAKÓW
    Posty
    24
    - RS'ka pali tyle ile pociśniesz, ja nie patrzę na spalanie, kupiłem dla fanu auto i nie oszczędzam go po tym jak dotarłem silnik. Nie powiem Ci ile pali dokładnie bo po prostu nie liczę tego, kupiłem auto nie po to by było ekonomicznie a żeby cieszyć się frajdą osiągów i parametrów technicznych, jezdnych i nie żałuję zakupu
    225-konna tetka pali mi przy dynamicznej jezdze w granicach 15-16l (cykl mieszany), ekonomiczna jazda to ok. 10l (trasa). Zastanawiam sie czy RSka odbiega znaczaco od tych wynikow...

    - Ja myślałem że mam 280' nawet na cargo w Wawie wydawało mi się że mam wyłączony ogranicznik. Jednak mam 250km/h
    280km/h IMO masz tylko z pakietem karbon (bez sprawdzania jakies 8KPLN dodatkowo)

    - Spojler kwestia gustu, ja nie widziałem w RS'ce wysuwanego, ale jeżeli jest taki
    jak w TTS to podziękuję.
    Az taki badziew? Bo qrcze ten na stale cos mi lezy, no ale to rzeczywiscie kwestia gustu...

    - Nawigację miałem już w "pakiecie" w dodatku w cenie auta, tzn. nie zapłaciłem nic za nawigację i kubełki które kosztują doooosyć sporo dlatego też nie wybrzydzam, ale nawigacja świetnie się sprawdza
    Na kubelki tez sie chyba skusze... jedyny minus to oczywiscie cena (ok. 15kpln), brak funkcji easy-entry i isofixa... ale coz, syn nie ma jeszcze 3 lat wiec zmiesci sie na tylnej kanapie...

    Odnosnie nawigacji: masz porownanie z automapa w polsce?

    jak GTR to tylko w wersji Switzer P800


    BATON - w dupiatym miejscu nawigacja? Dla mnie w dobrym i do tego w FIS'ie masz wszystko wyświetlone co masz robić jako kierowca włącznie z nawigacją

    GTR - super bryka, ale brzydka... gdyby nie byl brzydki to bym sie zastanowil... acha... brzydki i drogi

    Michale: w dupiatym - za nisko... powinna byc na wysokosci oczu... no chyba ze zakladasz kierowanie sie komunikatami glosowymi, ale to nie zdaje egzaminu...

    Jedyny plus nawigacji fabrycznej to jej bezpieczenstwo... takiej nie ukradna...

    ale tak sobie mysle ze z nowa RSka to w gre wchodza tylko parkingi strzezone + garaz niestety... dlatego moja lekko 'ujezdzona' tetka jest taka fajna: zostawiam gdzie chce i sie nie martwie czy ukradna czy tez porysuja...

  13. #13
    nightfox
    Gość
    Wybierajac pakiet karobon masz limit 280km/h, bez 250km/h - konfigurator.
    Synek... ja wiem co mówi konfigurator i mówię Ci, że ja nie mam żadnego ogranicznika... Michal jednak ma, myslalem ze nie ma... Nie wiem jak jeszcze moge to napisac zeby bylo jasno i czytelnie...

    Jezeli chodzi o nawigacje, to wiesz ze wszystkie dyspozycje wyswietla Ci na FIS-ie??

    Jak chcesz patrzec na spalanie to nie ta polka samochodow... ale jesli mam byc szczery to slyszalem ze FOCUS RS gwarantuje rewelacyjnie niskie spalanie na poziomie 7l w trasie...

    Wstepna rozmowa wstepna rozmowa... pytanie jaka bedzie oferta zatwierdzona przez kierownika... w Wawie dostalbys 5%... Ja dostalem duzo wiecej, ale to nieistotne...

    na Polske najlepsza jest automapa i to kazdy wie.
    - mozesz wyjasnic prosze?

    chodz Ty nightfox (nie traktuj tego osobiscie czesto lubisz sie przyczepiac do kazdej tego typu inicjatywy (gaz, okazyjna cena zakupu RSa przez Michala, tansza nawigacja...)
    - uwazam ze przy samochodzie typu RS jesli kogos na niego stac to znaczy ze nie musi sie szczypac... i tyle.. to moje zdanie... jesli ktos zamontuje sobie gaz w RS to ja nie mam slow na takiego czlowieka... w sumie pasuje mi golodupiec albo... albo nie mam slow... jesli chodzi o nawi, to to jest must be i tyle... chociazby ze wzgledu na podlaczenie ipoda... jesli chodzi o zakup RS przez Michala... sam mu znalazlem ten samochod... zreszta tez mi go proponowali jak swojego kupowalem... wiec nie wiem czemu mialbym sie tego czepiac...

  14. #14
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    Baton tak mam automapę, jedyna zaleta tego to pokazuje fotoradary, ale nawigacja w RS'ce działa bardzo szybko, nie ma problemów z łapaniem zasięgu od razu instant łapie nawet w ch*jową podogę, czego nie moge powiedzieć o urządzeniach przenośnych, nie wiem jak z tymi które montujesz na stałe + antena (ale zapewne lepiej się sprawdzi niż przenośne) Dodatkowo RS'ka ma bardzo szpanerski wysuwany wyświetlacz, jesteś pewien że chciałbyś to wywalić i montować coś innego na to miejsce, tracąc dostęp do DVD i kart pamięci ?

    A co do wysuwanego spoilera - mała powierzchnia dociskowa, a jak na mieście jedziesz RS'ka z "płaską" dupą nie wygląda jak RS tylko jak TT! Inna kwestia to, to że przy zmiennej jeździe będzie Ci się chować i wysówać, jakbyś miał zaburzenia zwodu.

    Ale to naprawdę kwestia tego co lubisz, z moim zdaniem nikt nie musi się zgadzać

  15. #15
    nightfox
    Gość
    Na kubelki tez sie chyba skusze... jedyny minus to oczywiscie cena (ok. 15kpln), brak funkcji easy-entry i isofixa... ale coz, syn nie ma jeszcze 3 lat wiec zmiesci sie na tylnej kanapie...
    easy - entry? cos takiego nie istnieje w TT... chyba ze po lifcie dali jakis dodatek...

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-12-2016, 19:14
  2. TT nie odpala jeśli zaparkuje na pochyłym
    Przez irusss w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 02-05-2012, 20:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •