Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Ostrzeżenie dla posiadaczy niskich TT :)

  1. #1
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481

    Ostrzeżenie dla posiadaczy niskich TT :)

    Ostrzeżenie dla posiadaczy niskich TT
    Nie bądź sknera .. podklej miskę

    W ostatnia niedziele odbyłem mała wycieczkę do Szymbarku ... człowiek nie jest idealny wiec drogi możne pomylić no i tak się stało. Jadąc po dziwnej drodze, nierównościach stwierdziłem , ze pomyliłem drogi no to zaraz nawrotka i wracam do skrzyżowania aby wybrać inna trasę no i jadę sobie 100km/h a tu nagle taka koleina mi wyskoczyła,że panowie normalnie poczułem się jakbym zaraz miał zemdleć. Na przeciwnym pasie jechało auto wiec nie mogłem odbić. No to ręce mocno zaciśnięte na kierownicy ... zęby tak samo i w trakcie oczywiście nie odbyło się bez polskiego słownictwa "o kur.." ... Przejechałem bo jak inaczej tylko było czuć przez moment jakbym ręczny zaciągnął takie przyhamowanie.

    Tak więc dla posiadaczy niższych tt... tanim kosztem i sposobem proponuje wyrwać gdzieś ze szrotu .. no albo ze starej pralki kawałek blachy aluminiowej ... Papierem ściernym np 280 poszorować tą blaszkę tak samo miskę olejową . Odtłuścić benzyną ekstrakcyjną i przykleić nasz kawałek blaszki. Nie jest to droga inwestycja .. ale różnie to bywa... mi np. uratowała cały dzień.. nadal miałem dobry humor no bo olej nie uciekał i nie było trzeba holować auta PS. właśnie jestem w trakcie podklejania następnej warstwy blaszki aluminiowej, jak widać na zdj kawałek blaski normalnie odpadł.. a raczej trzymał się na powierzchni 1mm po czym sam ja oderwałem.


    Plamki na zdj od oleju zrobiły się przy wymianie. Dobrze że robiłem wymianę oleju bo tak bym pewnie nawet nie wiedział ze miska jest tak odkryta

  2. #2
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    przy mocniejszym udeżeniu to nic nie da....taka blaszka powinna być grubsza...i oddalona od miski aby uginając się mogła pochłonąć energię...a tak jak ona przylega do miski to niewielkie odkształcenie przenosi się na samą miskę..dlatego te nasze plastikowe płyty są oddalone od miski żeby mogły się odkształcić...ale pomysł dobry tylko trzeba popracować nad wykonaniem

  3. #3
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    przy mocniejszym udeżeniu to nic nie da....taka blaszka powinna być grubsza...i oddalona od miski aby uginając się mogła pochłonąć energię...a tak jak ona przylega do miski to niewielkie odkształcenie przenosi się na samą miskę..dlatego te nasze plastikowe płyty są oddalone od miski żeby mogły się odkształcić...ale pomysł dobry tylko trzeba popracować nad wykonaniem
    No pawel masz racje .. ale chyba nawet te wasze co odstają to przy mocniejszym uderzeniu tez nic nie da (mówie te co sąmontowane tylko pod samą miską olejową) ... a chodzi tez oto ... ze jakby blaszka była odsunięta od miski np 1cm to podczas eksploatacji mojego auta wyglądała by jak właśnie ta płyta pod silnikiem czyli coś czuje że po prostu by już jej nie było ... i z 2 strony wisząca blaszka uderzenie i zaraz jest wykrzywiona.. a co za tym idzie później dziwne odgłosy. Oczywiscie nic nie mam do płyt które są montowane zamiast org plastiku pod podłogą mocno przykręcona(widziałem za 650zl na allegro) tyle tez ze by nie pracowala jak ta plastikowa. Napisalem ten post aby pokazac tania alternatywe za 50zł która na pewno pomogla... btw nie ma co sie rozpisywac lepiej pokazac o co camman
    ..

    [ Dodano: |28 Maj 2010|, 2010 14:01 ]
    a .. co do grubości blaszki to masz racje.. czym grubsza tym więcej można pozahaczać^^

  4. #4
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    unsuitable, B.ładnie to wygląda (chodzi Mi o zawias Nie o Miskę :P ) tylko szkoda że nie na nasze drogi Na twoim Miejscu bym dopasował Jakąś płytę stalową Min 2mm Bo Jak trafisz na Jakiegoś Kamienia ostrego to twoja płytka Jak i Miska nie Przetrwa tego .!

  5. #5
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    wiem LAMBO, że jak już trafie na coś ostrego to muszę liczyć się z najgorszym ale .. coś za coś podklejając ta płytkę bardziej myślałem o drobnych otarciach etc.

  6. #6
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    unsuitable, Na Twoim Miejscu bym zamontował dobrą płyte z grubej stali i nie Przejmował bym Się studzienkami progami itp

  7. #7
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    OJAPIEROODLWE SIE NAJEBAKLLEEEEME

    [ Dodano: |29 Maj 2010|, 2010 05:02 ]
    racjja ;D
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  8. #8
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Właśnie zawsze zastanawiałem się jak jeździsz tym samochodem
    Kilka razy zaczepiłem spodem przedniego zderzaka o krawężnik, wolę nie cytować, ze 2 razy niechcący oberwało się osobie siedzącej obok Jak miałbym uważać na koleiny, ojj, chyba bym tego nie wytrzymał.
    Jak tak obniżać, to tylko z możliwością pneumatycznej regulacji, żeby można było normalnie użytkować autko.

  9. #9

    Dołączył
    Oct 2009
    Płeć
    Skąd
    BiAłYsToK
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    136
    ,,Auto musi leżeć, jak suka przy swoim panu!''

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    unsuitable, przy twoich nastawach to tylko kwestia czasu kiedy micha powie pa pa, i żadna tego typu blaszka jej nie pomoże, niestety czego oczywiście ci nie życzę
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    szczerze mowiac to nie wiem jak tam u was drogi ale u mnie naprawde ciezbo by bylo zalatwic ta miske chyba ze do lasu wjade ..

  12. #12
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    No, zaraz po zimie w tym roku po Lublinie długo byś nie pojeździł. To była masakra, tyle było dziur, że nawet nie dało się ich ominąć. Teraz jest troszkę lepiej, chociaż pewnie znajdą się jakieś wielkie progi zwalniające czy inne przeszkody :P Kolein też się trochę znajdzie. Jakbym pomyślał i kupił gwintowane, to pewnie bym obniżył swoją o 4-5 cm, a tak jest tylko 2,5 cm.

  13. #13

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    http://www.allegro.pl/item1102204436...t_stalowa.html

    Może kogoś zainteresuje w tym temacie.

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    tak ja już się tym zainteresowałem...zobacz kolego na wage...14kg<lol> w życiu niema takiej opcji...kurde taka płyta stalowa to mogła by być blaszka 2mm z odpodiednimi wzdłużnymi przetłoczeniami i wytrzymałość była by taka sama...a tutaj blacha pewnie ma ze 3-4mm prosta bez przetłoczeń i ztad ta waga...porażka...to wolałbym sobie samemu dorobić z alu...i waga była by ze 2 -3kg ...dlatego tego nie warto brać pod uwagę...

Podobne wątki

  1. Nieznane mi ostrzeżenie FIS
    Przez BigBird.co w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-10-2015, 12:06
  2. Szuranie/chrobotanie przy niskich biegach
    Przez bartoszek00 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 18-12-2013, 12:52
  3. Ostrzeżenie
    Przez Maja w dziale Błędy, skargi, komunikaty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 19:53
  4. Problem ze skrzynią przy niskich temperaturach
    Przez BombeiusZ w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 19:48
  5. Jazda na niskich obrotach
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-02-2009, 22:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •