Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 111

Wątek: Breloczki - Audi TT - Stal nierdzewna - Orginalny projekt

  1. #31
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Najłatwiej będzie podejść do TT, odrysować, wrzucić na komputer i tylko bardziej zaokrąglić krawędzie + dziurka. Czemu projekt zajmuje tyle czasu? W czym się go tworzy? Chyba nie trzeba samemu wklepywać punktów? Nawet jeśli, to przy takim projekcie literek TT jak dla mnie, to wydaje się niezbyt dużo czasu.

  2. #32
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    mi sie podoba IDENTYCZNY jak ten z mojej fotki. Tylko taki jestem w stanie kupic Nie podoba mi sie napis "FAN CLUB". na Google sa loga TT wiec mozna sobie zaimportowac. Zrobcie ten projekt

  3. #33
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    koledzy od projektów, a powiedzcie mi w czym ten 'projekt' musi być stworzony? Czy wystarczy .jpg z photoshopa z opisem wymiarów, czy stosujecie specjalne oprogramowanie? Czy całość musi być ukazana w jakichś trzech płaszczyznach/rzutach? Nie znam się za bardzo na tej dziedzinie, ale być może w wolny weekend uda mi się coś wykombinować
    "TT" z tego co widzę, powinno mieć zaokrąglone rogi, zgodnie z układem liter w "kursywie" Te ze zdjęcia z poprzedniej strony jak dla mnie są zwykłymi, kwadratowymi dwiema literami. Diabeł tkwi w szczegółach warto zadbać o taki detal.

  4. #34
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Tamm
    a powiedzcie mi w czym ten 'projekt' musi być stworzony?
    ja juz troche poszukalem w sieci i firma zajmujaca sie takimi sprawami prosi o projekty w formacie CAD'a. Co by nie bylo skomplikowane to pewnie nie jest, ale trzeba skombinowac CAD'a Moze to tez byc JPG ale i tak musza go obrobic w CAD'zie.

    Do sprawy nalezy podejsc profesjonalnie Musi to wygladac jak oryginalny brelok prosto z ASO

  5. #35
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    z ASO konkurować nie zamierzam
    nie chcę też nic obiecywać, ale jeśli coś uda mi się stworzyć, wrzucę w ten temat

  6. #36
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    przeciesz pisałem że w CAD mogę narysować....heh kurcze jaki to problem...a nie lepiej zrobić takie logo jakie było na ramkach i koszulkach? jest obrys auta napis TT o i logo naszego klubu...czego chcieć więcej...jeśli takie coś może być to mogę zrobić taki rysunek bo to chwila

  7. #37

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    bielsko -biała
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    Witam wszystkich jutro najpozniej w poniedzialek bede miec gotowe wyciete i wypolerowane bryloczki logo tt z napisem fan club , same tt i jescze jeden inny sami ocenicie , rysunki projektow wszystkie mam , w wersi cad bo takie sa wymagane przy takiej robocie , a niemyscie sobie ze to jest tak wszystko sobie prosto zrobic , mowiac o literkach tt to trzeba poszukac dobrego zdjecia , potem wsadzic go do cada ,potem odrysowac , potem zaokraglic , potem zapisac w programie ktory steruje maszynami laserowymi , potem stworzyc program ciecia ktory polega na ulozeniu na blasze bryloczkow , potem zrobic do tego technologie , potem wyciac , a na koncu obrobka papierem i polerowanie , no chyba ze niechcecie miec polerowanych tylko zwykla matowa powierzchnie , jesli chodzi o firmy zajmujace sie takimi rzeczami to oni przwaznie doliczaja kosz projektu do ceny cietego detalu chyba ze ktos ma poprawnie narysowane rysunki w cadzie .

    [ Dodano: |27 Maj 2010|, 2010 15:57 ]
    a jesli chodzi o bryloczki ze stali nierdzewnej to sa one najlepszymi bryloczkami , bo te nawet orginalne z audi sa ze zwyklej stali i sa malowane a potem chomowane .Podczas uzytkowania chrom sie sciera i podklad pod nim i zostaje zwykla blacha , a te ze stali nierdzewnej sie tylko zmatuja i mozna je potem znowu wypolerowac i wygladaj jak nowe to jest cala zaleta tych bryloczkow .Pozdrawiam

  8. #38
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    Tylko ten napis fan club zbędny :P

  9. #39

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    bielsko -biała
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    beda tt z napisem i bez napisu sami ocenicie

    [ Dodano: |28 Maj 2010|, 2010 17:11 ]
    Projekty juz mam gotowe , wyciete , wypolerowane , zostaly wykonane z blach grubosci 3mm , odniesienie wielkosci bryloczkow jest w stosunku do orginalnego kluczyka audi .ocencie sami

    [ Dodano: |28 Maj 2010|, 2010 17:25 ]
    jeszcze jedna fotka

  10. #40
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    marco, ładnie wygląda ten okrągły...wiesz troszkę mam pojęcie o jak takie coś się robi i "proces technologiczny" (śmiesznie brzmi bo generalnie wystarczy wgrać odpowiednio przygotowany program do wycinarki laserowej zapodać jej arkusz np 2 na 3 o grubości 3mm i iść sobie na obiad i wsio się samo zrob) robienia takiego breloczka...nie oszukujmy się ...nie jest to filozofia...byle mieć dostęp do lasera..żebym miał kogoś kto ma to na pewno bym się podjął zrobienia czegoś takiego i nie robiłbym wielkiego problemu...a odnośnie chromowania breloczków o którym wyżej pisałeś...NA PEWNO nie są one malowane a potem chromowane...albo jedno albo drugie chrom nakładany metodą galwaniczną nie toleruje farby...bo najgorsze nawet dla nich jest stara farba i jest ona dosyć dużym problemem ...usuwanie starych powłok galwanicznych do pikuś ale z malowanymi elementami się męczą i zawsze jak przygotowywałem elementy do chromu to sam to usuwałem żeby było taniej...chyba że chrom natryskowy ale to inna metoda która na pewno nie są wykonywane takie breloczki...a i też na pewno nie sa malowane...tak czy siak jeśli możesz to ja mogę zakupić surowy breloczek a wypoleruje sobie sam...co jak co ale kwas się najłatwiej i najlepiej poleruje....a możesz wykonać dowolone logo ? i czy jak podeśle CI nasze w CAD to jaka była by cena dla np 20 breloczków? tak pirazy oko bo mysle ze 20 szt to na pewno sie zbierze...no bo Malina dużo gada jak zwykle a nic z tym nie zrobił...kurde to jak tak ma to iść to sam sobie zrobię taki breloczek...wyciąć 2 literki TT to żaden problem...a mam płaskownik odpowiedni ale chciałbym coś bardziej profi..z logiem naszego klubu

    [ Dodano: |29 Maj 2010|, 2010 22:05 ]
    Malina, gdzie ten Twój projekt? ileś dni temu pisałeś że zaczynasz prace nad breloczkiem...heh marnie coś te "prace" idą i żuczek miał zdecydowanie racje...no chyba ze mnie zaskoczysz i w końcu coś zrobisz

  11. #41
    Awatar Tamm
    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    Skąd
    świdnica
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    98
    Kolor
    srebrny
    Posty
    59
    @marco
    dzięki za zdjęcia podglądowe, jednak jak dla mnie, ten brelok w kształcie "TT" jakiś taki dziwny. Poziome kreski chyba są zbyt wąskie? No i ten otworek na wpięcie kółeczka ciut za duży. W porównaniu do breloka pokazanego nam przez Mari również kreska oddzielająca dwie litery, powinna iść przez całość i być węższa. Nie wiem czy technologia w której to wykonujesz pozwoliła by na cieńsze nacięcie.
    W CAD projektu niestety nie zrobię, ale tak na szybko mniej więcej mój koncept breloka pokazuje w obrazkach. Jedna wersja z kanciastymi brzegami, druga z lekko zaokrąglonymi - i to ona bardziej do mnie przemawia. Myślę że proporcję są tutaj ciut lepsze w porównaniu do tego breloka ASO (?)




  12. #42

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    ładnie na tych znaczkach by wyglądała czerwona obwódka lub wystylizować tak jak na tej fotce.


  13. #43
    Wiecznie w trasie.. Awatar BarTTek
    Dołączył
    Jun 2008
    Płeć
    Skąd
    Gorlice
    Pojemność
    2.0T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2005
    Kolor
    ^Pacific
    Posty
    1,134
    Cytat Zamieszczone przez IceMan09
    ładnie na tych znaczkach by wyglądała czerwona obwódka lub wystylizować tak jak na tej fotce.

    Obrazek
    To jest znaczek nowej TT
    Juz nie przesadzajmy z jakimiś obwódkami..

    marco, twoje breloczki bardzo mi sie podobają.. nie ma co teraz porównywać do breloczka endriu.
    Napis FAN CLUB stanowczo nie.. albo KlubTT.pl albo w ogóle bez napisu
    Co to tego okrągłego, a możne bez pierścieni audi - sam znaczek TT, nie było by lepiej?
    Co do proporcji mniejszy brelok TT jest ok rozmiarowo. Podzielam zdanie kolegi Tamm

  14. #44

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    KlubTT.pl będzie dobrym napisem. Ja sie pisze na ten mały tylko że z napisem KlubTT.pl

  15. #45

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    bielsko -biała
    Pojemność
    brak
    KM
    200
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    11
    Witam wszystkich ponownie czytalem wasze sugestie wczoraj i dzis stworzylem dwa nowe bryloczki .Zdjecia jeszcze dzis podesle .Odpowiadajc na pytania szanownych klubowiczow to tak , jestem w stanie zrobic , wyciac kazdy projekt wystarczy plik autocad , albo dobrej jakosci zdjecie , przeciacia miedzy literkami tt nieda sie wiekszego zrobic bo by sie rozpadaly , to jest bezpieczne ,a grubosc tak pozwala wiazka laserowa i mniej sie nieda , trzeba sie tez zastanowic czy ma byc orginalne logo tt czy kos chce zmienione , lepiej niech bedzie orginalne ,moge tez zrobic bryloczki nie polerowane jak ktos chce , surowa powierzchnia i samemu zabawa , albo ktos wam wypoleruje .Ceny sa takie bryloczek bez polerowania koszt okolo 10 -12 zl , z polerowaniem 17 -19 zl .Tak to wyglada

Podobne wątki

  1. Pawel-2005 :"Projekt dupowóz 1.8t z jajem czyli Audi A3 RWD"
    Przez Pawel-2005 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 208
    Ostatni post / autor: 29-07-2020, 09:20
  2. 3.2 - projekt
    Przez ikstece w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-03-2012, 15:54
  3. Audi TT Wroom.pl projekt skonczony :) (fotki i video)
    Przez Richie w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-02-2009, 06:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •