Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Boczna szyba nie domyka się do końca

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    SkÄ…d
    siewierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    17

    Boczna szyba nie domyka się do końca

    Siema

    Mam kłopot z boczną szybą w drzwiach pasażera która po zamknięciu drzwi podnosi się ale nie do końca - zostaje szczelina 2-3mm która daje się we znaki przy prędkości powyżej 120km/h
    Czy ktoś ma jakiś pomysł co z tym można zrobić?Podobno można to naprawić samemu ale post który to wyjaśniał został skasowany

  2. #2
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    SkÄ…d
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    miałem to samo, spróbuj to u mnie zdało egzamin

    – Zamknąć drzwi i wÅ‚Ä…czyć zapÅ‚on.
    – Podnieść szybÄ™ drzwi w górÄ™ do oporu.
    – PuÅ›cić przeÅ‚Ä…cznik podnoÅ›nika szyby.
    – PociÄ…gnąć przeÅ‚Ä…cznik podnoÅ›nika szyby w górÄ™ i przytrzymać go w tym poÅ‚ożeniu dÅ‚użej niż 1 sekundÄ™.
    – OpuÅ›cić szybÄ™ drzwi w dół do oporu jednym ruchem, wciskajÄ…c przeÅ‚Ä…cznik podnoÅ›nika szyby.
    – Podnieść szybÄ™ drzwi do oporu w górÄ™ jednym ruchem.
    – PuÅ›cić przeÅ‚Ä…cznik podnoÅ›nika szyby.
    – PociÄ…gnąć jeszcze raz przeÅ‚Ä…cznik podnoÅ›nika szyby w górÄ™ i przytrzymać go w tym poÅ‚ożeniu dÅ‚użej niż 1 sekundÄ™.

  3. #3

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    SkÄ…d
    siewierz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    silver
    Posty
    17
    Dzięki kolego ale po wstępnej diagnozie na mój gust to drzwi opadły na zawiasach gdyż na krawędzi karoserii pojawiło się otarcie.

  4. #4

    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    850
    hmmm u mnie jest chyba to samo. Także zauważyłem otarcie na karoserii. Efekt z szybą taki sam jak u ciebie.
    Czarne jest piękne

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2008
    Płeć
    SkÄ…d
    Chorzów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    94
    Mam dokładnie taki sam problem...Szyba nie wchodzi pod uszczelkę, brakuje 2-3mm.Problem pojawił się po wymianie silniczka.Wydaje mi się, że to przez fakt wyciągnięcia mechanizmu podnoszenia szyby wraz z prowadnicami...Poprostu nie zostały odpowiednio ustawiaone, a z tego co mi wiadomo można go ustawić za pomocą śrub, które znajdują się na dolnej części drzwi...Postaram się jutro to sprawdzić i oczywiście zaraz podziele się doświadczeniami

  6. #6

    Dołączył
    Mar 2009
    Płeć
    SkÄ…d
    Toruń
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    329
    Ja miałem podobnie, przerabiałem temat, więc trzeba zdjąć boczek drzwi i śrubami (torx) prowadnic regulować aż do skutku :P mi ustawienie tej szyby tak jak być powinna zajęło prawie 2 godziny. Jak już szyba była w odpowiednim miejscu to znowu zamykała się w 3 skokach. Przy okazji można wyczyścić silniczek jakimś sprayem do elektroniki.

  7. #7
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Witam grupowiczów, dawno mnie nie było, ale jak mam pytanie to się zjawiam😅. Miałem problem z zacinającą się szybą prawą, chodziła bardzo ociężale i domykała się na kilka razy, aż zaczęła dochodzić tylko do połowy. Wymieniłem same prowadnice, bez silniczka i teraz się zamyka, niestety ciężko z oporem na 2 razy. Powstała szczelina ok. 2cm (nie domyka się, jak w poście wyżej) z tym sobie jakoś poradzę. Co może powodować ciężką pracę szyby? Zle ustawione prowadnice, czy silniczek? Dodam że opuszczanie chodzi elegancko, tylko przy podnoszeniu jest problem(do tego słychać ocieranie).

  8. #8
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Obstawiam mechanizm, skoro same prowadnice nie do końca pomogły, to szukałbym przyczyny w samym mechanizmie, linka lib jedna rolek. Sam silniczek działa zero jedynkowo, więc raczej nie on powoduje problem. Sprawdź jak wygląda linka i rolki, spróbuj przesmarować.
    __________________________
    Pozdrawiam

  9. #9
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Cytat Zamieszczone przez _kris Zobacz posta
    Obstawiam mechanizm, skoro same prowadnice nie do końca pomogły, to szukałbym przyczyny w samym mechanizmie, linka lib jedna rolek. Sam silniczek działa zero jedynkowo, więc raczej nie on powoduje problem. Sprawdź jak wygląda linka i rolki, spróbuj przesmarować.
    Mechanizm to ta przekładnia między linką a silniczkiem?

  10. #10
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    Cytat Zamieszczone przez marcinb444 Zobacz posta
    Mechanizm to ta przekładnia między linką a silniczkiem?
    Chodzi mi o tą co a zdjęciu
    __________________________
    Pozdrawiam

  11. #11
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    ÅšlÄ…sk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Uważaj przy rozbieraniu, staraj się nie demontować silnika od mechanizmu. Bardzo lubi wypadać rolka z nawiniętą linką, która po wypadnięciu już nawiniętej linki nie ma, a samo jej powtórne, poprawne nawinięcie zakrawa o cud.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  12. #12
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    To co jest na zdjęciu to prowadnica i cały taki zestaw nowy przynitowałem do aluminiowej konstrukcji drzwi. Dlatego napisałem post, bo nadal ciężko szyba się zasuwa. Linka nowa jest nasmarowana (widziałem). Podejrzewam że może aluminiowa konstrukcja jest krzywo ustawiona i szyba za mocno opiera do uszczelki i ją hamuje.

  13. #13
    Awatar _kris
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    SkÄ…d
    KlubTT.pl
    Pojemność
    1.8T
    KM
    240
    Rocznik
    MM
    Kolor
    brudny
    Posty
    4,362
    U mnie po wymianie nie miałem takiego problemu. Tylko takie małe odbojniki musiałem przyciąć, bo szyba nie do konca się zamykala.
    Z tego co pamiętam, to jest regulacja pozioma pochyłu tej całej konstrukcji, spróbuj może pomoże (docisk do uszczelki). W dolnej części drzwi była ta śruba do tego poziomego ustawienia i dwie od spodu do regulacji poziomu lewa/prawa strona ustawonia szyby poziomo w drzwiach.
    __________________________
    Pozdrawiam

  14. #14
    Awatar marcinb444
    Dołączył
    Mar 2012
    Płeć
    SkÄ…d
    ok.Kielc
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    152
    Dzięki za pomoc. Temat się rozwiązał. Szyba zaczęła sama z siebie chodzić lepiej (nadal słychać przy zamykaniu dźwięk jakiegoś tarcia). Przy ustawianiu dosuwania szyby po zamknięciu drzwi, na momęt szyba ustawiła się na kliknięcie(opuszczanie i podnoszenie). Czy da się tak ustawić na stałe? Normalnie mam tak, że muszę trzymać przełącznik do końca.

  15. #15

    Dołączył
    Mar 2024
    Płeć
    SkÄ…d
    Poland
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    256
    Rocznik
    2015
    Kolor
    czarny
    Posty
    1
    Moze to byc problem z kalibracja szyb albo mechanizem ewentualnie uszczelke trzeba wymienic
    Ostatnio edytowane przez _kris ; 04-03-2024 o 20:47

Podobne wÄ…tki

  1. MK1 [8N] Nie domyka sie do konca szyba kierowcy
    Przez Prezesunio w dziale Kosz
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-05-2016, 02:58
  2. Osłonę silnika boczną lewą
    Przez PiotrekHIT w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-03-2013, 15:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •