Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 16 do 23 z 23

Wątek: blad 17954 i wymiana zaworu n75

  1. #16
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Po rozebraniu wszystkich plastikow, demontazu akumulatora i filtra powietrza przewod dochodzacy do N75 wychodzi z wiazki przewodow umieszczonej wlasnie po prawej stronie pod/miedzy obudowa akumulatora i filtra powietrza, byl lekko poplatany i przycisniety obudowa, dlatego ktos zalozyl ta przedluzka. Teraz spokojnie starcza prosto do zaworu N75 tylko jak Arttur napisales nie zgadza sie z twoja wersja, kolory przewodow idealnie pasuja u mnie do przewodow podlaczonych do N249 (zolto czarny i szaro zielony),

    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Przewody do N75 powinny wychodzić z grubszej wiązki znajdującej sie z boku głowicy po prawej stronie .

    U mnie do N75 dochodzą przewody żółto czarny i zielony może to i zielono szary jesst , muszę w świetle dziennym sprawdzić

    Natomiast przewody dochodzące do N249 to purpurowy i jasno szary , wychodzą one z tej samej wiązki co przewody zasilające cewki .

    Tak się składa że N75 , N249 i N112 mają takie same wtyczki .
    Z tego wniosek że jeśli u Ciebie te przewody wychodzą z okolic akumulatora to prawdopodobnie powinny być podłączone do N112 .

    Pozdrawiam
    podlaczylem wiec ten przewod z N249 do N75 ale blad ten sam + blad N249 otwarty obwod,
    Hmm sam juz nie wiem...
    przewodow purpurowego i jasno szarego juz nie znalazlem
    Mozecie mi napisac jaka jest u rezystancja na przewodzie od N75??
    Arttur czy zmiana DV na Forge 007 zmieni cos bo autko jak na swoja moc wydaje sie strasznie zamulone??
    Znalazlem na jebayu ale tylko w USA maja co chyba troche potrwa zanim mi to przyjdzie

  2. #17
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Problem jest w tym że auto będzie jeździć słabo bez odpowiedniego doładowania a za sterowanie doładowaniem odpowiada min. N75 .

    Nie wiem co się dzieje z kabelkami u Ciebie pod maska ale na 100% masz coś pomieszane .
    Do N75 muszą być podpięte takie kolory kabli jak napisałem .
    żeby się na 100% upewnić czy kolory takie jak u mnie to nie wybryk wersji USA , przeszukałem forum i wychodzi na to że jednak jest tak jak napisałem .

    http://klubtt.pl/viewtopic.php?p=24765&highlight=#24765

    Wymiana DV na lepszy to zawsze dobry pomysł ale najpierw napraw auto żeby było doładowanie takie jak powinno .
    Wygląda na to ze u Ciebie wtyczka podpięta do N249 powinna iść do N75 natomiast brakuje wtyczki która powinna być podpięta do N249 .
    N249 z kolei steruje podciśnieniem idącym do DV Jazda z niesprawnym DV ( lub nieprawidłowo działającym ) może z kolei po dłuższym czasie doprowadzić do uszkodzenia turbiny .

    Proponuje abyś poodkręcał te wszystkie graty z pokrywy zaworów i dostał się do wiązki która zasila cewki , może pod osłoną termiczną przewodów znajdziesz te od N249 .

    Sprawdzę jeszcze u siebie jakie kolory idą do N112 chyba ze któś z kolegów sprawdzi wcześniej






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #18
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Do N112 leci niebieski i chyba jakiś brązowy, patrzyłem z niewyraźnego zdjęcia, więc mogę się mylić.

  4. #19
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Dzieki chlopaki

    Teraz pracuje ale od srody mam kilka dni wolnego wiec rozkopie wszystkie obudowy, plastiki na silniku i poszukam raz jeszcze dokladniej tych przewodow,
    jesli moglibyscie mi tylko jakos moze obrazowo na zdjeciu lub napisac skad dokladnie wychodza te wszystkie przewody ulatwilo by mi to chyba znacznie szukanie

    Z gory dzieki i pozdrawiam

    [ Dodano: |11 Cze 2010|, 2010 20:46 ]
    Cytat Zamieszczone przez Darson
    Do N112 leci niebieski i chyba jakiś brązowy, patrzyłem z niewyraźnego zdjęcia, więc mogę się mylić.
    kolory o ktorych piszesz to kostka podpieta chyba do czujnika przy przpustnicy??
    N112 jest troszke nizej

    Ale wracajac do tematu
    Po dokladnym przekopaniu przewodow pod maska (tutaj szczegolne podziekowania dla Arttura- przedluzka o ktorej pisalem na poczatku postu miala takie same kolory przewodow zolto czarny i zielony, jakie napisales wiec znalazlem takze przewod do N75 w wiazce kolo bloku po prawej stronie - oczywiscie dzieki twoim wskazowka )
    Zaminilem przewody, ktory powinna isc do N75, przewod ten byl podlaczony zaraz do trojnika na wezu idacym od chlodnicy,
    Po wykasowaniu blad zaden nie powrocil
    Na jezdzie probnej doznalem szoku autko wyraznie odzylo czuc jak ciagnie od 3tys, nie wiem czy tak powinno chodzic ale jest znacznie lepiej niz poprzednio

    Nurtuje mnie jeszcze tylko sprawa N249 bo przewody dochodzace do niego tez sa innego kolory niz wskazane przez was (purpurowy i taki niebieskawy/czy szary idzie do jakies puszki na lewym dolnym rogu pod plastikiem) ale chyba juz wktotce jak bedzie troche czasu to sprobuje zajac sie usunieciem zbebnych "zasmiecaczy"

    I wlasnie po to jest forum aby sobie pomagac

    Dzieki raz jeszcze i pozdrawiam

  5. #20
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No to świetnie że znalazłeś w końcu te przewody do N75 .
    Oczywiście to normalne że auto z normalnym doładowaniem znacznie lepiej przyśpiesza

    Koniecznie jeszcze musisz posprawdzać resztę przewodów , ten czujnik przy przepustnicy o którym piszesz ( właściwie to on jest w kolektorze zaraz za przepustnicą ) to czujnik temperatury powietrza . Jest on też bardzo istotny dla prawidłowej pracy silnika , ECU bardzo polega na nim regulując wyprzedzenie zapłony przy jeździe z doładowaniem .

    Czujnik ten też ma taką samą wtyczkę jak N75 , N112 , N249 ...
    Co ciekawe długośc przewodów elektrycznych jest taka ze łatwo przez pomyłkę zamienić je miejscami z N112 który to znajduje się pod metalową płytką miedzy kolektorem dolotowym a chłodnicą . Na wierzchu jest plastikowy panel ozdobny .

    Zajmij się tym jak najszybciej bo N249 kontroluje prace DV a czujnik temperatury to istotna cześć układu .

    Jak możesz to wrzuć fotkę do czego u Ciebie idą purpurowy i jasno szary .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  6. #21
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Arttur ponizej wrzucilem fotke na ktorej numerem"3" zaznaczony jest niewiadowy czujnik , do ktorego prowadza kolory odpowiadajace twoim przy N249
    tak przy okazji zaznaczylem wszystkie te czujniki (a pod zdjeciem opis) gdzie moga byc pozamieniane przewody (skoro przewod od N75 byl zamieniona mozna przypuszczac, ze inne tez moga byc)
    jesli ktos z kolegow moze zerknac na fotke i napisac jakie kolorki sa u was bede bardzo wdzieczny



    Uploaded with ImageShack.us


    Kolory przewodow:

    N75 - Zolto-czarny i zielony
    N249 - Zolto-czarny i szaro-zielony
    N112 - Zielony i szaro-czarny
    1 (czuj. temp. powietrza) - Niebiesko(szaro)-zolty i brazowy
    2 - Fioletowy(purpurowy) i niebiesko(szaro)-zolty
    3 (czujnik na trojniku przewodow idacych z chlodnicy) - Niebiesko(szaro)-zolty i brazowy

    Pozdrawiam

  7. #22
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Nr 3 jeśli jest wpięty poziomo i na spodzie przepustnicy to jest to sterowanie przepustnicy .
    Jeśli auto jeździ i reaguje na pedał gazu to na pewno jest to właściwie połączone .

    Przewody do N249 powinny wychodzić z tej wiązki z której wychodzą orzewody do cewek zapłonowych .
    Może niech ktoś sprawdzi u siebie jakie kolory mają kabelki od N249 , u mnie as takie jak napisałem .
    Zaglądnę pod maskę po pracy i sprawdzę kolory przewodów idących do reszty gratów







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #23
    Awatar matikte
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Cork (Irlandia)
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,047
    Cytat Zamieszczone przez Arttur
    Nr 3 jeśli jest wpięty poziomo i na spodzie przepustnicy to jest to sterowanie przepustnicy .
    Jeśli auto jeździ i reaguje na pedał gazu to na pewno jest to właściwie połączone .

    Przewody do N249 powinny wychodzić z tej wiązki z której wychodzą orzewody do cewek zapłonowych .
    Może niech ktoś sprawdzi u siebie jakie kolory mają kabelki od N249 , u mnie as takie jak napisałem .
    Zaglądnę pod maskę po pracy i sprawdzę kolory przewodów idących do reszty gratów


    Pozdrawiam
    Arttur nr3 umieszczony jest nie pod przepustnica tylko na wezach idacych od chlodnicy na takim plastikowym trojniku (wrzuce troszke inne zdjecie aby bylo to widac), moze to czujnik temp, cieczy, wlasnie tam zamienione byly przewody z N75
    przewody do N249 wychodza z wiazki z przewodami do cewek ale ich kolory sie roznia, podobne kolory sa przy nr2
    Jesli ktos takze moglby sprawdzic kolorki przewodow bylo by super

Podobne wątki

  1. Czyszczenie zaworu BLOW-OFF (BOV)
    Przez mLody w dziale Warsztat - Zrób to sam
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-11-2018, 14:22
  2. Czyszczenie zaworu N75
    Przez HENRY007 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 04-07-2017, 12:18
  3. Test zaworu N75
    Przez rsmaniek w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 16-03-2015, 19:57
  4. lokalizacja DV(zaworu upustowego) pod maską w tt mk2
    Przez asikson w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2014, 19:55
  5. Montaż zaworu DV Properfect
    Przez Redoctober w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-08-2013, 16:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •