Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 22

Wątek: stożek + mbc

  1. #1
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67

    stożek + mbc

    Witam. Ponieważ moje auto jest po programie postanowiłem stworzyć mu trochę lepsze warunki do pracy Pod maskę trafił największy stożek simoty. Robi tyle hałasu że chyba tak jak artur zrobię obudowę żeby go troszkę wyciszyć Zasysa powietrze tak jakby startował odrzutowiec. A tak wygląda http://img215.imageshack.us/img215/9902/dsc08144l.jpg
    Kolejna modyfikacja to mbc typu bleed, oczywiście wskaźnik doładowania jest. pierwsza próba: doładowanie 0.5bar, przykręcenie troszkę i 0.9 kolejna i tu chyba przesadziłem 1,6bara w peaku przy wcześniejszym doładowaniu kontrolowanym przez n75 1,27max. Po kilku kilometrach z gazem w podłodze bląd maximum torque limit exeed, samochód jechal normalnie, czyli super a bląd pokazało przy podłączeniu vagcom. Skręcenie na 1,43 w peaku i 1bar przy odcince wydaje sie optymalne dla turbiny i programu, zero blędów. Najbardziej odczuwalnie zwiększyła sie elastycznośc na wyższych biegach.
    http://img72.imageshack.us/img72/205...oladowania.jpg
    Kanał 32 pokazuje wartości w pierwszej kolumnie dokładnie 0.0% a w drugiej 1,6% czyli komp dodaje troszkę paliwa ale mieści sie w normie. Jeżdże na regulatorze 4bar i padającej przepływce(tak na marginesie to regenerowana w serwisie kosztuje teraz 540zł, zwariowali!!!)Myśle że gdyby nie regulator byloby za ubogo,kanal 31 w normie. Zapłon: myślę że najlepiej oceni to Arttur. Przyspieszony ale chyba jeszcze w normie http://img100.imageshack.us/img100/3871/logzapon.jpg
    Temperatura w dolocie air intake na kanale 004 przy 15stopniach na zewnatrz wynosi 35, więc myśle że nie jest źle ale fmic by się przydał przy takim doładowaniu.
    Ogólnie z autem nigdy nie było problemu od 2lat więc chyba program napisany jest dobrze, ten błąd z momentem obrotowym jest pierwszy i spowodowany przeze mnie No może poza błędem sai które usunąlem i teraz co jakiś czas wyskakuje ale to nieważne. myślę że przy takim ustawieniu autko powinno mieć przynajmniej 250km. Jak znajdę troszke czasu wymienię tą przepływkę i wybiorę sie na hamownie.
    Morał tego postu jest taki, że pomimo iż jest wiele negatywnych opinii na temat sportowych filtrów i mbc w miom przypadku zadziałały one na plus, być może w seryjnym aucie odczucia będą mniejsze ale i tak warto spróbować.

  2. #2
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Maras_66, łanie to wszystko u ciebie wygląda znasz się na rzeczy i wiesz jak z tym żyć, myślę że auto ma spokojnie ok 270hp biorąc pod uwagę że mamy do czynienia ze zdrową 225
    POZDR
    Znowu TT znowu Cabriolet

  3. #3

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    co masz za MBC- czy jest warty polecenia bo chyba w koncu sobie założę - przydał by nam sie jakiś temat w "zrób to sam"
    NO RISK,
    NO FUN.

  4. #4
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    max1236454, A po co ci MBC w seryjnym aucie taki tuning od tyłu
    Znowu TT znowu Cabriolet

  5. #5

    Dołączył
    Aug 2007
    Skąd
    z daleka
    Posty
    945
    ZUCZEK, seryjny .... dobre
    NO RISK,
    NO FUN.

  6. #6
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Maras_66 Zapłon jest ustawiony dość agresywnie ale nie ma powodów do paniki , najlepiej jednak przy takim programie lać zawsze najlepsze paliwo i wszystko będzie OK.
    Wymień tą przepływke jak najszybciej , nie ma co czekać
    FMIC by Ci się bardzo przydał , nie wiem kiedy mierzyłeś temperaturę w dolocie ale najlepiej to robić po kilku mocnych przejazdach lub jeszcze lepiej w trakcie .
    Chodzi o to żeby temperatura nie rosła zbyt gwałtownie w trakcie doładowania i o to żeby sprawdzić czy IC nie '' puchnie '' po paru ostrych przejazdach .
    Jak przejedziesz chwile spokojnie i dopiero zmierzysz no na każdym nawet seryjnym IC temperatura będzie dobra

    Jeśli chodzi o MBC to zawsze twierdziłem że to przydatna rzecz w aucie po programie , pozwala osiągnąć znacznie ciekawszy przebieg doładowania niż N75
    Oczywiście trzeba wiedzieć co sie robi i koniecznie mieć w aucie wskaźnik doładowania .

    max1236454 myślę że ZUCZKOWI chodzi o to że nie masz programu czyli w kontekście montowania MBC auto jest seryjne , no chyba ze coś się zmieniło a my nie wiemy Generalnie to wiadomo że nie jest to seria





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #7
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Maras_66, wszystko fajnie ale zapłon przyspiesza zdecydowanie za bardzo;/ jest opis albo był ale chyba nie został stracony poszukaj w dziale Vag ...6-7to jest taka maks wartość a u Ciebie pokazuje się nawet 8 co według mnie jest zdecydowanie za bardzo...koniecznie wymień przepływkę skoro masz padającą i ponownie sprawdź co z tym zapłonem bo tak jak Artur mi kiedyś pisał że to też może być spowodowane tym że pokazuje za kiepsko( u mnie przepływka ok ale w "krematorze mocy " źle napisali program i pokazywała wartości jak by była padnięta i zapłon był cofany lecz mniej niż u Ciebie a już było na pograniczu;/
    a z doładowaniem to myślę że na górze można by ciutkę więcej dmuchnąć ale zrób porządek z tą przepływką i tym zapłonem..ale jeszcze niech się wypowie nasz Guru

    [ Dodano: |17 Maj 2010|, 2010 09:10 ]
    Arttur, heh widzę że o włos wyprzedziłeś moją wypowiedź

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pawel-2005 No zgadza się , się z tym zapłonem , nie podniosłem alarmu bo kolega wspomniał że będzie wymieniał przepływkę co znacznie ułatwi ECU obliczanie wszystkich parametrów .
    Brak FMIC-a też może mieć na to wpływ bo przy większym doładowaniu może się już robić '' ciepło '' ..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67
    Dzięki za odp. No widzicie a ja myślałem że przepływka odpowiada tylko za ilość paliwa w stosunku do pobieranego powietrza a skoro u mnie na kanale 32 czyli uśrednione wartości z kilkudziesięciu kilometrów są w normie (i to przeważnie przy pełnym otwarciu przepustnicy bo tt zawsze prowokuje jak do niej wsiadam ) więc jest ok. Najgorsze że aso mam 70km ode mnie a trzeba jechać żeby dać zaliczkę, póżniej żeby odebrać bo od ręki nie mają u nas...czasu narazie przez pracę brak ale postaram się i opiszę jak to wszystko wygląda po zmianie.
    max1236454 mbc mam stąd http://moto.allegro.pl/item102825754...ning_fmic.html tanie ale bardzo przydatne urządzonko po programie.
    Pawel-2005 możesz mieć rację z tym doładowaniem bo myślę że k04 przy 1,5bar nic sie nie stanie tylko czy nie będzie to już na granicy wydajności i czy wydajność przy tym doładowaniu nie będzie taka jak przy odrobinę niższym a jeżeli tak to po co ją tak kręcić? Nie wiem, nie znam parametrów tej turbiny i tu znowu moje pytanie...?
    Arttur temperatura dolotu wygląda następująco,http://img203.imageshack.us/img203/5496/tempdolotu.jpg
    zrobiłem dłuższy log żeby można bylo ocenić jak wzrasta po kilku ostrych przejazdach. na zewnątrz temperatura 13-15stopni.
    Sorki za dużo pytań ale lubię jak w aucie wszystko gra i nie wyobrażam sobie jazdy nie w pełni sprawnym samochodem

  10. #10
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Maras_66, 1.5Bara to w k-04 granica zdrowego rozsądku jeżeli nie masz Fmic to nie wiem czy warto podnosić tak wysoko, bo i tak się spoci i po za katowaniem jej nic nie osiągniesz
    Znowu TT znowu Cabriolet

  11. #11
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67
    Właśnie też tak myślę....że osiągi będą nieadekwatne do szkód jakich można narobić. Chcąc wycisnąć więcej trzeba celować w inną turbinę. Acha i jeszcze jedno pytanko: Wcześniej tego niebylo a teraz gdy odpuszczam gaz przy niewielkim doładowaniu slychać taki przerywany odgłos z dv, jakby otwierał sie i przymykał kilka razy, na dużym doładowaniu gdy odpuszcze jest tylko jeden dzwiek psss. wywalilem n249 i dv zasilany jest podciśnieniem z kolektora. Z tego co sie slyszy to w innych samochodach też coś takiego występuje. Zawór to BaileyMotorsport.

  12. #12
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    ale miałem na myśli żeby doładowanie na wyższych było np 1.2 bara lub 1.3 no i 1.5 niema co przekraczać...a jesli odgłos jest taki przerywany to może nie działa tak jak powinno i jest to dźwiek powietrza które wraca na łopatki turbiny...nie jest to zdrowe dla niej...

  13. #13
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pawel-2005, No co ty stary to nie Garret i mozliwości ma ograniczone, gdyby k-04 mogła trzymać 1.3bara do odcinki to pewnie bym taką kupił, Generalizując do odcinki nie spada poniżej 1.0bar i to jet optimum dla niej i jest w dobrym stanie, widziałem takie po chipie które nie dawały rady, spadając pioniżej 1.0bar na 5tyś obr.Maras_66, jeżeli masz reulowany DV poluzuj lub wymień sprężynkę tak aby powietrze nie wracało do turbo, waląc go po łopatach, szybciej wykończy turbinę
    Znowu TT znowu Cabriolet

  14. #14
    Awatar Maras_66
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    podlaskie
    Pojemność
    2.0T
    KM
    TTE
    Rocznik
    2017
    Kolor
    czerwony
    Posty
    67
    Ja myślę że jest sprawny, po podłączeniu go bezpośrednio pod kolektor wystąpiła dokładnie taka sytuacja jak opisał to kiedyś max1236454 "tak odemnie to dziala to mniejwiécej tak ze podcisnienie podawane jest z malymi przerwami (zuwazalne na spliterze -z opcja na dv) i zbiornik ten jest wlasnie na podcisnienie (n211)dzieki temu dv otwiera sie raz i zamyka raz, po wywaleiu tych gratow (n249 i n211) mamy doczynienia z kilkukrotnym otwieraniem i zamykaniem sie dv co mnimam jest niekozystne, ale dzieje sie tak tylko gdy cisnienie jest bardzo male lub umiarkowanie male po przekroczeniu tej "wartosci" wszystko dziala jak z tym systemem ww. "

    [ Dodano: |18 Maj 2010|, 2010 06:07 ]
    i co teraz? wracać do n249 czy jeździć z tym "źrebakiem" Zaznaczam ze ma to miejsce tylko gdy odpuszczam gaz przy bardzo małym doładowaniu tak do ok 0,5bar. Co ty na to ARTTUR?

  15. #15
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    To że tak się dzieje nie ma nic wspólnego z wywaleniem N249 . Nie ma też żadnej możliwości żeby podciśnienie z kolektora było dostarczane z jakimikolwiek przerwami .
    Zbiorniczek podciśnienia jest po to żeby ECU było w stanie otworzyć DV w sytuacjach gdy nie ma podciśnienia w kolektorze dolotowym ( podczas jazdy z doładowaniem - jest wtedy nadciśnienie ) , jest to pewnego rodzaju na wyrost system bezpieczeństwa .

    W Twoim przypadku takie zachowanie DV może wynikać z faktu że zawsze przy większym doładowaniu powinno się delikatnie zwiększyć twardość sprężyny w DV .

    Pomimo faktu ze obserwujesz to tylko przy małym doładowaniu to doładowanie to dzięki MBC jest już przy niższych obrotach i mniejszej wydajności turbiny .

    Seryjne usytuowanie DV też nie pomaga w takiej sytuacji ponieważ w czasie jazdy na doładowaniu Twój DV jest zasilany 2-ma nadciśnieniami jednym tuż z za turbiny i 2-gim z kolektora czyli już po stratach spowodowanych IC . Przy małym i wczesnym doładowaniu ta różnica ciśnień jest większa .

    Może to też być po prostu nie domaganie ( nieszczelność ) DV które dopiero ujawniło się przy tum ''setupie'' .
    Przed dalszymi kombinacjami najlepiej to sprawdzić . Jesli bedzie ok to można działać dalej .
    I teraz tak .... Bailey Motorsport wychodziły w 2 wersjach , rozkręcane i takie którego nie da się otworzyć .
    Jeśli masz ten odkręcany to wystarczy ze podłożysz pod sprężynę metalową podkładkę o grubości 2mm i średnicy sprężyny . Idealne było by kupić 3 podkładki 1mm i poeksperymentować

    Jeśli masz ta nierozbieralną wersje to przed wymianą DV na inny można spróbować czy przeniesienie DV na zimną stronę coś polepszy . I tak jest to miejsce gdzie powinien on się znajdować
    Jeśli nic to nie poprawi to trzeba wymienić DV na Forge 007 + zestaw sprężynek .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Wak box czy stożek? ''Rozmowy kontrolowane''
    Przez Quuuun w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-09-2016, 16:12
  2. stożek
    Przez Dejv93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-06-2015, 11:04
  3. filtr czy stozek?
    Przez Badboyboxing w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-07-2011, 21:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •