Strona 15 z 22 PierwszyPierwszy ... 51314151617 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 211 do 225 z 330

Wątek: Filtry powietrza Amsoil

  1. #211
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez humidorek Zobacz posta
    ................................. CompSporcie mi powiezieli, że do 320KM stosują fabryczne filtry.
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    Seryjna puszka powietrza wystarcza na 400Km , co CompSport udowodnił dawno temu. No ale każdy robi jak chce.

    Czyli jak w końcu ? W zasadzie to pytanie retoryczne i ustosunkowałem się do tej kwestii wcześniej w tym temacie jak i parę razy w innych ...

    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Słyszałem nie raz i w sumie osobiście nie widzę przeciwwskazań aby używać seryjną puchę nawet i w setupach bliskich 400 HP . Ba , kity APR stage 3+ też używały seryjną puszkę .
    Nic z tego nie zmienia jednak faktu że mniejsza restrykcja ''na wlocie'' jest pomocna i przydatna .
    Idę o zakład że po wgraniu gotowca jakie CS ma dla tych silników w aucie wyposażonym w dobry stożek wyjdzie więcej koników
    Poza tym wiele razy się słyszy że pan X zrobił na seryjnej puszce 400KM a pan Y na chińskim FMIC-u ( niech będzie że na tym kiepskim ) wyciągnął 500 KM
    Zawsze jednak pozostaje pytanie ile wyszło by u pana X na porządnym stożku a u pana Y nz porządnym FMIC-u ..............




    Cytat Zamieszczone przez uki Zobacz posta
    heja,

    i jak sprawa stoi z chętnymi na filtry?? Bo ja jestem zainteresowany dwiema sztukami, jeden mniejszy ( 3x5cali) i jeden większy (3x9cali). Jak opisane jest w pierwszym poście mniejszy starcza do ok 300KM? Czy do 400KM starczy mniejszy czy lepiej przy inwestować w większy?? Może ktoś coś powiedzieć na ten temat??

    Gdyby nie było chętnych a zamawiałbym dwie sztuki to wysyłka do Polski jest na poziomie 35$?

    Pzdr.
    W zasadzie jak chcesz mieć optymalny setup to w okolice 400KM lepszy będzie większy stożek .
    Mały zaczyna być restrykcyjny w okolicach 300KM co jednak nie znaczy że nie wyciągniesz z nim okolic 400 jeśli będzie turbina o odpowiedniej wydajności i inne mody temu sprzyjające ..
    Niestety w A4 b5 możesz być skazany na mniejszy stożek i bardziej restrykcyjny dolot z powodu braku miejsca ( jeszcze zależy czy turbina będzie bottom czy top mount ) .

    Jeśli chodzi o koszt wysyłki indywidualnej to wszystko zależy ile chcesz czekać .
    Jeśli chcesz dostać w tydzień to nie wyrobimy się w 35$ jeśli jednak możesz czekać 6-8 tyg to taki koszt wysyłki ( za duży i may ) jest jak najbardziej realny .









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  2. #212

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    WG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1997
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    raczej myślałem o top mount. Bottom byłoby trudne bo przeszkadza podłużnica. Po pracy obadam czy będę miał miejsce na duży stożek. Jak już będę wiedział to odezwę się na pw.

  3. #213
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Odpowiedni kolektor i sie uda spokojnie, alenie o tym temat.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #214

    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    WG
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1997
    Kolor
    srebrny
    Posty
    5
    to jak, jest ktoś chętny na filtry??

  5. #215
    Awatar PietruchM
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Ostrowiec Świętokrzyski
    Pojemność
    1.8T
    KM
    1+1
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    501
    Moze jakies nowe zapisy na filtry ?
    Przydało by się w końcu wymienić serie na stożek

  6. #216
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    sprawdzaliscie jak wyglada wirnik na turbinie po dluzszej jezdzie na stozku?

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Widze ze nikt, bo moj wirnik jest w oplakanym stanie i teraz sie zastanawiam na ile to jest wina stozka? :/

  7. #217
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ja dokładnie obadałem moją turbinę ( Gt2871 ) po wymontowaniu i nic niepokojącego nie widziałem na wirniku .
    Nie słyszałem też aby w całym USA ktoś się skarżył na taki problem

    Poza tym nie widzę za bardzo możliwości żeby to była wina tego stożka bo po pierwsze filtruje on dokładniej niż papier a po drugie masz już na liczniku ponad 160 tys i pewnie wcześniej nawet tam nie zaglądałeś i nie wiesz jakie filtry ktoś używał przed Tobą

    Chętnie też zobaczę foty tego wirnika ..






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  8. #218
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    Ja zanim u siebie założyłem Amsoil montowałem je u innych kolegów od nas z forum. Potem oglądałem TIP i byłem bardzo mile zaskoczony ,że nic nie znalazłem co niestety w przypadku ITG się zdarzało ( fakt że olejek mogłem dać inny i było by lepiej ) ale postanowiłem ,że i tak muszę zmienić na większy filtr więc założyłem Amsoil do siebie i jestem bardzo zadowolony. Jedyne wady to szkoda ,że nie ma czerwonego koloru ( bardziej by pasował mi pod maską ) no i ,że troszkę się brudzi i ciężko to zmyć .
    Ogólnie niema opcji ,żeby z powodu tego filtra coś się stało, chyba ,że sam filtr jest dziurawy ale to już inna bajka...

  9. #219
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Nov 2012
    Płeć
    Skąd
    DW
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2XX
    Rocznik
    2001
    Kolor
    -
    Posty
    615
    Niestety nie mam mozliwosci zrobienia zdjec, bo turbo juz pojechalo do Irlandii

    Odnosnie jego filtracji to pytalem, bo zaniepokoil mnie stan wirnika, tym bardziej ze teraz jest prawie nowka. W nastepnym tygodniu porownamy przeplywy na seryjnej puszce vs mniejszy stozek Amsoil
    Ostatnio edytowane przez kisseM ; 21-09-2013 o 12:20

  10. #220
    Awatar oOkillerjezOo
    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Węgierska Górka
    Pojemność
    1.8T
    KM
    210
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    953
    Panowie czy kupno takiego filtra/kompletu http://allegro.pl/dolot-simota-carbo...744539088.html ma sens ? W zestawie są uszczelki flansza pod czujnik stożek wraz z obudową carbonowa. Czy lepszym rozwiązaniem będzie kupno takiego samego stożka bez osprzętu http://allegro.pl/simota-filtr-stozk...731983955.html Nie chodzi mi o cenę bo wiadomo bardziej jestem przychylny samego stożka. Ale o przydatność tego kompletu i sens kupna takiego zestawu, jeśli na przykład tak samo sprawdzi się to co jest seryjne. A może taki stożek jest gorszy od takiego tradycyjnego bez obudowy. Dodam że TiP zamówiony u naszej Polskiej firmy

  11. #221
    Awatar PAHO
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Oświęcim
    Pojemność
    1.8T
    KM
    23X
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Czarny
    Posty
    950
    A nie możesz pogadać z użytkownikiem Arttur odnośnie filtra Amsoil? Poczytaj na forum o tych filtrach, nie widziałem żeby się ktoś zawiódł.

  12. #222
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Pewnie że tak bierz Amsoila przepływki po nim zdrowe i dobrze filtrują a serwisujesz je odkurzaczem, sprawdzone, może jakaś zbiorowa paczka ktoś chętny ja piszę się na jeden.
    Znowu TT znowu Cabriolet

  13. #223

    Dołączył
    Apr 2013
    Płeć
    Skąd
    Bełchatów
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    8
    filtry Amsoil są ponoć spoko do 1.8 T. i mieszczą się w puszkę od seryjnego filtra
    Sam bym sie skusił gdyby było jakieś zamówienie.

  14. #224
    Awatar Lupin
    Dołączył
    Jun 2012
    Płeć
    Skąd
    Kato
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    green
    Posty
    158
    tez bym sie pisal

  15. #225
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Dziękuje Panowie . Jeśli ktoś jest jeszcze chętny to proszę się dopisywać , zobaczymy czy uzbiera się lista .
    Jeśli nie to zostaje wysyłka indywidualna i wtedy zainteresowanych zapraszam na PW


    oOkillerjezOo
    Osobiście nie jestem zwolennikiem stożków zamykanych w ciasnych puszkach , przepływ bez zbędnych restrykcji to priorytet jeśli chcemy cokolwiek poprawić w kwestii dolotu ..









    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

Podobne wątki

  1. Filtr powietrza stożkowy AMSOIL
    Przez radson93 w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-02-2017, 15:06
  2. filtry
    Przez markow w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-12-2016, 08:45
  3. Filtry AMSOIL
    Przez Artix w dziale Tuning i gadżety
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 23:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •