Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 48

Wątek: Jakie paliwo lejecie? 95 czy 98 oktanow?

  1. #31
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Na 98 bedzie o 8.42hp więcej a na Racingu o 10.26hp wiecej już wiesz teraz
    Znowu TT znowu Cabriolet

  2. #32
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Na 98 bedzie o 8.42hp więcej a na Racingu o 10.26hp wiecej już wiesz teraz
    z fusów czy gwiazdy??

  3. #33
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Miarą bedzie lepiej lub gorzej, a nie ile
    Stroiłeś na racingu to lepiej na nim jezdzij, lub najgorzej 98 z dobrej stacji, ja poprzednio stroilem na racingu i po zalaniu Verwy odczuwalnie bylo słabiej, ale to raczej wina berbeluchy, obecnie kazałem zrobić na 98verva, bo potrafię pojechać w lato daleko, tam gdzie brak 100oct, jeżeli tylko do upalania, lub nocne podjezdzawki, to można na racingu, pomyśl o tym przy następnym Set-upie
    Ostatnio edytowane przez ZUCZEK ; 28-01-2011 o 21:13
    Znowu TT znowu Cabriolet

  4. #34
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Piootr napisał:
    W stanach maja podobno jedynie 85 i jezdzą.
    Ich 85 to Nasze 95 Poza tym tam jest jeszcze o ile dobrze kojarzę 98, 100, 108 i 116+
    116 kupisz i w PL za bagatela około 30zł za litr
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  5. #35
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    przy seryjnych turbinach jakie mamy (nie wszyscy tutaj ale czesc tak) no to różnice bedą pewnie nie zauważalne, większy wpływ będzie miała pogoda i humor auta(sa takie dni że czasem auto jeździ lepiej a czasem gorzej) bedzie miało wpływ np wilgotnosc powietrza właśnie temp stan nawierzchni itp a benzyna jeśli nie będzie to przysłowiowa "berbelucha" to nie będzie miało to znaczenia , ja u siebie widzę że na 95 pali mi 2 litry więcej więc nie opyla mi się jej lać i tankuje 98..pare razy zatankowałęm racinga i oczywiście nie zauważyłęm różnicy...
    odnośnie strojenia to ja bym stroił na 98 bo nie zawsze mamy możliwość zalać tego racinga no i czasem może się okazać ciut gorszej jakości i wtedy będzie problem...no chyba że chcemy mieć na maksa zestrojone auto bo każde 5-10km się liczy ale to lepiej tej mocy poszukać poprzez inne rozwiązanie bo jak mówią szukajcie a znajdziecie
    zresztą kiedyś gdzieś widziałem testy paliw i jakie były różnice w aucie subaru sti to różnica była aż ze 2 km chyba :P

  6. #36
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Cytat Zamieszczone przez ZUCZEK Zobacz posta
    Stroiłeś na racingu to lepiej na nim jezdzij, lub najgorzej 98 z dobrej stacji, ja poprzednio stroilem na racingu i po zalaniu Verwy odczuwalnie bylo słabiej, ale to raczej wina berbeluchy, obecnie kazałem zrobić na 98verva, bo potrafię pojechać w lato daleko, tam gdzie brak 100oct, jeżeli tylko do upalania, lub nocne podjezdzawki, to można na racingu, pomyśl o tym przy następnym Set-upie
    Wlasnie z tego powodu sie pytam. I przyznam ze nie widzi mi sie jakos placic prawie 6 zl za litr. Dlatego chyba niech mi stroi na 98. Najbezpieczniej bedzie chyba

  7. #37
    Awatar wowo
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Łomża
    Pojemność
    1.8T
    KM
    4xx
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czerwony
    Posty
    1,251
    Jeśli mamy seryjne auto, to wlanie lepszego paliwa zupełnie nic nie poprawi. Lepsze w rozumieniu o wyższej liczbie oktanowej niz zaleca producent.
    NAPRAWY, PRZEGLĄDY, TUNING grupy VAG i BMW. ZAPRASZAM !!!


  8. #38
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005 Zobacz posta
    ..pare razy zatankowałęm racinga i oczywiście nie zauważyłęm różnicy...
    Nie jest czasem tak, że po zmianie zalanego paliwa komputer potrzebuje ok 500 km na przestawienie wyprzedzenia zapłonu i dopiero po tym silnik wykorzystuje w pełni możliwości paliwa?

    Kiedyś natknąłem się na takie "opracowanie" w sieci. Nie wiem, czy było, ale na wszelki wypadek podaję linka: benzyna 98 /95 ----roznice - Strona 2 - Forum Ford Club Polska

  9. #39
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Ciekawe informacje w tym linku .

    Jeśli chodzi o optymalne ustawienia to generalnie ECU zawsze potrzebuje ok 100 km aby wprowadzić jakieś korekty do wyuczonych map paliwowych .
    Nie mniej jednak nie ustawi sobie bardziej agresywnego zapłonu niż przewiduje seryjny program po zalaniu lepszego paliwa
    Za to na gorszym paliwie jest mniej wyprzedzony zapłon i auto tylko z tej przyczyny ma mniej mocy już podczas jazdy bez doładowania .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  10. #40
    Awatar Piootr
    Dołączył
    Oct 2007
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    280
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czarny
    Posty
    692
    Takie cos tam wyczytałem.
    Jak masz obawę o g.... (woda, mazut itp.) w zbiorniku, to dodaj przed tankowaniem 0,5 litra czystego spirytusu spożywczego - nie bój się o nic, Twój silnik może pracować na paliwie zawierającym 25% alkoholu, inaczej by nie miał homologacji. A alkohol rozpuszcza wiele zanieczyszczeń nie rozpuszczanych w układzie zasilania przez benzynę.
    Wiec raz na jakiś czas spiryt dolewać.
    Ciekawy link. Wiec do turbodoładowanych (nasze) Paliwa wysokooktanowe (98 i wyżej).

  11. #41

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    Ja zawsze tankuję na shellu v-power, lub bipi 98-kę , nigdy nie na orlenie czy neste czy cos takiego - bezobsługowe stacje.
    Generalnie projektowałem trochę dla dawnego cpn (zbiorniki, rury, stacje benzynowe etc) i raczej... ehrmmm koniec, nie rozwijam sie.
    Pozdro.
    A.K

  12. #42
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Cytat Zamieszczone przez Piootr Zobacz posta
    Takie cos tam wyczytałem.
    Jak masz obawę o g.... (woda, mazut itp.) w zbiorniku, to dodaj przed tankowaniem 0,5 litra czystego spirytusu spożywczego - nie bój się o nic, Twój silnik może pracować na paliwie zawierającym 25% alkoholu, inaczej by nie miał homologacji. A alkohol rozpuszcza wiele zanieczyszczeń nie rozpuszczanych w układzie zasilania przez benzynę.
    Wiec raz na jakiś czas spiryt dolewać.
    Ciekawy link. Wiec do turbodoładowanych (nasze) Paliwa wysokooktanowe (98 i wyżej).
    Najistotniejsze są posty by aelek i Piro. Reszta, to raczej bicie piany i wynurzenia trudne do zweryfikowania

  13. #43

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    aha... nie jestem jakimś dealeram czy "polecaczem" paliw, ale (link) Shell V-Power - Polska,
    myślę, że nie kłamią - wiem, wiem marketing, trochę "bajdurzenia i mydlenia oczu" ludkom kupującym benzynę, ale obiektywnie biorąc dbają o jakosć paliwa.
    kiedyś zalałem porszaka który stał na benzynie 98 z orlenu i nie mogłem w zimie (a tankowany był w listopadzie kiedy nie było mrozów, w grudniu trochę pomroziło) odpalić, dusił się i gasł, nie mówiac już o pierdzeniu jak syrena przez jakis czas na jałowym. potem mi wytłumaczyli w orlenie że są paliwa "zimowe i letnie" - co za tragedia i nonsens. czyli w letnich leją badziew i wodę i nie wiadomo co jeszcze - potem ci leje się woda z rury wydechowej i układ wydechowy - końcowy - koroduje co chwilę.

  14. #44
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    To samo co w linku Shell'a znajdziesz na stronie każdego innego producenta paliw

  15. #45

    Dołączył
    Jul 2010
    Skąd
    z nikąd
    Pojemność
    brak
    KM
    1
    Rocznik
    1
    Posty
    136
    no, dlatego można sobie pooglądać, ale sugerować się tym na 100% raczej nie idzie

Podobne wątki

  1. Zamarzające paliwo - czy to możliwe?
    Przez Olaf w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-01-2016, 08:14
  2. MK1 [8N] Jaki olej lejecie?
    Przez malinowski-l w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2015, 10:46
  3. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 22-09-2013, 12:52
  4. syfiaste paliwo
    Przez Piootr w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 16:36
  5. Poczytaj!!! 95 czy 98 oktanów!!!!!
    Przez Maxvibe w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 22-05-2008, 20:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •