Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Wątek: Pomoc - Włamanie

  1. #1

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    26

    Pomoc - Włamanie

    Na początku chciałbym się przywitać.Jestem Michał z Krakowa i od niedawana jestem posiadaczem TTki. Wiem że to nie ten dział ,ale chciałem wszystko napisać w jednym temacie, myślę że zrozumiecie.


    Tak jak w temacie. Włamali mi się do samochodu. Na szczęście nie udało im się odjechać. Jednak po sobie zostawili coś ,a mianowicie - wyłamana stacyjka, oraz część łamaka w zamku, w drzwiach od strony kierowcy.
    A teraz moje pytanie? Czy da się w jakiś sposób dorobić stacyjkę pod kluczyk?(Np kupić na szrocie stacyjkę i oddać do jakiegoś zakładu gdzie przerabiają zapadki w bębnie?), Czy pozostaje mi jedynie kupienie w ASO nowej stacyjki z 2 nowymi kluczykami?....
    Oraz jakie są koszty takiej naprawy. Bo nigdy nie miałem do czynienia z taką sytuacją.
    Druga sprawa to zamek od strony kierowcy. Czy na podstawie zamka od strony psażera jestem w stanie dorobić zamek do drzwi od strony kierowcy?.

    Jeszcze jedno. w stacyjce bębenka nie ma , ale samą końcówka kluczyka mogę przekręcić stacyjkę. Lecz chyba imobilaiser (na zegarach mruga mi cały czas kontrolka imobilaisera) nie pozwala mi na uruchomienie samochodu. Czy może komputer ma jakąś opcję która wykrywa włamanie i coś zablokował.

    Chyba że macie jakiś inny pomysł co z tym zrobić, albo ktoś już miał do czynienia z taką sytuacją, to proszę o jakieś informację.

    Michał

  2. #2
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    2 stacyjki rozwalone, to nie ma co myśleć, tylko trzeba na nowe wymienić

  3. #3
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    w sumie za duzo nie pomoge. znajomy zgubił kluczyk od auta. kupil na szrocie stacyjke z kluczykiem+pluskwa do kluczyka. dal elektrykowi i on zaprogramowal kluczyk pod auto jednak ten kluczyk nie pasuje np do drzwi klapy etc.

  4. #4

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    26
    Znalazłem gościa który mi przerobi z innej (używanej, kupionej gdzieś na szrocie) stacyjki zamek który będzie pasował pod mój kluczyk.
    Tylko teraz powiedzcie mi jak będzie wyglądała sprawa z imobilaiser-em?
    I czy w jakiś innych modelach samochodów znajdę taką samą stacyjkę jak w naszych auTTach?

  5. #5
    nightfox
    Gość
    Pamiętaj tylko, że dajesz takie rzeczy jak kluczyk i immo osobie Tobie (jak rozumiem) nie znanej. Nigdy nie masz pewności, że Ci nie odjadą TT . W sumie to nic prostszego, dorabiając Tobie kluczyk dorobi jeszcze jeden, kody do immo będzie znał...
    ot takie moje przemyślenie...

  6. #6
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    nightfox, Wiele jest przypadków podobnych w autach używanych zawsze będzie Ryzyko poprzedni właściciel też może mieć kluczyki Po zakupie od razu dobre zabezpieczenie Musi Być Wiele jest przypadków że 1 kluczyk otwiera parę aut Nie orientowałem się Jak w audi ale NP: Miałem kiedyś mazdę 323 gtr i otwierałem Niektóre hondy (nie w celach zarobkowych lub pożyczenia )

  7. #7

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    26
    Jak kupie "nową" stacyjkę to zostanie mi tylko kwestia immo. Czyli jest to tylko kwestia zaprogramowania na nowo kluczyka czy jak? Bo dokładnie nie wiem jak to działa.
    Wiadomo że terasz muszą jakieś zabezpieczenia pójść w ruch. Szczególnie jak się nie ma garażu i samochód zostawia przed blokiem. Nie udało im się raz pewnie przyjdą drugi.
    Powiedzcie mi tylko co z tym immo będę musiał zrobić. Dzięki.

  8. #8
    Awatar unsuitable
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    Wejherowo/Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    320
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Black
    Posty
    481
    imo bedziesz musial jechac do jakiegos goscia aby zaprogramowal ci kluczyk z imo innaczej nie odpalisz a raczej odpalisz ale po 2 sek zgasnie

  9. #9
    nightfox
    Gość
    na immo sie nie znam. jak chcesz to moge Ci na priv podrzucić kilka dobry i w sumie niedrogich rozwiązań które zablokują, a na pewno znacznie utrudnią możliwość poruszania się Twoim samochodem bez Twojej wiedzy

  10. #10
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Michael, lepiej zainwestuj w ubezpieczenie Gdybys mial ubezpieczone auto to by Ci elegancko wszystko zrobili za free. Dla mnie to nieporozumienie kupic TT i nie miec AC

  11. #11
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    Cytat Zamieszczone przez Mari
    Michael, lepiej zainwestuj w ubezpieczenie Gdybys mial ubezpieczone auto to by Ci elegancko wszystko zrobili za free. Dla mnie to nieporozumienie kupic TT i nie miec AC
    AC w aucie 10+ lat troszkę dużo wychodzi :P
    ja sam posiadam MINI AC

  12. #12

    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    sreberko
    Posty
    26
    Zamki wymienione, nowy alarm. Pozostaje jutro tylko jazda za AC
    Jedno włamanie do samochodu i portfel dużo lżejszy ;/ Mam tylko mała nadzieję, że było to pierwsze i ostatnie włamanie do TT-ki
    Dzięki za porady i do zobaczenia na szosie :P

Podobne wątki

  1. Vag-Com pomoc
    Przez ksolk w dziale VAG-COM
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-02-2017, 16:58
  2. Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-10-2015, 22:28
  3. Włamanie, zakup nowego radia, szyba
    Przez arthstudio w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2012, 12:09
  4. Włamanie do TT
    Przez ksolk w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-06-2008, 22:17
  5. Pomoc o cz??ci.
    Przez w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-02-2003, 14:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •