Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14

Wątek: Firma ProjectXs w Krakowie

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65

    Firma ProjectXs w Krakowie

    Witam

    Czy ktos zna firme www.projectxs.pl z Krakowa. Slyszalem ze wiekszosc osob przeszla z V-tech'a oraz ze nie sa za solidni w swojej robocie. Chcialbym usluszec to od Was czy ktos cos wie, slyszal, doradzi, potwierdzi lub zaprzeczy .

    Jesli ktos nie zna tej firmy to prosze chociaz o porade gdzie mozna oddac przyszlo TTc na nastepujace zmiany:

    - obnizenie zawieszenia - sprezyny
    - zmiana wydechu
    - dolot, filtr stozkowy

    dzieki za porady

  2. #2
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    co do obnizania pamietaj, ze TT juz fabrycznie jest dosc niskie. Czasem mnie to irytyje, bo dosc czesto zachaczam takimi plastikowymi (hmmm jak to nazwac ) sciankami doczepionymi do plastiku, ktory jest pod blotnikami. One maja ze 3 cm wysokosci. Przy standardowej wysokosci zawieszenia bywaja problemy np. z wjezdzaniem na jakies pietrowe parkingi gdzie sa strome podjazy, na uliczki bez asfaltu itp. Takze sie zastanow, ale jesli nie przeszkadza Ci to, to czemu nie? pzdr

  3. #3

    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    28
    witam

    jeśli chodzi o tą firmę to nic o niej nie słyszałem, moim zdaniem firamami którym warto poświęcić uwagę to zdecydowanie Jetronic- Wrocław (polecam), Unitronic warszawa, VTG warszawa(niekoniecznie).

    Co do obniżania auta to tak się składa że mój egzemplarz jest obiżony i to dość ostro i szczerze mówiąc odradzam (osłona silnika podziurawiona no i dwukrotne spawanie miski olejowej przy relatywnie wysokich oponach to norma). jeśli chodzi o inne modyfikacje to:
    -wymiana układu wydechowego dedykowanego czemu nie ale trochę kosztowne, jeśli mówimy o robieniu wydechu od podstaw to np u mnie jest on tylko wymieniony do kolektorów ponieważ tak mi radzono ze względu na późniejsze problemy z sondami.

    Co do dolotu i stożka to też bym się zastanowił ponieważ nie zarobisz na przepływki które sie notorycznie walą przy takiej modyfikacji, (polecam wkładkę KN)

    tak więc zamiast obniżania zainwestuj np w dobry program np Jetronic + wkładka Kn + wydech + blow off = ok 250-260 PS jeśli mówimy o wersji wyjściowej 225

    pozdrawiam

  4. #4

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    No przykro mi ale mam wersje 180KM, no ale jak na poczatek to mi raczej wystarczy. Pomalu bede sie bawil w zwiekszanie mocy i zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Czy bede musial sie skierowac ku wymianie koncowego wydechu na podwojny bo ekstra wyglad + chip + blow off

    dzieki

  5. #5
    Awatar Mari
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Polska
    Pojemność
    2.0T
    KM
    62
    Rocznik
    1939
    Kolor
    -
    Posty
    1,619
    Cytat Zamieszczone przez Bartosz
    mam wersje 180KM
    to co kupiles juz TeTete? hehe tez sie dziwilem, wszyscy mi mowili ze 180 KM szybko przestanie spelniac moje oczekiwania Rzeczywiscie, z czasem czlowiekowi sie wydaje ze to 180 KM sie kurczy (sprawdzalem - to tylko odczucie ). Tez mam zamiar w przyszlosci cos zrobic ze swoja. Tez masz w quattro? Ktory rok?

  6. #6

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Slabo bo jedzie do mnie FWD no ale jakos przezyje

    Ale na blow offie bardzo mi zalezy bo bardzo lubie ten odglos i swist.

    No a pozniej wkladka mokra i wydech a na koncu chip

    Czy ty juz cos zmieniles u siebie??

  7. #7

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Witam,

    co to jest blow off ? Słyszałem o tym pare razy, ale nie wiem co to za cudo... Może znacie miejsce, gdzie takie pojęcia jak właśnie blow off, itp. byłyby opisane ?

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    Zawór blow-off działa po gwałtownym zdjęciu nogi z gazu, rozpędzona turbina tłoczy powietrze do cylindrów i nagle napotyka zamkniętą przepustnicę ,zostaje bardzo szybko wyhamowana , niszczy się turbina i spadają osiągi silnika. Zapobiega temu zawór blow-off który otwiera się po zamknięciu przepustnicy i wypuszcza sprężone powietrze. NAJPROSTRZA I NAJPOPULARNIEJSZA INTERNETOWA TEORIA

  9. #9

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Cytat Zamieszczone przez blazejTT
    Zawór blow-off działa po gwałtownym zdjęciu nogi z gazu, rozpędzona turbina tłoczy powietrze do cylindrów i nagle napotyka zamkniętą przepustnicę ,zostaje bardzo szybko wyhamowana , niszczy się turbina i spadają osiągi silnika. Zapobiega temu zawór blow-off który otwiera się po zamknięciu przepustnicy i wypuszcza sprężone powietrze. NAJPROSTRZA I NAJPOPULARNIEJSZA INTERNETOWA TEORIA
    To nasuwa się pytanie, czemu nie ma blow-off w standardzie, w każdym turbodoładowanym aucie ?

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    Otóż w kazdym seryjnym aucie z turbodoładowaniem jest takie coś... tyle ze na to potocznie mówi się zawór upustowy.... są różne rodzaje takich zawórów- np. BOV atmosferyczy, którego świst słychać, czy DV (stosowany np w TT ) - zawór recylkujący tzn taki którego nie słychać poniewaz powietrze wraca spowrotem do obiegu....

  11. #11

    Dołączył
    Mar 2007
    Płeć
    Skąd
    Krakow
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    159
    hehe no to kolega wytlumaczyl za mnie
    Masz cos do powiedzenia? na pewno? przemysl to jeszcze raz... a potem napisz!
    ---------------------------
    Nie masz nic do powiedzenia, ale jednak piszesz? KLIKNIJ--> http://twozywo.art.pl/wyraz/spierdalaj.htm

  12. #12

    Dołączył
    Mar 2007
    Skąd
    Warszawa, BEMOWO
    Posty
    202
    Dzieki za info !

  13. #13
    Awatar slomczas
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2008
    Kolor
    Delfin
    Posty
    61
    No właśnie a poleci ktoś jakąś firmę Tuningową z Krakowa ?

  14. #14
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jest oddział compsport w krakowie, nigdy nic tam u nich nie robiłem ale chyba jest w miarę ok

Podobne wątki

  1. Spot w Krakowie!!!
    Przez KasiaN w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 1044
    Ostatni post / autor: 17-05-2018, 06:20
  2. Poszukiwana pewna firma sprzedająca nowe turbosprężąrki
    Przez Tommek w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 22:26
  3. Firma zajmujaca się wgniotkami Kujawsko Pomorskie
    Przez RoGaS w dziale Firmy Tuningowe
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-04-2013, 06:52
  4. parking w Krakowie
    Przez evert12 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 18:03
  5. Spot w Krakowie
    Przez KANGUR w dziale Fanklub-Zloty-Zawody-Imprezy
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 23:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •