Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 16 do 30 z 35

Wątek: Blow Off

  1. #16

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    no troche trzeba poczekac-conajmniej ze 2 tyg.... a jak zamontuje, to zawsze mozna sie ustawic gdzies w krakowie i sobie obadasz co i jak....

  2. #17

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Ha,

    ALe jestem gapa, nie zauwazylem ze jestes z Krakowa. No to czekam az zamontujesz i sie ustawimy

  3. #18
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Tez bym chcial znowu podelektowac sie upustem powietrza ale wiem ze Andrzej to by mnie z czyms takim wygonil tak jak bylo z hks-em ktory wogole nie byl do tego auta ale jego dzwiek...

    pozdro

  4. #19
    Awatar szczepski
    Dołączył
    Jan 2015
    Płeć
    Skąd
    Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    20
    Zaraz mnie pewnie zjecie za odgrzanie starego kotleta, ale szkoda zakładać nowego wątku
    O BOV torchę się oczytałem i wiem, że w 1.8t nie sprawdza się to zbytnio. Ja swoje auTTo kupiłem już z takim zaworem i nie ma żadnych błędów, wszystko elegancko. Jedynie to czasem gdy stoję na światłach to delikatnie falują obroty, ale jest to minimalnie wyczuwalne. Druga sprawa to spalanie, raz mierzyłem go na 100km wyszło mi 13l i drugim razem 16l po mieście, a jeździłem spokojnie. Pytanie, jak nie ma żadnych błędów to zostawić tak i jeździć czy lepiej zainwestować w hybrydę? Albo wgl wywalić to i zrobić tip plus stożek przez co osiągnę więcej, a skutkiem ubocznym tego moda będzie fajny dźwięk

  5. #20
    Awatar DNN
    Dołączył
    Jan 2014
    Płeć
    Skąd
    Bydgoszcz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    347
    Mam Tip i Stozek Amsoil i wszyscy mysla ,ze pod maska siedzi BLOW OFF wiec zakladaj
    Przy blow off istnieje prawdopodobienstwo ze moze byc jakas tam niewielka strata mocy wiec ja bym wyrzucil

  6. #21

    Dołączył
    Oct 2013
    Płeć
    Skąd
    Kłodzko
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    1,493
    Witam.
    Kupiłem TT jakieś 4 miesiące temu a w schowku jest identyczne takie coś jak na filmiku:

    https://www.youtube.com/watch?v=TiDfc8-AIgw

    Czy do TT 224KM quattro można to założyć ? Domyślam się że upust powietrza jest efektywny (głośniejszy), ale czy spalanie wzrośnie? Czy to tylko taki bajer?
    Ostatnio edytowane przez gigo ; 25-07-2015 o 09:46

  7. #22
    Awatar marik
    Dołączył
    Sep 2012
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    2.0T
    KM
    265
    Rocznik
    2011
    Kolor
    Szary
    Posty
    708
    Ludzie chyba nie za bardzo rozumieją to urządzenie. Wg jednych zwiększa moc <jak?>, inni twierdzą, że redukuje ciśnienie. Niech ci odpowie ktoś, kto praktycznie używa tego urządzenia. Na internecie zbyt wiele mitów.

  8. #23
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Cytat Zamieszczone przez gigo Zobacz posta
    Witam.
    Kupiłem TT jakieś 4 miesiące temu a w schowku jest identyczne takie coś jak na filmiku:

    https://www.youtube.com/watch?v=TiDfc8-AIgw

    Czy do TT 224KM quattro można to założyć ? Domyślam się że upust powietrza jest efektywny (głośniejszy), ale czy spalanie wzrośnie? Czy to tylko taki bajer?
    Najlepiej sprzedaj to i kup za te pieniądze coś fajnego dla TT Taki Pełny BOV nic dobrego nie przyniesie poza efektami dźwiękowymi a jak to nie oryginał to pewnie jest nieszczelny i jeszcze trochę mocy odbierze.



    Cytat Zamieszczone przez marik Zobacz posta
    Ludzie chyba nie za bardzo rozumieją to urządzenie. Wg jednych zwiększa moc <jak?>, inni twierdzą, że redukuje ciśnienie. Niech ci odpowie ktoś, kto praktycznie używa tego urządzenia. Na internecie zbyt wiele mitów.
    Jedyny opcja kiedy to wymiana DV/BOVa doda mocy to tylko wtedy gdy stary był nieszczelny i przepuszczał ciśnienie tyle że w tym wypadku to raczej nie dodanie mocy a jej przywrócenie.
    Zawór też nie redukuje ciśnienia a jedynie spuszcza ciśnienie z układu pomiędzy turbiną a przepustnicą w momencie kiedy to ciśnienie nie jest już potrzebne czyli np podczas odjęcia gazu lub zmianie biegu..





    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #24

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    K-ce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    ja niedawno kupiłem takiego blow offa
    http://allegro.pl/zawor-blow-off-pro...944361206.html
    efekt dźwiękowy bardzo fajny, lecz zauważyłem,że od czasu zamontowania tego zaworu auto trochę wolniej reaguje na gwałtowne wciśnięcie gazu. Czasami też tak jakby się zawieszał ten blow off, bo gdy wciskam pedał gazu to auto poszarpuje i nie chce przyspieszać, do momentu aż usłyszę syknięcie. Mam nadzieję, że to wina przewodu z którym łączy się zawór, bo jest on lekko załamany i gdy silnik jest zimny to właśnie takie efekty występują.

  10. #25
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    A nie lepiej pozbyć sie tego?

  11. #26
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez KOCIU Zobacz posta
    ja niedawno kupiłem takiego blow offa
    http://allegro.pl/zawor-blow-off-pro...944361206.html
    efekt dźwiękowy bardzo fajny, lecz zauważyłem,że od czasu zamontowania tego zaworu auto trochę wolniej reaguje na gwałtowne wciśnięcie gazu. Czasami też tak jakby się zawieszał ten blow off, bo gdy wciskam pedał gazu to auto poszarpuje i nie chce przyspieszać, do momentu aż usłyszę syknięcie. Mam nadzieję, że to wina przewodu z którym łączy się zawór, bo jest on lekko załamany i gdy silnik jest zimny to właśnie takie efekty występują.



    Przy blow-off to prawie norma . Ja posiadam z properfekt . Moc troszke spada iiii może sie zacinac tzn delikatnie szarpnąć itd nie jest tak dynamiczny

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    A nie lepiej pozbyć sie tego?
    Mati nie lubisz efektu psssss?

  12. #27
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Apr 2014
    Płeć
    Skąd
    xxxxx
    Pojemność
    brak
    KM
    3XX
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    xxxxx
    Posty
    770
    Mam filtr powietrza ITG i efekt podobny.

  13. #28
    Awatar Wójto.WRA
    Dołączył
    Nov 2015
    Płeć
    Skąd
    Zalesie/Radom
    Pojemność
    1.8T
    KM
    2++
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    186
    Cytat Zamieszczone przez matimati Zobacz posta
    Mam filtr powietrza ITG i efekt podobny.
    Gąbkowy, wkładka, czy stożek?

    Jakim cudem?

  14. #29
    Awatar Domenik
    Dołączył
    Oct 2014
    Płeć
    Skąd
    Oka/WWA/PZN
    Pojemność
    1.8T
    KM
    200
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    1,006
    Cytat Zamieszczone przez Wójto.WRA Zobacz posta
    Gąbkowy, wkładka, czy stożek?

    Jakim cudem?
    Zapewne stożek. Poczytaj wątek o filtrach Amsoil. Tam właśnie ludzie wymieniają się spostrzeżeniami na temat efektów dźwiękowych po zamontowaniu stożka.
    Ja mam stożek oraz splitter forge. Forge obecnie zakręcony, a upuszczanie powietrza słychać właśnie przez stożek.

    Jeżeli ktoś jest spragniony efektów dźwiękowych to można zrobić też "Wakbox" ale konieczne jest wtedy cięcie oryginalnej puchy.

    1.8T działają dobrze z DV oraz hybrydami DV. Po założeniu BOVa mogą sypać błędami. Jeśli koledze wiesza się zawór to warto by go wyczyścić i przesmarować. Ew. ustawić też odpowiednio sprężynę.

  15. #30

    Dołączył
    Dec 2015
    Płeć
    Skąd
    K-ce
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    xxxx
    Kolor
    czarny
    Posty
    12
    Domenik zawór praktycznie tydzień mam w aucie ( kupiłem nowy), więc wątpliwe żeby wymagał czyszczenia. Jeśli BOV zacznie sypać błędami to będą się zapalać jakieś kontrolki itp? Pytam bo chcę mieć świadomość tego, że coś może być nie tak nawet jeśli żadne "kontrolki" się nie świecą.

Podobne wątki

  1. Blow off w 2.0T FSI
    Przez SHARK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 19:34
  2. DV lub Blow off
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2008, 18:26
  3. BLOW OFF.....
    Przez zelu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-06-2008, 18:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •