Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 35

Wątek: Blow Off

  1. #1

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65

    Blow Off

    Witam

    Jestem nowy na forum i w najblizszym czasie mam nadzieje ze stane sie posiadaczem TTc 180KM FWD. Wiem wiem ze to moze nie wypas ale mi na poczatek wystarczy.

    Mam pytanko o Blow Offa. Znalazlem pare postów ale kazdy korzystal ze skrótów myślowych i nie zrozumialem wszystkiego.

    1. Gdzie mozna kupic dobrego Blow offa, powiedzmy ze cena do 500PLN z montazem.

    2. Czy oprócz efektu dzwiekowego taki zawór daje cos mocy ?

    dzieki

    Bartosz

  2. #2

    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    28
    witam

    jeśli chodzi o blow off to 500 zł spokojnie ci starczy na zakup przyzwoitego, a monataż to żadna filozofia 5 min.

    prócz dziwęku to nic się wielkigo nie zyskuje , ewentualenie przy zwiększaniu mocy zyskujesz pewność że zawór ten jest mocniejszy i się nie wysypie.

    apropo jeśli zamierzasz kupić TT to może reflektował bys na moje jest bardzo zadbane i wypieszczone i ma już parę modów i niewielki przebieg, mam już od tygodnia nowe autko i teraz szukam kogoś komu mógł bym powieżyć moje autko w dobre ręce

    pozdrawiam

  3. #3
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Ja bym chcetnie przygarna twoj nowy samochod bo jak nie wiecie kolega kuba jest skromny i sie nie pochwalil nam ze zkupil sobie NOWE RS4 !!!!!!!!!!!!! w kolorze red zreszta najladniejszym Z jednej strony powininem napisac ze szkoda ze porzucasz tt ale w tym przypadku to rozumiem twoja decyzje.

    p.s. drugie rs4 w PL no ladnie ladnie mam nadzieje ze nie bedziesz mial mi za zle ze z tego wszystkiego pozwolilem sobie pokazac wszystkim fotke choc jedna z tych ktore mi przeslales



    pozdro

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2006
    Skąd
    Bydgoszcz
    Posty
    28
    nie no nie ma problemu, coprawda chciałem "się pochwalić" po rejestracji ale powiedzmy że to jest małą zapowiedź

    ale w serduchu zawsze będę miał TT poza tym nie wykluczone że zostanie ona w domu bo za groszę jej nie oddam.

    P.S w poznaniu jeździ jeszcze jedna też czerwona RS4

    Pozdrawaim

  5. #5

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Czesc

    No ladne RS4, nie zaprzecze.

    Ale mam jeszcze dalej jedno pytanie, gdzie najlpiej kupic ten zawor Blow Off, firma , strona netowa ???


    dzieki

  6. #6

  7. #7

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    tez przymierzam sie do Blow off'a..... niech ktos kto ma zamonotwanego bov-a napisze jaki bedzie najlepszym rozwiazaniem w TT? i czy byly jakies problemy?

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Osobiscie jestem przeciwnikiem zakladania BOV-a do 1.8t zwlaszcza tych nowszych..
    Silnik zostal zaprojektowany do pracy z Dv i powietrze ktore wg kompa powinno byc w ukladzie BOV sobie sssspuszcza
    Wystarczy zmienic deryjny DV na forge lub hyperbosta i przy zrobionym dolocie tez bedzie pieknie syczalo .
    Wiem ze sporo silnikow trawi BOV-a bez problemow a w wielu po prostu to nie robi....

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    ZBANOWANY!
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    100
    Rocznik
    1999
    Kolor
    zielony
    Posty
    525
    Wiadomo ze sztuka sztuce nie rowna ale ja rowniez juz nie zaloze jezdzilem swojego czasu na hks ssqv i musialem go wyzucic koszten pozadnego divertera bo hks powodowal zmiane mieszanki i wprowadzal ecu w stan serwisowy wiec to sie moja z celem przy wyzszych mocach moglo powodowac spalanie stukowe oraz wysoka temp spalin Wiec ja bym sie zastanowil na montarzem blow offa

    Pozdro

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No wlasnie , tuning ma na celu poprawe osiagow a nie wprowadzanie zamieszania w silniku dla fajnych efektow dzwiekowych..

    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    spoko spoko....osiagi tez sie niedlugo poprawia

    [ Dodano: Wto Lut 13, 2007 10:58 am ]
    znalazlem Blow off ktory jest odpowiednim rozwiązaniem nie wprowadzającym zadnego zamieszania w silniku- http://www.atp-tunershop.com/product...oducts_id=1135 jest to połączenie blow off'a z zaworem recylkującym - dzięki temu połączeniu uzyskiwany jest swist taki jak przy normalnym BOV-ie, przy czym większa część powietrza wraca spowrotem do obiegu.

  12. #12

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Czy ktos z Was kiedykolwiek zakupil tego BOVa albo ma zamiar. Ja byłbym zainteresowany ale dopiero jesli ktos z klubu przetestuje ze nie ma z nim problemu, inaczej nie moge sobie pozwolic na zadne problemy i przestoje w uzyciu mojego TiTi


  13. #13
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No co ty , chcesz zeby ktos testowal na swoim aucie ...
    A tak na serio , musisz miec ten ''syk '' BOV-a to kup ten z forge motorsport co milo pokazal...
    Ja mam DV hyperbost-a i jestem mega zadowolony....


    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #14

    Dołączył
    Jan 2007
    Skąd
    Kraków
    Posty
    133
    ja zamowilem tego BOV-a ktorego pokazalem

  15. #15

    Dołączył
    Dec 2006
    Skąd
    Krakow
    Posty
    65
    Rozumiem ze dopiero zamówiles

    Jak zamontujesz to daj od razu znac. Jestem bardzo ciekawy efektu koncowego

    No nie bede mowil ze filmik z dzwiekiem bylby bardzo na miejscu

Podobne wątki

  1. Blow off w 2.0T FSI
    Przez SHARK w dziale MK2 (2006-2014)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 19:34
  2. DV lub Blow off
    Przez max1236454 w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-08-2008, 18:26
  3. BLOW OFF.....
    Przez zelu w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-06-2008, 18:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •