Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 27

Wątek: tylnia rozpórka

  1. #1
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782

    tylnia rozpórka

    no więc tak ostatnio sobie dumałem co jeszcze mogę poprawić w moim aucie za nie wielką kaskę...i przypomniałem sobie że moja tylna kanapa waży troszkę dużo a jej przydatność...nie pamiętam już kiedy kogoś tam wiozłem...na forum ktoś pisał że to wszystko waży 19kg ..jak pewnie wiecie można kupić rozpórkę w miejsce gdzie są zatrzaski tylnych oparć lecz cena takiej rozpórki...około 3 tys sprawia że temat dla mnie jest do zapomnienia...ale jaki problem dorobić to samemu...siateczkę i dywaniki to pikuś więc o to nawet nie pytam bo najważniejszy jest sposób zamocowania rozpórki i jej sposób wykonania ...czy jest ona na wcisk..(ma rozprężać auto) czy po prostu dokładnie spasowana czy jest minimalnie krótsza ( po przykręceniu ma tak jak by ściskać auto) podejrzewam że jest idealnie spasowana tak żeby przeciwdziałała zwężaniu w tym miejscu i rozciąganiu ale pytam żeby mieć pewność...w dodatku ciekawi mnie sposób zamocowania jej...ma ktoś jakieś fotki rysunek albo cokolwiek co pokazuje jak najlepiej jest ją utwierdzić? więc jeśli macie jakąś wiedzę na ten temat, zdjęcia lub cokolwiek co by mi się przydało do wykonania tego elementu będę "dźwięczny" za pomoc bo płacić 3 tys za taki element nie zamierzam

  2. #2
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    iceboy Kupował w servisie zobacz na jego jego Posty, dawał foty z montażu itp Dane

  3. #3
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no widziałem ten temat
    http://klubtt.pl/viewtopic.php?t=243...iceboy&start=0
    ale tutaj za wiele nie ma...chyba że to jeszcze nie to co miałeś na myśli

  4. #4
    Awatar Malina
    Dołączył
    May 2010
    Płeć
    Skąd
    Mikołów/Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    250
    Rocznik
    2000
    Kolor
    murzyn
    Posty
    1,017
    Paweł nie demontuj tylnej kanapy :P wiem, że tam mało miejsca jest ale wyobraź sobie sytuacje... ostra zima jesteś na jakimś zadupiu z kobietą i postanowicie się "troszkę" ogrzać lepsze to niż nic

  5. #5
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    heh piszesz jak byś nie miał TT:P po pierwsze to przednie fotele są podgrzewane a tylna kanapa nie...a po drugie to tam z tyłu nie wyobrażam sobie "coś" tam bo bym dostał skrzywienia kręgosłupa ...a na przednim fotelu kierowcy to już co innego...ale nie robiąc off topu jak by ktoś miał jakieś ciekawe info związane z ta rozpórką to śmiało piszcie..bo ja już podjąłem decyzję...a jest to modyfikacja która umożliwia łatwy powrót do serii ..a kanapy na pewno nie będę sprzedawał więc bez obaw

    [ Dodano: |2 Maj 2010|, 2010 13:37 ]
    no już nawet upatrzyłem sobie materiał na allegro
    http://www.allegro.pl/item1010096328...luminiowa.html
    "fi" 40mm będzie odpowiednia...waga wyjdzie do 1kg więc malutko...a mocowania to się coś dotoczy

  6. #6

    Dołączył
    Sep 2009
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    190
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrny
    Posty
    159
    a nie lepiej było by kupić na allegro rozpórkę od np golfa http://moto.allegro.pl/item101957200...vic_92_95.html i przerobić aby pasowała moze było by taniej, spawanie aluminium jest drogie a jeszcze tokarz weźmie hajs. A swoją drogą fi 40 to chyba duzo ona nie musi byc taka gruba

  7. #7
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    Pawel-2005, Były inne posty (teraz Nie Mam czasu szukać ) Jak dostał z aso rozpórkę i montował Pamiętam Też że dostał 4 rozety 2 Tylko Były Potrzebne Możesz go zapytać to może jeszcze je Ma , Jak sprzedawał TT to rozpórkę osobno sprzedawał nie wiem czy sprzedał czy nie

  8. #8
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Pawel-2005 Ta cena ( 3 tyś ) dotyczy całego zestawu , czyli wszystkich części jakie występowały w wersji Quattro sport .
    Może watro się zorientować ile będzie kosztować sama rozpórka i śruby mocujące + rozetki .
    Oto wszystkie części składowe z numerami .






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #9
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    http://klubtt.pl/viewtopic.php?t=2937#25489 niby 1500zł Potem pisał
    Cezary napisał ...
    "Iceboy ile Cie ta przyjemnosc kosztowala?"

    Prawie 1300 zł. Zamówienie ASO- czas czekania 7 dni. Można cały system - belka + siatka + szkielet wykładziny + sama wykładzina - kupić niezaleznie. Drogie to jak cholera - np. sama siatka to koszt około 1800 zł. Ja poprzestaję na belce + sztywna profilowana wykładzina (taka jak w bagażniku) w miejsce kanapy. Można też belkę i konstrukcję-szkielet wykładziny spróbować zrobić samemu, jeżeli ktoś ma mały warsztat. W sumie dośc proste do zrobienia. U mnie pomylili się w dostawie (NIEMCY) i do kartonu wrzucili dodatkowo 2 rozety alu (te maskujące). Było ich w sumie 4 szt. )
    Trzeba Było By do aso zadzwonić Lepiej samemu zrobić Koszt zrobienia nie przekroczy 200zł

  10. #10
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    No pięknie ... Dzwoń , może jeszcze nie sprzedane bo część niezbyt chodliwa






    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  11. #11
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    no ja dzwoniłem do iceboy...za 8 stów mi odda...ale kurcze sporo...ja już mam plan dorobić to samemu...no i koszt będzie zapewne znacznie niższy

    [ Dodano: |2 Maj 2010|, 2010 21:09 ]
    a co to są te "rozetki"? to ta siatka?

  12. #12
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    zakończenia rozpórki te aluminiowe Podobne do Pierścieni w wencie ( bo i nawiązują do Nich ) http://lh4.ggpht.com/_4j9CBHLb0u0/Sf...0/CIMG1425.JPG Widoczne na Foto

  13. #13
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a te całe mocowania belki są jakieś skomplikowane czy nie będzie problemem ich dorobienie? i czy bardzo masywne są?

  14. #14
    Awatar lambo
    Dołączył
    Oct 2008
    Płeć
    Skąd
    małopolskie /Rudnik/
    Pojemność
    1.8T
    KM
    231
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Czarny
    Posty
    308
    Nie widziałem Tego na żywo osobiście bym to zrobił Jak większość rozpórek Jak rzymska śruba blokada nakrętką.! co do samego mocowania możesz je zrobić wedle własnego Uznania Byle było by pewne no chyba że iceboy zrobi Ci obrys i dokładne Dane wymiarowe tego mocowania (ale w to wątpie )

  15. #15
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    jak wyjmę kanapę to wykręcę te trzpienie na których się zatrzaskują kanapy...zobaczę jak to wygląda i coś się dotoczy......i raczej tak to dorobię że wezmę przymiar już na miejscu...zaznaczę i przyspawam te mocowania...według mnie będzie wystarczająca dokładność a zawsze dopasowanie można regulować sobie jakimiś podkładami...na razie nie gdybam...obadam i coś na pewno wymyślę ale dziś się pozbyłem ponad 16 nie potrzebnych kg w tt i łacznie jest już 40 kg mniej

Podobne wątki

  1. Rozpórka tylna
    Przez GoesLike w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-04-2016, 11:04
  2. MK1 [8N] Rozpórka Kratki Grill
    Przez Just w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 15:36
  3. co to jest? rozpórka?
    Przez quli w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-04-2013, 09:11
  4. Lampa tylnia lewa
    Przez maciek0880 w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-12-2011, 12:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •