Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 45 z 76

Wątek: quattro tylni dyferencjal ?

  1. #31
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Przód jest cichy. Trzeszczy tylny dyfer (tak sądzę), jak haldex odpinamy to jest cicho przy skręcie. A z haldexem są szumy.

  2. #32
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Podnieś tył do wysokości zbliżonej do serii i sprawdz czy dalej tak się dzieje .
    Masz już ustawioną geometrie po obniżeniu ?




    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  3. #33
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Tak, geometria już ustawiona dlatego nie chciałbym już mieszać. Nagram później dźwięk, może ułatwi sprawę. Nie da się inaczej?

    Może trochę lepiej to opiszę.
    Przy seryjnym zawieszeniu było cicho, zaraz po zmianie słychać trzeszczenie.
    Trzeszczy tylko przy wolnym skręcaniu (parkowanie itp.), takim prawie na max. Na zewnątrz nic nie słychać, a w środku tak. Wchodziłem szybciej w ostre zakręty i nic, tak jakby przy wolnej jeździe tylko to występowało.
    Ostatnio edytowane przez lelu666 ; 04-01-2012 o 13:26

  4. #34
    Awatar gregor10
    Dołączył
    Jun 2011
    Płeć
    Skąd
    Jasło
    Pojemność
    2.0T
    KM
    3xx
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Lava
    Posty
    1,265
    brak komunikacji abs-haldex sprawdz

  5. #35
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez gregor10 Zobacz posta
    brak komunikacji abs-haldex sprawdz
    O myślałem, że stronka nadal nie działa. Na urlopie nie sprawdzałem maila
    Mógłbyś to rozwinąć. Załączam filmik, ale za wiele to on chyba nie da.
    trzeszczenie.mp4 - YouTube

  6. #36
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Brzmi to kiepsko jeśli o to chodzi co myślę ..
    Sprawdź czy jakiś cudem flansze do których mocowane są półosie ( już te za gumkami ) nie wychodzą przy mocnym pociągnięciu z dyfra . Mało prawdopodobne żeby zatrzaski puściły ale nie wiem kto instalował

    Sprawdź jednak też na podniesionym zawiasie , jak zmierzysz dokładnie odległość od ziemi do brzegu nadkola i później wrócisz do tego samego wymiaru to nie popsujesz geometrii .

    Jak nisko właściwie jest teraz auto ?
    Jest jeszcze ewentualność że przy regulacji wahacza źle się ustawił przegub kulowy na piaście ale wtedy prawdopodobnie dźwięk byłby słyszalny i przy wyłączonym Haldexie ...







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  7. #37
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Brzmi to kiepsko jeśli o to chodzi co myślę ..
    Sprawdź czy jakiś cudem flansze do których mocowane są półosie ( już te za gumkami ) nie wychodzą przy mocnym pociągnięciu z dyfra . Mało prawdopodobne żeby zatrzaski puściły ale nie wiem kto instalował
    Czy to te masz na mysli (zdjecie). Czyli mechanik musial je zle zainsalowac , pojade na wielkanoc i zabije jak to to .
    Nazwa:  zawiasy.jpg
Wyświetleń: 246
Rozmiar:  89.6 KB

    A tak wogole to drugie pytanie, ta zolta tuleje na zdjeciu wyzej, ma tam byc ? Tuleja wahacza tylnego dolnego wleczonego mocowanie nadwozia, SP nr. 221372

    Nazwa:  221372.png
Wyświetleń: 221
Rozmiar:  139.2 KB

  8. #38
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Chodzi o to co zaznaczyłeś ale od strony dyferencjału po obydwu stronach . Na oko wygląda dobrze jednak trzeba złapać za część najbliżej dyfra i sprawdzić czy pociągając mocno te części nie wysuwają się z dyfra .
    Tak jak wspomniałem mało prawdopodobne ale z kolei jak wymieniałeś jeszcze tuleje wahacza wleczonego to nie wiem jak mechanik wszystko rozbierał ( czy prawidłowo ) więc sprawdzić to możesz .

    Jeśli chodzi o żółtą tuleję to nie widzę jak jest zainstalowana ale oczywiście ma tam być . Zobacz mój wątek , też wymieniałem tam na PowerFlex i są fotki z wyjmowania seryjnej gumy ..








    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  9. #39

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Lelu666 PM

  10. #40

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Myślibórz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    55
    Witam.
    Mam prośbę.Chcę wymienić olej w haldexie i w tylnym dyferencjale .Dzwoniłem do ASO w Gorzowie Wlkp i trochę nie wiedzieli odnośnie ilości oleju w dyferencjale a w haldexsie trafili ale dzięki danym z sieci.Przeraziła mnie ta gadka: "rzadko to się wymienia to wiem pan nie pamięta się."
    Moja prośba polega na wskazaniu adresu i kontaktu ASO w zachodniopomorskim lub lubuskim ,który spokojnie da radę wymienić oleje tak żebym nie płakał.
    Pozdro Nordyk.
    Ps.termin już chyba poleciał bo poprzedni właściciel nie wymieniał a przejechał nim kilkanaście tys a z pierwszym w PL na mam kontaktu.

  11. #41
    Awatar lelu666
    Dołączył
    Sep 2011
    Płeć
    Skąd
    Szwecja/Falkenberg
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    1,999
    Cytat Zamieszczone przez Arttur Zobacz posta
    Chodzi o to co zaznaczyłeś ale od strony dyferencjału po obydwu stronach . Na oko wygląda dobrze jednak trzeba złapać za część najbliżej dyfra i sprawdzić czy pociągając mocno te części nie wysuwają się z dyfra .
    Tak jak wspomniałem mało prawdopodobne ale z kolei jak wymieniałeś jeszcze tuleje wahacza wleczonego to nie wiem jak mechanik wszystko rozbierał ( czy prawidłowo ) więc sprawdzić to możesz .

    Jeśli chodzi o żółtą tuleję to nie widzę jak jest zainstalowana ale oczywiście ma tam być . Zobacz mój wątek , też wymieniałem tam na PowerFlex i są fotki z wyjmowania seryjnej gumy ..
    W tamtym warsztacie byla masowka, samochod za samochodem. Tylko bicza brakowalo by chlopakow ganiali , wiecej tam moja noga nie stanie. W takiej atmosferze to i najlepszy mechanik moze cos spiepszyc.

    Co do moich trzaskow, to sprawe postaram sie obadac na dniach. No i oczywiscie podziele sie kolejnymi pytaniami .

    Zaznaczylem na fotce gdzie siedzi ta tuleja, tylko zastanawiam sie czy to tam mialo byc. Z nazwy tulei gdzie indziej ja widzialem.
    Nazwa:  zawiasy.jpg
Wyświetleń: 225
Rozmiar:  56.2 KB
    Ostatnio edytowane przez lelu666 ; 12-01-2012 o 16:57

  12. #42

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Myślibórz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    55
    Witam ponownie w temacie.
    Dzwoniłem dzisiaj do ASO AUDI w Szczecinie no i tam już różnica odnośnie wiedzy na plus w porównaniu z Gorzowem Wlkp.Jednak rozmowa trochę zburzyła moje przekonanie o wymianie oleju w haldexsie.Serwisant powiedział mi wszystko to samo co piszecie o ilości i jakości oleju a także o jego danych.To samo zdanie miał na temat całego przeniesienia napędu Haldex 4x4.Jednak i tu zonk.Powiedział,że jak nic się nie dzieje z tym napędem to nie należy go w żaden sposób ruszać.W specyfikacjach które posiadają nie ma mowy o wymianie oleju w haldex i tylnym mechanizmie różnicowym.Dodał ,że pracuje już trochę lat i nikt tych olejów nie wymieniał .W ich zaleceniach jest jedynie napisane sprawdzanie ilości tego oleju i ewentualne jego uzupełnienie przy dokonywaniu full przeglądów.Dodał ,że jak chcę to mi wymienią ten olej ale to moja sprawa.
    Szukałem po necie i znalazłem ciekawą stronę która jednak zaprzecza doniesieniom z ASO tj.Zobacz temat - System przeniesienia napedu 4x4 Haldex
    Dajcie znać dlaczego wymieniać jeżeli wymieniać .
    Pozdro Nordyk

  13. #43
    Awatar Arttur
    Dołączył
    Nov 2006
    Płeć
    Skąd
    Schaumburg USA
    Pojemność
    2.0T
    KM
    4XX
    Rocznik
    ////
    Kolor
    czarny
    Posty
    8,863
    Jeśli chodzi o tylny dyfer to jest zalecane tylko sprawdzanie poziomu oleju i w oficjalnych zaleceniach które kończą się na przebiegu 192 tyś nie ma wzmianki o wymianie oleju w dyferencjale . Oczywiście wymiana w niczym nie zaszkodzi zwłaszcza przy większych przebiegach .

    Jeśli chodzi natomiast o płyn i filtr w Haldexie to oficjalnie jest zalecana wymiana co 35 tyś km i dziwne że w ASO mają co do tego jakiekolwiek wątpliwości .







    Pozdrawiam


    Cytat Zamieszczone przez John Dryden
    Beware the Fury of a Patient Man

  14. #44

    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Myślibórz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    niebieski
    Posty
    55
    Dzięki Arttur pojadę i jednak wymienię olej w haldexie pomimo sprzecznych informacji z ASO.
    Pozdro Nordyk.

  15. #45
    Awatar ZUCZEK
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    3.2 V6
    KM
    700
    Rocznik
    2007
    Kolor
    Stalowy
    Posty
    10,798
    Zapewne został tak przeszkolony przez Audi i mało ma wiedzy na temat rzeczywistości, pewnie że jak sie nic nie dzieje to się nie rusza, do puki zacznie się dziać, a wtedy producent zaciera ręce z radości sprzedania całego układu, to samo tyczy się A.S.B.
    Znowu TT znowu Cabriolet

Podobne wątki

  1. Zderzak tylni LY7W
    Przez v3r w dziale MK1 (1998-2006)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-05-2016, 15:44
  2. Tylni napis quattro, w ktorym miejscu?
    Przez dawid94 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-04-2016, 09:48
  3. Kupie dyferencjal
    Przez rezusss w dziale Kupię
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 11:16
  4. jak profesjonalnie zaspawać tylni most....lol
    Przez Pawel-2005 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-05-2011, 15:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •