Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Zmienne okresy międzyprzegl?dowe

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    16

    Zmienne okresy międzyprzegl?dowe

    Witam! Nurtuje mnie od wczoraj jedna rzecz. W ksi?żce obsługi auta mam zaznaczone, że podlega tzw. zmiennym okresom międzyprzegl?dowym. Zbliża mi się 14 tys. przebiegu i auto zaczyna upominać się o przegl?d przy 15 tys. km. Nie bardzo rozumiem, gdyż zaprzecza to zmiennym okresom międzyprzegl?dowym. Mam też Skodę Octavię RS ztym samym systemem i pierwszy przegl?d wy?wietlił mi się po 27 tysi?cach km.

    Czy kto? z Was ma jakie? do?wiadczenia w tym temacie w Audi? PS. mam silnik 2,0 TDi 170KM.

    W Skodzie przegl?d drugi zapalił mi się przy 53 tys. km.

    Czy jest tu jakie? rozgraniczenie między wymian? oleju, a przegl?dem? Bo niby co? takiego funkcjonuje w ksi?żce serwisowej, ale nie do końca to rozumiem. Stosuje oczywi?cie olej 507.00 5W30 Longlife.

    Z góry dzięki za jakie? informacje...

  2. #2
    nightfox
    Gość
    Jak sobie w komputer wejdziesz (FIS mdzy zegarami), bo widze ze mamy ten sam rocznik, wiec powinno wygladac tak samo , to tam w menu mozesz sprawdzic przeglady.

    Poda Ci, kiedy wymiana oleju, a kiedy pierwszy serwis. To tyle.
    Nie zapominaj że Audi i Skoda, to niby bratnie marki, ale jednoczesnie zupelnie inne samochody, ze juz nie wspomne o TT i Octavii, wiec przeglady nie musza byc co tyle samo kilometrów.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Dołączył
    Jan 2009
    Płeć
    Skąd
    Kraków
    Pojemność
    2.0T
    KM
    170
    Rocznik
    2009
    Kolor
    czarny
    Posty
    16
    Dzięki, wchodziłem tam i jak byk stoi, że wymiana oleju po 15 tys., a pierwszy przegl?d po 30 tys. Tylko tak jak pisałem, nie bardzo rozumiem wtedy ideę zmiennych okresów międzyprzegl?dowych...

    Możesz zdradzić co to za furę masz? Czyżby TT RS??? Wygl?da nieziemsko

    Czyli z tego co mówisz mam robić zgodnie z wskazaniami komputera i cze?ć pie?ni?...
    To jakby nie było zmiennych okresów to przecież wychodzi na to, że dokładnie taka sama byłaby częstotliwo?ć przegl?dów? Dziwne...

  4. #4
    nightfox
    Gość
    tak, ja mam TT-RSa.

    Ja bym zrobił tak jak mówi komputer, zadzwoniłbym do serwisu i umówiłbym przegl?d.

    Prawdopodobnie (ale nie mogę nic z do?wiadczenia powiedzieć bo mam dopiero 1250km) pó¥niej będ? rzadsze wymiany oleju itp. tylko na pocz?tku chyba trzeba po 15 000... w koncu silnik się dociera itp. ale mechanikiem nie jestem...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •