Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 76 do 82 z 82

Wątek: Jakie radio Audi do TT 8N ?

  1. #76

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Darkblue
    Posty
    13
    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Mam i polecam Świetne radio w tym budżecie. Aktywna zwrotka, czasówki, 3 wyjścia RCA, zestaw głośnomówiący, usb/aux/połączenia i audio po bluetooth. Dodatkowo można w nim ustawić kolor podświetlenia na dark red i wtedy idealnie pasuje do fabrycznego podświetlenia przycisków na desce rozdzielczej. Pokrętło niestety nie mieści się pod klapką. Podejrzewam jednak, że tańszy UTE72BT starczyłby Ci w zupełności.

    Załącznik 14470
    Napisałem do Ciebie na prv, bo mam problem z podłączeniem tego radia. Może będziesz mógł mi w jakikolwiek sposób coś podpowiedzieć.

  2. #77
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    Audiomedia podobno miał coś wspólnego kiedyś z Clarionem - wspólnego dystrybutora na EU
    Wiem, dobre radio w 1DIN znaleźć nie jest problemem ale jakby się dało mieć coś do nawigowania przy tym, to byłoby fajnie. Oryginalne nawigacje do TT też nie grzeszyły rozdzielczością z tego co wiem
    Szału w tym sprzęcie nie ma, ekran wielkości mniejszej komórki, czyli standardu z czasów początków smartfonów. Kiedyś jednak jeździłem z TomTomem 5cali i było git, no prawie, bo mapy były do bani.
    Te wszystkie stacje multimedialne 1DIN z wysuwanym ekranem już oglądałem. Albo nie zamkniesz tej ślicznej TT klapki albo nie wysuniesz porządnie ekranu, nie mówiąc o zasłonięciu guzików i wywietrzników. Jeżdżę z komórką w uchwycie ale mnie to czasem wnerwia, zwłaszcza jak ktoś zadzwoni w trakcie nawigowania w jakimś mieście, gdzie po raz pierwszy (i może ostatni) jestem.
    Myślałem, że może jest tu ktoś kto to rozważał/widział/wyśmiał/pochwalił (niepotrzebne skreślić).
    No nic, sprzedawca nie jest daleko, mogę podjechać i pomacać. Zdam relację jeśli/kiedy do tego dojdzie.
    Radio pomacałem, podłączyłem na próbę do TT i... oddałem. To sprzęt który mógłby kogoś ucieszyć dekadę temu i to pod warunkiem sporej dozy wyrozumiałości.
    Namacałem za to coś takiego, za 499zł w EURO AGD (najtaniej w sieci)
    https://www.euro.com.pl/radioodtwarz...sph-10bt.bhtml
    edit: choć teraz widzę, że podrożało w dobę do 529zł, na szczęście po tym jak kupiłem a raczej wziąłem na próbę ze sklepu. Obecnie cena 499zł w Media Expert jest.
    https://www.youtube.com/watch?v=RRGXmXB4A_o
    Na filmie nie jest odciągnięty uchwyt na maksymalną odległość od panelu. Daje się to zrobić sporo więcej, więc raczej nie powinno być problemu z klapką.
    https://www.youtube.com/watch?v=Mh8Cqcnngj8
    Czyli mamy dwa w jednym - radio i uchwyt na telefon, który staje się w tym momencie, dzięki aplikacji Pioneera, także panelem dotykowym radia. Oczywiście telefon można umieścić gdzieś indziej i też będzie podłączony/zsynchronizowany z radiem poprzez BT.
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 14-11-2018 o 23:10

  3. #78
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    Radio pomacałem, podłączyłem na próbę do TT. I... oddałem. to sprzęt który mógłby kogoś ucieszyć dekadę temu i to pod warunkiem sporej dozy wyrozumiałości.
    Dlatego nigdy nie warto sugerować się ceną w dniu premiery

  4. #79
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Cytat Zamieszczone przez Tomek69N Zobacz posta
    Radio pomacałem, podłączyłem na próbę do TT i... oddałem. To sprzęt który mógłby kogoś ucieszyć dekadę temu i to pod warunkiem sporej dozy wyrozumiałości.
    Namacałem za to coś takiego, za 499zł w EURO AGD (najtaniej w sieci)
    https://www.euro.com.pl/radioodtwarz...sph-10bt.bhtml
    edit: choć teraz widzę, że podrożało w dobę do 529zł, na szczęście po tym jak kupiłem a raczej wziąłem na próbę ze sklepu. Obecnie cena 499zł w Media Expert jest.
    https://www.youtube.com/watch?v=RRGXmXB4A_o
    Na filmie nie jest odciągnięty uchwyt na maksymalną odległość od panelu. Daje się to zrobić sporo więcej, więc raczej nie powinno być problemu z klapką.
    https://www.youtube.com/watch?v=Mh8Cqcnngj8
    Czyli mamy dwa w jednym - radio i uchwyt na telefon, który staje się w tym momencie, dzięki aplikacji Pioneera, także panelem dotykowym radia. Oczywiście telefon można umieścić gdzieś indziej i też będzie podłączony/zsynchronizowany z radiem poprzez BT.
    Tak to jest, jak ktoś się wyglądem sugeruje, a nie dźwiękiem.
    Co do Pioneer'a, to dla mnie ma dwie wady.
    Pierwsza to traci się funkcjonalność oryginalnej klapki TT.
    Druga, to sposób wyjmowania uchwytu do telefonu.
    AUDI nie przestaje się kochać.

  5. #80
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Zależy jak się na to spojrzy elmacho. Wyjmowanie uchwytu jest faktycznie upierdliwe, bo trzeba zdjąć do tego panel przedni radia. Jeśli to kogoś nie razi to może jeździć z otwartą klapką/radiem a na parkingu sobie schować. W trasie masz darmową nawigację z telefonu na Androidzie. Masz radio internetowe z aplikacji, tysiące stacji do wyboru, wg mnie lepsze to niż DAB+, który w Polsce nie działa praktycznie a nawet w takiej Norwegii, gdzie jest już tylko i wyłącznie, ma wiele białych plam zasięgu. Masz też uchwyt do radia bez szukania miejsca w aucie. Ja wożę przylepiony, mały i stabilny uchwyt do trójkątnej szybki w drzwiach kierowcy. Niby pod ręką, niby nie zasłania widoku ale fajnie jeśli ktoś jest mańkutem. Próbowałem tez wykorzystać otwartą popielniczkę do mocowania telefonu. Po drobnych zabiegach nawet to wyglądało nieźle i było stabilne a do tego blisko do gniazda ładowarki. Problemem jest to, że jednak za nisko ciut, w dodatku przy gałce biegów.
    Z drugiej strony, jeśli ktoś już ma jakiś fajny uchwyt w aucie (np.taki pomiędzy nawiewami) to ma jednocześnie sterowanie radia FM telefonem bez otwierania klapki w ogóle i nie psuje wyglądu konsoli. Kupując "zwykłe" radio nie masz takiej funkcjonalności, poza streamingiem BT z telefonu. Radia 1DIN z wysuwanym ekranem 7cali byłyby fajne gdyby nie kolidowały z klapką, nie zasłaniały przycisków, nawiewów. Wszędzie znajdzie się za i przeciw. Można przebudować całą konsolę na 2DIN ale to będzie już wg mnie zbyt dużo ingerencji w oryginał, czyli nie dla mnie.
    A cytując Twoje słowa "Tak to jest, jak ktoś się wyglądem sugeruje, a nie dźwiękiem. " też to można odnieść do funkcjonalności i pomysłu projektantów TeTki. Czasy się zmieniły i ich designerski pomysł trochę przestał być praktycznym. Tamta Audiomedia nie grała jakoś kiepsko na tych fabrycznych głośnikach które mam ale ten dotykowy panel to wbrew folderom reklamowym kompletna klapa. W aucie, dotykowy panel bez fizycznych przycisków nie sprawdza się. Mam za dużo siwych włosów żeby jeszcze się wnerwiać na taki badziew. Z drugiej strony i tak pewnie się łatwiej obsługuje niż pierwsze interfejsy z gałką obsługi do wszystkiego.
    Cena kontra jakość jest do łyknięcia. Pomysł żeby wkleić uchwyt w panel już był kiedyś m.in. w SONY ale tylko w 2DIN więc to mi się wydaje dość praktyczne, mimo wszystko.
    Dyskusję można ciągnąć - mam czas i kilka wolnych dni jeszcze Poddałem pomysł, może komuś się spodoba.
    edit: Pardon, jest na 1DIN jeszcze taki wynalazek http://connectedcar.auto-swiat.pl/ca...droidem/zc8xwl ale coś nie czaczy jak na filmie widać https://www.youtube.com/watch?v=CjMQ4C7bw6I
    Ostatnio edytowane przez Tomek69N ; 15-11-2018 o 09:55

  6. #81
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Ja u siebie mam pionieera z mikrofonem. Jakość dźwięku to średnia półka. Ale za to opcja zestawu głośnomówiącego jest bardzo przydatna. Swoją drogą myślałem trochę nad tym czy by nie zmienić na jakieś inne radio bez gałki - być może wtedy uda się zamknąć klapkę. Póki co szkoda mi kasy na taki test a otwarta klapka aż tak bardzo mnie nie boli. Coś za coś. co do uchwytu do telefonu to mam bardzo fajny uchwyt, który jest mocowany do kokpitu. Trzyma się solidnie i ma wysuwane ramie - bardzo przydatna rzecz. Telefonem wygodnie steruje i korzystam z nawigacji.

  7. #82
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Radio raczej da się umocować głębiej. Zmierz głębokość radia i ile cm masz do końca wnęki. O ile pamiętam, przy radio z CD jest to około 16-17cm a radio z samym czytnikiem USB/SD w ogóle nie stanowi problemu. Jak się dobrze przyjrzysz to jedynym elementem, który je powstrzymuje jest ramka boczna/dystans/adapter (uzupełniający lukę po oryginalnym radio) pomiędzy kokpitem a radiem. Wystarczy lekko przyciąć i doszlifować a radio pójdzie w głąb wnęki dużo bardziej. Kwestia manualnych umiejętności i estetyki jak to zrobisz. U mnie wygląda to nieźle, na styk, ale to już zależy od panelu przedniego radia. Ewentualny odstęp można ładnie wykończyć np. jakąś okleiną pod kolor i fakturę plastików. Miałem radio Alpine z gałką, miałem na próbę tego nieszczęsnego Audiomedia z grubym panelem, dzisiaj założyłem wspomnianego Pioneera i bez problemu się zamyka klapka.
    https://carhifi24.pl/rtv-i-agd/sprze...aowa-1din.html

Podobne wątki

  1. Audi TT 8J a CB RADIO :(
    Przez herragunas w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 12:40
  2. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  3. Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)
    Przez wojtek1989 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 20:43
  4. Jakie radio Chorus do TT?
    Przez Artix w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 17:28
  5. Jakie radio do tetki
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •