Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 76 do 82 z 82

Wątek: Jakie radio Audi do TT 8N ?

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Chyba się nie dogadamy. Jeśli oczekujesz soczystości to wzmacniacz nic tu nie pomoże, a dopiero połączenie jednego i drugiego. Nie jednego auta miałem okazję posłuchać i uwierz że dobre wygłuszenie to podstawa dobrego i soczystego brzmienia. Do głośników również nie namawiam na siłę bo to tylko taka moja sugestia, ale wiedz że i te o których pisałem potrafią pod wzmacniaczem pozamiatać.

    Co do samego wzmacniacza nie licz że do trzech stówek trafisz coś nowego, ale z używek jest naprawdę spory wybór. Patrz oczywiście na czterokanałówkę.
    Oczywiście masz rację w kwestii wygłuszenia - zdaję sobie sprawę z roli wygłuszenia, tylko obawiam się, że teraz braknie mi na to czasu i środków. Zależy mi, aby auTTko jak najszybciej pojawiło się pod domem, a przed Pawłem jeszcze masa roboty więc nie chcę go dociążać jeszcze wygłuszaniem drzwi (nawet nie wiem czy by się tego podjął). Kupno wzmaka o tyle ma sens, że okablowania już nie trzeba będzie później upychać tylko podłączy się wszystko od razu. Pewnie więc poproszę Pawła żeby to wszystko spiął, a ewentualnie wygłuszenie zrobię za parę miesięcy, jak odsapnę finansowo. Chyba, że można "na szybko" wsadzić jakąś matę w drzwi przy zakładaniu głośników i już będzie lepiej ale coś czuję że to nie takie proste

    Gdzie wsadzić wzmaka (bagażnik wolałbym mieć pusty)? Możecie polecić jakiś konkretny model/firmę - na car audio kompletnie się nie znam.

    Np. czy takie cudo ma sens? https://allegro.pl/wzmacniacz-alpine...632422228.html

    Dzięki za porady!
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 01-11-2018 o 22:16

  2. #2
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Gdzie wsadzić wzmaka (bagażnik wolałbym mieć pusty)?
    Jeśli ktoś chce mieć bagażnik wolny, to takim najpopularniejszym miejscem jest przestrzeń pod siedzeniem fotela lub pasażera. W auTTku można by jeszcze pobawić się w upchanie nowego wzmacniacza w miejsce tego starego od bose, ale narobisz sobie tylko w cholerę roboty z próbą zmieszczenia go i ciągnięciem kabli. Umieszczając go pod fotelem zyskujesz nie tylko wolny bagażnik, ale też łatwiejszą instalację samego wzmacniacza, a co za tym idzie mniejsze koszty jeśli zlecisz wykonanie instalacji komuś innemu. Wybacz, że się wtrącam, ale akurat tu byłem to zostawię po sobie ślad

  3. #3
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Oczywiście masz rację w kwestii wygłuszenia - zdaję sobie sprawę z roli wygłuszenia, tylko obawiam się, że teraz braknie mi na to czasu i środków. Zależy mi, aby auTTko jak najszybciej pojawiło się pod domem, a przed Pawłem jeszcze masa roboty więc nie chcę go dociążać jeszcze wygłuszaniem drzwi (nawet nie wiem czy by się tego podjął). Kupno wzmaka o tyle ma sens, że okablowania już nie trzeba będzie później upychać tylko podłączy się wszystko od razu. Pewnie więc poproszę Pawła żeby to wszystko spiął, a ewentualnie wygłuszenie zrobię za parę miesięcy, jak odsapnę finansowo. Chyba, że można "na szybko" wsadzić jakąś matę w drzwi przy zakładaniu głośników i już będzie lepiej ale coś czuję że to nie takie proste

    Gdzie wsadzić wzmaka (bagażnik wolałbym mieć pusty)? Możecie polecić jakiś konkretny model/firmę - na car audio kompletnie się nie znam.

    Np. czy takie cudo ma sens? https://allegro.pl/wzmacniacz-alpine...632422228.html

    Dzięki za porady!
    Jak najbardziej ma, Alpine v12 to swego czasu naprawdę kozacki sprzęt. Także jeśli jest sprawny w 100% to nie ma się nad czym zastanawiać, napewno zrobi robotę.

  4. #4
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Jak najbardziej ma, Alpine v12 to swego czasu naprawdę kozacki sprzęt. Także jeśli jest sprawny w 100% to nie ma się nad czym zastanawiać, napewno zrobi robotę.
    Dzięki wszystkim za sugestie i porady (pewnie jeszcze będę Was męczył). W takim razie zamawiam sobie tę Alpinkę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zapłacona, jak przyjedzie miejmy nadzieję, że będzie działać
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 02-11-2018 o 17:35

  5. #5
    Awatar Lskierka
    Dołączył
    Jul 2018
    Płeć
    Skąd
    Marki
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebny
    Posty
    100
    Ja u siebie mam pionieera z mikrofonem. Jakość dźwięku to średnia półka. Ale za to opcja zestawu głośnomówiącego jest bardzo przydatna. Swoją drogą myślałem trochę nad tym czy by nie zmienić na jakieś inne radio bez gałki - być może wtedy uda się zamknąć klapkę. Póki co szkoda mi kasy na taki test a otwarta klapka aż tak bardzo mnie nie boli. Coś za coś. co do uchwytu do telefonu to mam bardzo fajny uchwyt, który jest mocowany do kokpitu. Trzyma się solidnie i ma wysuwane ramie - bardzo przydatna rzecz. Telefonem wygodnie steruje i korzystam z nawigacji.

  6. #6
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Radio raczej da się umocować głębiej. Zmierz głębokość radia i ile cm masz do końca wnęki. O ile pamiętam, przy radio z CD jest to około 16-17cm a radio z samym czytnikiem USB/SD w ogóle nie stanowi problemu. Jak się dobrze przyjrzysz to jedynym elementem, który je powstrzymuje jest ramka boczna/dystans/adapter (uzupełniający lukę po oryginalnym radio) pomiędzy kokpitem a radiem. Wystarczy lekko przyciąć i doszlifować a radio pójdzie w głąb wnęki dużo bardziej. Kwestia manualnych umiejętności i estetyki jak to zrobisz. U mnie wygląda to nieźle, na styk, ale to już zależy od panelu przedniego radia. Ewentualny odstęp można ładnie wykończyć np. jakąś okleiną pod kolor i fakturę plastików. Miałem radio Alpine z gałką, miałem na próbę tego nieszczęsnego Audiomedia z grubym panelem, dzisiaj założyłem wspomnianego Pioneera i bez problemu się zamyka klapka.
    https://carhifi24.pl/rtv-i-agd/sprze...aowa-1din.html

Podobne wątki

  1. Audi TT 8J a CB RADIO :(
    Przez herragunas w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 12:40
  2. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  3. Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)
    Przez wojtek1989 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 20:43
  4. Jakie radio Chorus do TT?
    Przez Artix w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 17:28
  5. Jakie radio do tetki
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •