Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 60 z 82

Wątek: Jakie radio Audi do TT 8N ?

  1. #46
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_1 Zobacz posta
    Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, może ktoś się z tym spotkał. Gdy miałem w samochodzie radyjko chorus, to gdy wyciągałem kluczyk ze stacyjki, to samo się wyłączało. Włączało przy kolejnym odpaleniu silnika.
    Concert 2 jest podłączone dokładnie tymi samymi kablami, ale już nie reaguje w ten sposób. Muszę je za każdym razem wyłączać ręcznie.
    Nie wiem jak to wytłumaczyć.
    Pytanie: jakiego Chorusa miałeś? I czy II?
    Te Terrere Terrere terererererere …

  2. #47

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    I. Widać go na zdjęciach kilka postów temu.

  3. #48
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    No to nic dziwnego. Chorus I i Concert I działały na zasadzie analogowej biorąc sygnał o przekręconej stacyjce czy zapalonym oświetleniu, analgowo- prosto z kabelków podpiętych do kostek.
    Radia Chorus II i Concert II do tych funkcji biorą sygnał po sieci CAN (sygnał linii CAN jest doprowadzony seryjne do kostek radia w MK1 po 2002 roku).

    Pewnie oprócz braku działania logiki stacyjki nie działa Ci również podświetlenie radia (przycisków), info z RDS na FIS oraz radio co godzinę się wyłącza.

    Są 2 sposoby aby temu zaradzić:
    1. Kupić odpowiedni adapter do radii sterowanych po CAN (koszt ok. 300,- PLN), ja mam taki w obu TT i w obu działa zarówno z BOSE jak i bez.
    2. Doprowadzić do kostek radia linię CAN, najbliżej będzie z klimatronika (nie mylić z linią K, ona już jest doprowadzona do kostek radia). Niestety tej drugiej opcji nie sprawdzałem, ale wydaje mi się że powinna działać całkiem dobrze - na pewno logika stacyjki i podświetlenie. Należy tylko podłączyć wszystko tak jak jest na schemacie kostek na wierzchu radia (ale nie wiem czy będzie działać info z RDS na FIS).

    P.s. Jeśli podświetlenie przycisków działa Ci po włączeniu radia (niezależnie od ustawienia pokrętła świateł) to znaczy że ktoś już przerabiał radio i puścił napięcie bezpośrednio na panel radia. Trochę druciarstwo ale działa...ale i tak druciarstwo bo problemu nie rozwiązuje
    Te Terrere Terrere terererererere …

  4. #49

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Jak rozpoznam odpowiednie kable przy climatronicu? Zastanawiam się, czy one tam w ogóle będą skoro mam egzemplarz z 2000 roku z tym małym, biednym wyświetlaczem.
    Jeśli tylko będę wiedział, które kable, to poradzę sobie z doprowadzeniem ich do radia.

  5. #50
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_1 Zobacz posta
    Jak rozpoznam odpowiednie kable przy climatronicu? Zastanawiam się, czy one tam w ogóle będą skoro mam egzemplarz z 2000 roku z tym małym, biednym wyświetlaczem.
    Jeśli tylko będę wiedział, które kable, to poradzę sobie z doprowadzeniem ich do radia.
    Każda TT z Climatronic'iem ma sterowanie panelem po CAN, ale nie mam pojęcia które kabelki i nie mogę znaleźć Pinout'u panelu klimatyzacji w 8N, może ktoś inny poratuje schematem czy coś.

    Tutaj chłopaki z A4klub.pl wpinali się do licznika (linia CAN tam również idzie i można sie tam podpiąć)

    http://a4-klub.pl/index.php?/topic/1...o-radia/page-1
    Te Terrere Terrere terererererere …

  6. #51

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Dzięki za ten link. Wiele to rozjaśniło. Zastanawia mnie dlaczego tyle osób kupuje te drogie adaptery skoro wystarczy pociągnąć dwa kable z licznika do radia.
    Chociaż domyślam się, że to cały dzień roboty, żeby się do tego dostać :P
    Zabiorę się za to jak będę miał czas, dam znać jak poszło.

  7. #52
    Awatar Jerry
    Dołączył
    Dec 2011
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrzysty
    Posty
    3,004
    Cytat Zamieszczone przez Marcin_1 Zobacz posta
    Dzięki za ten link. Wiele to rozjaśniło. Zastanawia mnie dlaczego tyle osób kupuje te drogie adaptery skoro wystarczy pociągnąć dwa kable z licznika do radia.
    Chociaż domyślam się, że to cały dzień roboty, żeby się do tego dostać :P
    Zabiorę się za to jak będę miał czas, dam znać jak poszło.
    Ja tam wolałem żeby u mnie było P&P jeśli w przyszłości coś by się zmieniło i np. wróciłbym jakimś cudem do Concerta I

    W ramach podziękowania i miłego gestu wobec tutaj zgromadzonych ludzi w tym wątku, miło by było jakbyś opisał tutaj swoje przecieranie szlaków podczas podłączania tego Concerta II w swojej TT
    Te Terrere Terrere terererererere …

  8. #53

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Podłączyłem się pod niebieską kostkę w zegarach, ale nie ma żadnej reakcji. Przyciski nadal się nie podświetlają, gdy włączę światła, a i samo radio nie reaguje na wyciągnięcie kluczyka ze stacyjki.
    Piszą coś o ustawianiu vagiem, ale to chyba tylko przy wyświetlaczu fis. Mnie to nie dotyczy.

    Spróbuję później przez panel klimatyzacji, ale jeszcze nie wiem jak się do niego dostać.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_1 ; 12-07-2016 o 12:31

  9. #54

    Dołączył
    Dec 2009
    Płeć
    Skąd
    Gorlice/Rzeszów
    Pojemność
    2.0T
    KM
    200
    Rocznik
    2007
    Kolor
    VegasYelow
    Posty
    4,449
    Panel klimatyzacji to jak mnie pamięć nie myli to:
    - odkręcasz boczne srebrne trójkąty tez z oparciem na nogę
    - otwierasz popielniczkę i tam schowaną powinna być śruba
    - wyciągasz radio
    Następnie powinno Ci zejsc obudowa od radia i klimy i masz dostęp do kostek

    Kiedyś już to rozbierałem i wiem, że nie ma nic trudnego, dasz radę na 100%

  10. #55

    Dołączył
    Jun 2016
    Płeć
    Skąd
    Kaliska
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    czerwony
    Posty
    80
    Teraz tak patrzę i okazuje się, że przy okazji przestał mi zupełnie działać wyświetlacz. Do tego zegar pokazuje 0:00 i się nie synchronizuje.
    To pewnie przez to, że ta niebieska kostka była odłączona. Pytanie jak to z powrotem uruchomić :/

    Chwilę po włączeniu zapłonu daje pisk.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Jako że wszystko się wyjaśniło zdam bardzo krótką relację z podłączania radia.

    Wyświetlacz w zegarach już działa, przepalił się tylko bezpiecznik.

    CAN do radia miał mi pociągnąć elektryk który zna się na sprawie, ale po rozkręceniu wszystkiego okazało się, że w tym aucie nie ma czegoś takiego jak CAN i zwyczajnie nie ma skąd poprowadzić tych kabli.
    Concert 2 nigdy nie będzie w pełni z nim współpracować. Pozostaje drogi adapter, albo (przynajmniej tak mi się wydaje) zmiana zegarów na nowsze.
    Ostatnio edytowane przez Marcin_1 ; 12-07-2016 o 18:16

  11. #56
    Awatar don_musico
    Dołączył
    Apr 2017
    Płeć
    Skąd
    Lębork
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2002
    Kolor
    czarny
    Posty
    41
    Koledzy mam problem w Mk1 ze zmieniarka cd (oryginal, system bose i radyjko kaseciak). Mianowicie przy załadowanych plytkach bardzo czesto łapie błąd "cd error" zacinajac tym samym zmieniarke. Trzeba wysunac i wsunac magazynek zeby zadzialala. Myslalem ze to kwestia predkosci z jaką nagrywa sie Cd ale wyprobowalem inne i to samo. Plytki firmy Verbatim wiec chyba tez nie o to chodzi :/

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez don_musico ; 02-10-2017 o 19:33

  12. #57
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cześć. Czy ktoś miał okazję testować/widział na żywo takie ustrojstwo? Audiomedia gsm-649 (1DIN)
    https://goo.gl/images/MkFc3P
    Sprzęt już ma swoje lata ale nadal jakieś nowe sztuki można wyhaczyć na portalach, za 30% ceny pierwotnej. Płaski, prosty panel więc klapka TT nie haczy ale bebechy ma niezbyt imponujące, choć może dość jak na Windows i nie wiem jak z czytelnością ekranu. Jest slot SD, BT i AutoMapa/iGo8, wyjście na kamerę etc.
    W tej chwili nie mam i tak oryginalnego radia. Za osiem stów radio, nowe. Co Wy na to?

  13. #58
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Tej audiomegi na żywo nie widziałem, ale mogę Ci powiedzieć, że czytanie nawigacji na ekranie o rozdzielczości 432x240 podczas jazdy to musi być katorga. Biorąc pod uwagę cenę tego radia, przyciski to też pewnie rodem z mikrofalówki :P

  14. #59
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez Wachu Zobacz posta
    Tej audiomegi na żywo nie widziałem, ale mogę Ci powiedzieć, że czytanie nawigacji na ekranie o rozdzielczości 432x240 podczas jazdy to musi być katorga. Biorąc pod uwagę cenę tego radia, przyciski to też pewnie rodem z mikrofalówki :P
    Pierwotnie to radio kosztowało 2,5k zł. Tyle, że to model sprzed kilku lat.

  15. #60
    Awatar elmacho
    Dołączył
    Jul 2011
    Płeć
    Skąd
    Śląsk
    Pojemność
    brak
    KM
    250
    Rocznik
    2004
    Kolor
    Misano Red
    Posty
    6,307
    Tomek, kup dobrego Pionka i będziesz zadowolony.
    AUDI nie przestaje się kochać.

Podobne wątki

  1. Audi TT 8J a CB RADIO :(
    Przez herragunas w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 12:40
  2. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  3. Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)
    Przez wojtek1989 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 20:43
  4. Jakie radio Chorus do TT?
    Przez Artix w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 17:28
  5. Jakie radio do tetki
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •