Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 82

Wątek: Jakie radio Audi do TT 8N ?

  1. #61
    Awatar Tomek69N
    Dołączył
    Jun 2013
    Płeć
    Skąd
    44-200 Rondnik
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    Myszowaty
    Posty
    475
    Cytat Zamieszczone przez elmacho Zobacz posta
    Tomek, kup dobrego Pionka i będziesz zadowolony.
    Audiomedia podobno miał coś wspólnego kiedyś z Clarionem - wspólnego dystrybutora na EU
    Wiem, dobre radio w 1DIN znaleźć nie jest problemem ale jakby się dało mieć coś do nawigowania przy tym, to byłoby fajnie. Oryginalne nawigacje do TT też nie grzeszyły rozdzielczością z tego co wiem
    Szału w tym sprzęcie nie ma, ekran wielkości mniejszej komórki, czyli standardu z czasów początków smartfonów. Kiedyś jednak jeździłem z TomTomem 5cali i było git, no prawie, bo mapy były do bani.
    Te wszystkie stacje multimedialne 1DIN z wysuwanym ekranem już oglądałem. Albo nie zamkniesz tej ślicznej TT klapki albo nie wysuniesz porządnie ekranu, nie mówiąc o zasłonięciu guzików i wywietrzników. Jeżdżę z komórką w uchwycie ale mnie to czasem wnerwia, zwłaszcza jak ktoś zadzwoni w trakcie nawigowania w jakimś mieście, gdzie po raz pierwszy (i może ostatni) jestem.
    Myślałem, że może jest tu ktoś kto to rozważał/widział/wyśmiał/pochwalił (niepotrzebne skreślić).
    No nic, sprzedawca nie jest daleko, mogę podjechać i pomacać. Zdam relację jeśli/kiedy do tego dojdzie.

  2. #62

    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Darkblue
    Posty
    13
    Ja planuje kupić ALPINE UTE-92BT. Miał ktoś z Was styczność z tym radiem? Pokrętło zmieści się pod klapką?
    https://www.mediaexpert.pl/radia-sam...ab_description

  3. #63

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez tomasla Zobacz posta
    Ja planuje kupić ALPINE UTE-92BT. Miał ktoś z Was styczność z tym radiem? Pokrętło zmieści się pod klapką?
    https://www.mediaexpert.pl/radia-sam...ab_description
    Nie odpowiem Ci na twoje pytanie, ale sam mam PIONEER DEH-X7800 i klapka mi się zamyka + ustawiłem sobie czerwony kolor radia, więc świetnie się wpasowuje do TT
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  4. #64
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Nie odpowiem Ci na twoje pytanie, ale sam mam PIONEER DEH-X7800 i klapka mi się zamyka + ustawiłem sobie czerwony kolor radia, więc świetnie się wpasowuje do TT
    Podpinam się pod temat. Paweł martwi się poskręcaniem TTki od zera, więc ja zajmuje się pierdołami

    Zdecydowałem się na założenie nie-ori radia i nowych głośników. Stąd dwa pytania i prośba o poradę/info:

    1. W poprzedniej TT miałem to radio: https://www.pioneerelectronics.com/P...ers/MVH-X560BT Całkiem fajnie to grało i dodatkowo miało ficzer, na którym bardzo mi zależy: wejście na USB na panelu tylnym, dzięki czemu można wyprowadzić kabel USB do schowka na rękawiczki i z przodu nie wystaje pendrive. Klapka też się zamykała bez problemu i zmienny kolor podświetlenia pozwalał spasować się z podświetleniem zegarów. Niestety, radio już nie jest sprzedawane w PL. Czy wiecie może jaki aktualnie sprzedawany model Pioneera (lub np. Alpine) w cenie do 500-600 zł ma takie funkcje (wyjście na USB z tyłu i zmienne podświetlenie)? Wolałbym jednak nowe radio z gwarancją i fakturą niż używkę (dwa takie używane Pioneery są na Allegro, w ostateczności kupię tam).

    2. Zdecydowałem się na głośnik Hertz DSK 165.3, polecane w wątku Pawła przez Kolegę Pieniadza. Znalazłem takie oferty, wg sprzedawcy pasujące do TT 8N na przód i tył. Ma to sens?

    https://allegro.pl/hertz-dsk-165-glo...595210904.html

    https://allegro.pl/hertz-dsk165-glos...598791919.html

    Dzięki z góry za pomoc!
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 30-10-2018 o 10:27

  5. #65

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta

    2. Zdecydowałem się na głośnik Hertz DSK 165.3, polecane w wątku Pawła przez Kolegę Pieniadza. Znalazłem takie oferty, wg sprzedawcy pasujące do TT 8N na przód i tył. Ma to sens?

    https://allegro.pl/hertz-dsk-165-glo...595210904.html

    https://allegro.pl/hertz-dsk165-glos...598791919.html

    Dzięki z góry za pomoc!
    Głośniki wybrałeś takie jak ja - to jest dobry wybór - jest jeszcze model Alpine w tej klasie cenowej, ale z reguły jest od dużo mniej dostępny. Zapomniałeś o jednej rzeczy - wzmacniacz!!! Musisz dać wzmacniacz, zaufaj mi Drugi link jest ok, musisz je (głośniki) zainstalować na dystansach z MDF, a te dystanse z pierwszego linku są specyficzne (nie znam ich). Te głośniki wejdą na przód bez problemu, ale czy z tyłu nie ma przypadkiem samych dużych głośników bez tweeterów?
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  6. #66
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Pieniadz Zobacz posta
    Głośniki wybrałeś takie jak ja - to jest dobry wybór - jest jeszcze model Alpine w tej klasie cenowej, ale z reguły jest od dużo mniej dostępny. Zapomniałeś o jednej rzeczy - wzmacniacz!!! Musisz dać wzmacniacz, zaufaj mi Drugi link jest ok, musisz je (głośniki) zainstalować na dystansach z MDF, a te dystanse z pierwszego linku są specyficzne (nie znam ich). Te głośniki wejdą na przód bez problemu, ale czy z tyłu nie ma przypadkiem samych dużych głośników bez tweeterów?
    No właśnie chciałbym się obyć bez wzmacniacza - chyba, że trzeba by dołożyć max 200-300 zł.

    Głośniki wybrałem dzięki Tobie - zasugerowałeś je w wątku Pawła o mojej przyszłej TT Jak zajrzysz do tych linków to jeden w opisie ma napisane, że jest na przód TT 8N, a drugi w boczki na tył 8N. Więc wygląda to tak, jakby było przemyślane - stąd moje pytanie czy faktycznie wygląda to na przemyślane czy takie tam marketingowe pitolenie.

  7. #67
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    No właśnie chciałbym się obyć bez wzmacniacza - chyba, że trzeba by dołożyć max 200-300 zł.

    Głośniki wybrałem dzięki Tobie - zasugerowałeś je w wątku Pawła o mojej przyszłej TT Jak zajrzysz do tych linków to jeden w opisie ma napisane, że jest na przód TT 8N, a drugi w boczki na tył 8N. Więc wygląda to tak, jakby było przemyślane - stąd moje pytanie czy faktycznie wygląda to na przemyślane czy takie tam marketingowe pitolenie.
    Jeśli chcesz się obyć bez wzmacniacza, proponuje ciut słabsze głośniczki. Oczywiście same w sobie są niezłe, lecz pod samo radio ciut mocne. Szkoda mieć coś czego nie można wykorzystać w 100%. Zerknij na ,,HELIX DB 62.1'' idealne pod samo radio dzięki niewielkiej mocy, a te 2-stówki przeznacz na wygłuszenie i będziesz mega zadowolony.

  8. #68

    Dołączył
    Jul 2017
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    srebrna
    Posty
    262
    Czemu nie chcesz dołożyć wzmacniacza? Ja teraz używam ich bez wzmacniacza. Jeśli chcesz, to możesz mnie gdzieś złapać na mieście i sam sobie posłuchasz. Teraz jest spoko, ale wiem że będzie świetnie jak dojdzie wzmacniacz (niezbyt duży) + wymienię tył na takie same.

    2 stówki na wygłuszenie (dla roadstera) to nic w coupe da dużo więcej, ale cały czas ja byłbym za tym by wzmocnić system audio, a dopiero potem wygłuszać auto, bo wiesz, prościej jest rozkręcić moc audio niż niwelować inne hałasy z zewnątrz.
    "A kiedyś to ja Wam wszystkim pokażę! ale na razie mi się nie chce." - Motto mojej teTTuni co imię jej brzmi Skarbek

  9. #69
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Marko w-wa, Pieniadz - oświećcie mnie, proszę. Jaki budżetowy wzmacniacz polecacie do tego radyjka i Hertzów? Da się coś znaleźć w 2-3 stówach (może być używka)? Zostanę chyba przy tych Hertzach - nawet jeśli teraz nie kupię wzmacniacza to może za parę miesięcy. Wolę więc lekki overkill głośnikowy niż potem zmieniać cały system. Tak naprawdę to powinienem tylko zainwestować w radio, ale jak już buda rozbabrana to szkoda mi nie zmienić głośników. Mimo, że w kolejce czekają do kupienia felgi 18" i opony.

    PS. Wygłuszać nie będę - nie oczekuję audiofilskości, ale raczej soczystości przy transmisji ze Spotify (Najdroższa na hasło USB i mp3/Flac zrobiła "bleeee" i zażądała AUX do podpięcia iPhone i słuchania Spotify). Szkoda mi dociążać drzwi
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 31-10-2018 o 22:26

  10. #70
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Marko w-wa, Pieniadz - oświećcie mnie, proszę. Jaki budżetowy wzmacniacz polecacie do tego radyjka i Hertzów? Da się coś znaleźć w 2-3 stówach (może być używka)? Zostanę chyba przy tych Hertzach - nawet jeśli teraz nie kupię wzmacniacza to może za parę miesięcy. Wolę więc lekki overkill głośnikowy niż potem zmieniać cały system. Tak naprawdę to powinienem tylko zainwestować w radio, ale jak już buda rozbabrana to szkoda mi nie zmienić głośników. Mimo, że w kolejce czekają do kupienia felgi 18" i opony.

    PS. Wygłuszać nie będę - nie oczekuję audiofilskości, ale raczej soczystości przy transmisji ze Spotify (Najdroższa na hasło USB i mp3/Flac zrobiła "bleeee" i zażądała AUX do podpięcia iPhone i słuchania Spotify). Szkoda mi dociążać drzwi
    Chyba się nie dogadamy. Jeśli oczekujesz soczystości to wzmacniacz nic tu nie pomoże, a dopiero połączenie jednego i drugiego. Nie jednego auta miałem okazję posłuchać i uwierz że dobre wygłuszenie to podstawa dobrego i soczystego brzmienia. Do głośników również nie namawiam na siłę bo to tylko taka moja sugestia, ale wiedz że i te o których pisałem potrafią pod wzmacniaczem pozamiatać.

    Co do samego wzmacniacza nie licz że do trzech stówek trafisz coś nowego, ale z używek jest naprawdę spory wybór. Patrz oczywiście na czterokanałówkę.

  11. #71
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez tomasla Zobacz posta
    Ja planuje kupić ALPINE UTE-92BT. Miał ktoś z Was styczność z tym radiem? Pokrętło zmieści się pod klapką?
    https://www.mediaexpert.pl/radia-sam...ab_description
    Mam i polecam Świetne radio w tym budżecie. Aktywna zwrotka, czasówki, 3 wyjścia RCA, zestaw głośnomówiący, usb/aux/połączenia i audio po bluetooth. Dodatkowo można w nim ustawić kolor podświetlenia na dark red i wtedy idealnie pasuje do fabrycznego podświetlenia przycisków na desce rozdzielczej. Pokrętło niestety nie mieści się pod klapką. Podejrzewam jednak, że tańszy UTE72BT starczyłby Ci w zupełności.

    Załącznik 14470
    Ostatnio edytowane przez Wachu ; 01-11-2018 o 21:13

  12. #72
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Chyba się nie dogadamy. Jeśli oczekujesz soczystości to wzmacniacz nic tu nie pomoże, a dopiero połączenie jednego i drugiego. Nie jednego auta miałem okazję posłuchać i uwierz że dobre wygłuszenie to podstawa dobrego i soczystego brzmienia. Do głośników również nie namawiam na siłę bo to tylko taka moja sugestia, ale wiedz że i te o których pisałem potrafią pod wzmacniaczem pozamiatać.

    Co do samego wzmacniacza nie licz że do trzech stówek trafisz coś nowego, ale z używek jest naprawdę spory wybór. Patrz oczywiście na czterokanałówkę.
    Oczywiście masz rację w kwestii wygłuszenia - zdaję sobie sprawę z roli wygłuszenia, tylko obawiam się, że teraz braknie mi na to czasu i środków. Zależy mi, aby auTTko jak najszybciej pojawiło się pod domem, a przed Pawłem jeszcze masa roboty więc nie chcę go dociążać jeszcze wygłuszaniem drzwi (nawet nie wiem czy by się tego podjął). Kupno wzmaka o tyle ma sens, że okablowania już nie trzeba będzie później upychać tylko podłączy się wszystko od razu. Pewnie więc poproszę Pawła żeby to wszystko spiął, a ewentualnie wygłuszenie zrobię za parę miesięcy, jak odsapnę finansowo. Chyba, że można "na szybko" wsadzić jakąś matę w drzwi przy zakładaniu głośników i już będzie lepiej ale coś czuję że to nie takie proste

    Gdzie wsadzić wzmaka (bagażnik wolałbym mieć pusty)? Możecie polecić jakiś konkretny model/firmę - na car audio kompletnie się nie znam.

    Np. czy takie cudo ma sens? https://allegro.pl/wzmacniacz-alpine...632422228.html

    Dzięki za porady!
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 01-11-2018 o 22:16

  13. #73
    Awatar Wachu
    Dołączył
    Sep 2018
    Płeć
    Skąd
    Katowice
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    199
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Gdzie wsadzić wzmaka (bagażnik wolałbym mieć pusty)?
    Jeśli ktoś chce mieć bagażnik wolny, to takim najpopularniejszym miejscem jest przestrzeń pod siedzeniem fotela lub pasażera. W auTTku można by jeszcze pobawić się w upchanie nowego wzmacniacza w miejsce tego starego od bose, ale narobisz sobie tylko w cholerę roboty z próbą zmieszczenia go i ciągnięciem kabli. Umieszczając go pod fotelem zyskujesz nie tylko wolny bagażnik, ale też łatwiejszą instalację samego wzmacniacza, a co za tym idzie mniejsze koszty jeśli zlecisz wykonanie instalacji komuś innemu. Wybacz, że się wtrącam, ale akurat tu byłem to zostawię po sobie ślad

  14. #74
    Awatar Marko w-wa
    Dołączył
    Mar 2016
    Płeć
    Skąd
    warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    265
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarna
    Posty
    745
    Cytat Zamieszczone przez Quarter Zobacz posta
    Oczywiście masz rację w kwestii wygłuszenia - zdaję sobie sprawę z roli wygłuszenia, tylko obawiam się, że teraz braknie mi na to czasu i środków. Zależy mi, aby auTTko jak najszybciej pojawiło się pod domem, a przed Pawłem jeszcze masa roboty więc nie chcę go dociążać jeszcze wygłuszaniem drzwi (nawet nie wiem czy by się tego podjął). Kupno wzmaka o tyle ma sens, że okablowania już nie trzeba będzie później upychać tylko podłączy się wszystko od razu. Pewnie więc poproszę Pawła żeby to wszystko spiął, a ewentualnie wygłuszenie zrobię za parę miesięcy, jak odsapnę finansowo. Chyba, że można "na szybko" wsadzić jakąś matę w drzwi przy zakładaniu głośników i już będzie lepiej ale coś czuję że to nie takie proste

    Gdzie wsadzić wzmaka (bagażnik wolałbym mieć pusty)? Możecie polecić jakiś konkretny model/firmę - na car audio kompletnie się nie znam.

    Np. czy takie cudo ma sens? https://allegro.pl/wzmacniacz-alpine...632422228.html

    Dzięki za porady!
    Jak najbardziej ma, Alpine v12 to swego czasu naprawdę kozacki sprzęt. Także jeśli jest sprawny w 100% to nie ma się nad czym zastanawiać, napewno zrobi robotę.

  15. #75
    Awatar Quarter
    Dołączył
    Jul 2015
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    270
    Rocznik
    1999
    Kolor
    czarny
    Posty
    214
    Cytat Zamieszczone przez Marko w-wa Zobacz posta
    Jak najbardziej ma, Alpine v12 to swego czasu naprawdę kozacki sprzęt. Także jeśli jest sprawny w 100% to nie ma się nad czym zastanawiać, napewno zrobi robotę.
    Dzięki wszystkim za sugestie i porady (pewnie jeszcze będę Was męczył). W takim razie zamawiam sobie tę Alpinkę.

    - - - - - - - - DODANO - - - - - - - - -

    Zapłacona, jak przyjedzie miejmy nadzieję, że będzie działać
    Ostatnio edytowane przez Quarter ; 02-11-2018 o 17:35

Podobne wątki

  1. Audi TT 8J a CB RADIO :(
    Przez herragunas w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 12:40
  2. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  3. Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)
    Przez wojtek1989 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 20:43
  4. Jakie radio Chorus do TT?
    Przez Artix w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 17:28
  5. Jakie radio do tetki
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •