Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 82

Wątek: Jakie radio Audi do TT 8N ?

  1. #1
    Awatar Artix
    Dołączył
    Apr 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    2003
    Kolor
    czarny
    Posty
    148

    Jakie radio Audi do TT 8N ?

    W naszych TT 8N oryginalnie montowane były dwa rodzaje radia Chorus i Concert.
    Występuj? one w róznych odmianach: Chorus I (kaseta bez CAN), Concert I (kaseta bez CAN), Chorus II (kaseta + CAN), Concert II (CD ale niestety bez obslugi MP3 + CAN). Wszystkie obsługiwały zewnętrzn? zmieniarkę.

    1. Jakie radia gabarytowo pasuja?
    Koncern Audi w czasach produkcji naszych TT 8N do swoich wszystkich pojazdow montowal radia Chorus, Concert i Symphony w roznych konfiguracjach z nawigacj? lub bez. Niestety pomimo zbieżno?ci nazw poszczególne modele Audi maja radia rożnej wielko?ći. W przypadku naszych TT 8N potrzebne jest radio Chorus lub Concert o szeroko?ci panela 22 cm. Radio Symphony nie pasuje. Zdarza się, ze można kupic radio docinane na taki wymiar. Nie dyskwalifikuje to radia, bo po zamontowaniu nie widac dociętych krawedzi, jedyne co nas może ograniczac to CAN Bus o którym mowa w punkcie 2.
    Druga rzecz jaka trzeba sprawdzic zanim zamontujemy radio do TT to czy po jego umiejscowieniu we wła?ciwym miejscu zamknie się nam aluminiowa klapka. Jeżeli mamy radio z chowanymi po naci?nięciu galkami to wszystko będzie ok, radia bez chowanych gałek wystepuj? w dwóch wariantach: gałki prawie płaskie i te będ? ok. i gałki znacznie wystaj?ce poza obrys radia (np. z A2) i to skutecznie dyskwalifikuje montaż takiego radia w TT i jednoczesne zamykanie klapki.

    2. Co to jest CAN BUS inaczej zwany z polskiego „szyna CAN” lub „magistral? CAN” ?
    W duzym uproszczeniu jest to cyfrowa magistrala komunikacji dla elektroniki wykorzystywanej w samochodzie. Ponieważ Radio jest czascia tej elektroniki s? radia, które były wkładane do Audi TT wykorzystuj?ce i nie posiadj?ce wsparcia CAN. Z informacji do których dotarłem w starszych modelach AUDI MY / Model 2000 (czyli wyprodukowanych przed 26 tygodniem roku 1999) nie ma szyny CAN i komunikacja jest analogowa, w każdym nowszym powinna być cyfrowa. Aby sprawdzić 100% czy Twoja TT ma magistrale CAN użyj VAG-COM’a. Jeżeli pomieszamy radio w technologi CAN BUS z TT bez tej technologii wynikaja z tego rozne przypadło?ci o których mowa w pkt. 3.

    3. Co się stanie jeżeli zainstaluje radio z CAN BUS (np. Chorus II kaseta lub Conctert II z CD) do starszej TT bez CAN BUS’a ?
    Z informacji do których dotarłem wynika, ze radio po podlaczeniu do kostek ISO będzie działać podobnie jak zmieni arka, o ile zamontowana. Pojawiaja się jednak przypadło?ci zwi?zane z brakiem integracji z sciemnianiem pod?wietlenia zegarów, brak pod?wietlania niektórych przyciskow, samoczynne wylaczanie radia po godzinie, brak wylaczania / właczania radia po wylaczeniu stacyjki, brak wy?wietlania stacji na gornej czesci wy?wietlacza FIS. Czesc z tych przypadło?ci można obejsc poprzez „emulator CAN” lub „adapter CAN”, których pełno na Allegro, ale nadal nie rozwiazuje to braku wyswietlania na FIS. Dodatkowo trzeba nadmienic, ze sam emulator kosztuje na chwile obecna ok. 200 PLN co dodaj?c do kosztow nabycia radia Concert II CD (czasami ponad 500 PLN) czyni cał? operację w?tpliwie opłacaln?. Podobno adaptery do wy?wietlania danych z radia na FIS również istniej?, ale to naprawdę droga sprawa.

    4. Jakie radia z jakich Audi pasuja do TT 8N ?
    Oczywi?cie pasuj? wszystkie z TT po uwzględnieniu uwag z pkt. 3.
    Znalazlem również informacje ze najlepiej pasuja radia z Audi A6 (C5) -> Indeks 4B0 035 186 G / P / P lub S. Uwaga na index H, to jest wersja USA, wiec dochodz? problemy z częstotliwo?ciami radia FM.
    Nie pasuja z A4 (8E), A3 (8P) ze względu na rozmiar.
    Nie nadaj? się również z A2 (8Z) ponieważ nie można schować pokręteł sterowania i nie zamknie się klapka.

    5. Wariuje gło?no?ć w radiu?
    To niby nie temat zwi?zany z doborem radia, ale jak znam życie na pewno kto? kto nie używa fukcji „search” zapyta, wiec warto to ponownie wyja?nić.
    Jeżeli wariuje Wam gło?no?ć nie jest to zwi?zane z szyn? CAN czy też jej brakiem. Jest to wada fabryczna pierwszej generacji radii Chorus I i Concert I zwi?zana z faktem, że procesor dzwięku zapamiętuje ostatni? warto?c ustawienia gałki gło?no?ci. Z czasem pierwsze układy się zamulały i przestawały poprawnie zapamietywać te warto?ci co skutkowało niekontrolowanymi zmianami gło?no?ci radia.
    Podgrzanie zapalniczk? procesora problem rozwi?zuje tylko tymczasowo, ponieważ po podgrzaniu wróci zdolno?ć układu do zapamiętywania warto?ci, ale tylko na krótki czas. Za każdym następnym podgrzewaniem procka ten czas się będzie skracał. Jedynym skutecznym wyeliminowaniem tego problemu jest zmiana procesora na nowej generacji Motorole (ogłoszenia znajdziesz na Allegro).
    UWAGA:
    Jeżeli masz stare radio, nie znaczy ze ten problem musi Ciebie dopa?ć którego? dnia. S? również radia Concert I, które maj? już nowy procesor Motoroli, który pozbawiony jest tej wady. Niestety nie doszukałem się informacji jak jednoznacznie zidentyfikować to radio po numerze.

    P.S.
    Swój? wiedze budowałem koresponduj?c z różnymi osobami i w oparciu o posty:
    http://www.motor-talk.de/forum/passt...-t1245976.html
    http://de.openobd.org/audi/tt_8n.htm
    http://www.motor-talk.de/forum/radio...-t1221008.html
    http://www.motor-talk.de/forum/conce...-t1186474.html

    Pisałem to w przekonaniu, że warto podzielić się moimi do?wiadczeniami przy poszukiwaniu radia, które zakończyły się sukcesem. Nie gwarantuję jednak, że wszystko co tutaj opisałem bazuj?c na innych postach jest na 100% dokładne. Jeżeli znajdziesz jakie? nie?cisło?ci pro?ba o sprostowanie.
    Pozdro Artix

  2. #2

    Dołączył
    Mar 2009
    Skąd
    Kraków
    Posty
    50
    szkoda ze wczesniej tego nie wiedziałem

  3. #3
    Awatar The_Saint
    Dołączył
    Aug 2009
    Płeć
    Skąd
    Wrocław
    Pojemność
    1.8T
    KM
    224
    Rocznik
    2002
    Kolor
    Czarny
    Posty
    153
    Na 100% te informacje już mi pomogły, bo mam zamiar zrobić co? z cienk? jako?ci? audio w TT Roadster.

    Na marginesie mam pytanie, czy słaba jako?ć audio spowodowana jest nisk? jako?ci? radia Concert i czy po zmianie na co? lepszego Bose pokaże na co go stać, czy też cały system nadaje się tylko do wymiany?

  4. #4

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    Wszystkie zestawy fabryczne audio sa cienkie... niezaleznie czy sa no-name czy Bose czy jeszcze inne. Moga byc tylko mniej lub bardziej cienkie...

    Jezeli chcesz cos modyfikowac to ja bym to zrobil w takiej kolejnosci:
    1. wymiana istniejacych glosnikow + kable + dobre wytlumienie drzwi (na pewno uslyszysz roznice)
    2. dodanie suba
    3. wymiana wzmacniaczy i/lub radia - nie potrafie okreslic jakiej jakosci sa wzmacniacze w Audi TT - z tego co pamietam to sa u nas jakies zewnetrzne wzmacniacze (bylo o tym na forum wraz ze schematem instalacji audio wlasnie w cabrio)

    Ja w swoim drugim samochodzie zrealizowalem pkt 1 i 2 i do dzis sie ciesze choc mogloby byc jeszcze lepiej. W TT na razie nie grzebalem.

  5. #5

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    39
    Witam
    To mój drugi post i nie wiem jak pisać ale potrzebuje pomocy chcę zamonotwać nieorginalne radio, co potrzebuje i jak to zrobić??

  6. #6
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Potrzebujesz 2 rzeczy:

    1. radio
    2. adapter CAN (jest tego pełno na allegro)

    Jak zrobić? Wystarczy powpinać kostki i będzie działać.

    Edit: ty masz jakieś radio teraz zamontowane? Jeśli tak to jakie? W pierwszym poście wszystko jest praktycznie opisane czego jeszcze nie wiesz? Co do CAN bo pytasz o to w innym wątku to nie spojrzałem, że masz 2003 rok. Prawdopodobnie nie będziesz potrzebował adaptera wystarczy samo radio podłączyć do fabrycznej instalacji.
    Ostatnio edytowane przez Jaqob ; 11-03-2011 o 16:56
    I don't have dreams, I have goals.

  7. #7
    Awatar Darson
    Dołączył
    Feb 2009
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2001
    Kolor
    czarny
    Posty
    1,254
    Jak vagiem sprawdzić czy mam CAN?

  8. #8

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    39
    jaaqob dzieki wielkie bo nie wiedziałem już gdzie mam pisać, mam nadzieję że wybaczycie mam 2003
    To chyba nie potrzebuje Cama??

  9. #9
    Awatar Jaqob
    Dołączył
    Nov 2010
    Płeć
    Skąd
    لودز
    Pojemność
    brak
    KM
    ---
    Rocznik
    ---
    Kolor
    ---
    Posty
    4,582
    Cytat Zamieszczone przez Matiineo Zobacz posta
    jaaqob dzieki wielkie bo nie wiedziałem już gdzie mam pisać, mam nadzieję że wybaczycie mam 2003
    To chyba nie potrzebuje Cama??
    Kup radio, podłącz i sprawdź. Teoretycznie już nie powinieneś potrzebować ale ręki sobie nie dam uciąć przecież
    I don't have dreams, I have goals.

  10. #10

    Dołączył
    Mar 2011
    Płeć
    Skąd
    Częstochowa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2003
    Kolor
    Niebieski
    Posty
    39
    no racja bo co byś zrobił bez ręki może się jeszcze do czegoś przydać

  11. #11

    Dołączył
    May 2011
    Płeć
    Skąd
    Internet
    Pojemność
    brak
    KM
    xxx
    Rocznik
    xxx
    Kolor
    xxx
    Posty
    167
    Hej, żeby TO u siebie podłączyć lub coś w TYM stylu też potrzebuję TYLKO tego adaptera CAN?
    1. SKLEP LCD7 DVD DivX MP3 USB z GPS NAVIHEAVEN 4x60W (1653181880) - Aukcje internetowe Allegro
    2. http://allegro.pl/radioodtwarzacz-xb...672660413.html

    Moja TT rocznik 99, obecnie seryjny Concert. Nie trzeba jakiś szyn, przejściówek czy "skrzyneczek" do oryginalnego otworu w aucie, żeby TAKI sprzęt zamontować? Pytam, bo CHYBA gdzieś czytałam, że cosik trzeba...Pozdrawiam.

  12. #12
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Hej!
    Mam zamiar zmienić radio na Concert CD i tu trochę mam kłopot.Auto z 2000r więc potrzebuję adapter,wszystko było by ok ,ale po rozmowie z właścicielem aukcji
    CAN-BUS ADAPTER FIS !! CONCERT 2 CHORUS 2 SYMPHONY (1898195575) - Aukcje internetowe Allegro
    stwierdził ,że Fis nie potrzebuje adaptera skoro mam cyfrowe zegary w TT,ja mu ,że we wszystkich TT są cyfrowe i tu powstał problem.Podobno do poprawnego wyświetlania stacji na Fis stosuje się adapter przy analogowych zegarach.Tak czy tak potrzebuję adaptera ,ale czy ten załatwi problem Fis-a , w opisie niby ,że pod Fis

  13. #13
    Awatar wychylylybym
    Dołączył
    Oct 2010
    Płeć
    Skąd
    Lublin
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    181
    Sam kupowalem u tego goscia tyle ze ja mam maly FIS wiec wzialem ten drugi adapter ale z tego co pamietam to on powiedzial iz wszystko powinno dzialac z tym adapterem jesli ma sie duzy FIS i to tyle.

  14. #14
    Awatar TTyoung
    Dołączył
    Jan 2011
    Płeć
    Skąd
    PL
    Pojemność
    1.8T
    KM
    XXX
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Silver
    Posty
    252
    Jak na złość nie mogę znaleźć owego Procesora który powinienem wymienić aby głośność działała mi jak należy w Fabrycznym Radiu, macie jakieś linki do aukcji?
    Wpisuję w wyszukiwarce allegro różne frazy ale niczego mi nie znajduje, może jakiś inny sklep? Z góry dzięki za pomoc

  15. #15
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    sprawdź to czy jeszcze aktualne
    606 935 631
    Grudzińskiego 18e/21 Swarzędz

Podobne wątki

  1. Audi TT 8J a CB RADIO :(
    Przez herragunas w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 04-02-2018, 12:40
  2. Jakie radio 2 DIN wybrać?
    Przez KrzysiuProgramista w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2017, 14:15
  3. Jakie radio kupić ? Sony vs. Alpine :p a może coś innego ? :)
    Przez wojtek1989 w dziale Off top - Free
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 20:43
  4. Jakie radio Chorus do TT?
    Przez Artix w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 30-10-2009, 17:28
  5. Jakie radio do tetki
    Przez lukaszienko w dziale Ogólne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-06-2008, 11:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •