No to nic dziwnego. Chorus I i Concert I działały na zasadzie analogowej biorąc sygnał o przekręconej stacyjce czy zapalonym oświetleniu, analgowo- prosto z kabelków podpiętych do kostek.
Radia Chorus II i Concert II do tych funkcji biorą sygnał po sieci CAN (sygnał linii CAN jest doprowadzony seryjne do kostek radia w MK1 po 2002 roku).

Pewnie oprócz braku działania logiki stacyjki nie działa Ci również podświetlenie radia (przycisków), info z RDS na FIS oraz radio co godzinę się wyłącza.

Są 2 sposoby aby temu zaradzić:
1. Kupić odpowiedni adapter do radii sterowanych po CAN (koszt ok. 300,- PLN), ja mam taki w obu TT i w obu działa zarówno z BOSE jak i bez.
2. Doprowadzić do kostek radia linię CAN, najbliżej będzie z klimatronika (nie mylić z linią K, ona już jest doprowadzona do kostek radia). Niestety tej drugiej opcji nie sprawdzałem, ale wydaje mi się że powinna działać całkiem dobrze - na pewno logika stacyjki i podświetlenie. Należy tylko podłączyć wszystko tak jak jest na schemacie kostek na wierzchu radia (ale nie wiem czy będzie działać info z RDS na FIS).

P.s. Jeśli podświetlenie przycisków działa Ci po włączeniu radia (niezależnie od ustawienia pokrętła świateł) to znaczy że ktoś już przerabiał radio i puścił napięcie bezpośrednio na panel radia. Trochę druciarstwo ale działa...ale i tak druciarstwo bo problemu nie rozwiązuje