Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: Antyradar i CB

  1. #1
    nightfox
    Gość

    Antyradar i CB

    Witam,

    Szukałem, ale nie znalazłem.. Czy kto? z Was ma jaki? antyradar w swojej TT? Ja mam w tym momencie V1, ale szukam czego? do ukrytego montażu... tyle że na razie nie mam pomysłu jaki antyradar, i je?li ukryty to gdzie wy?wietlacz umie?cić (mam model 2009)...

    2) czy kto? z Was słyszał, że można zamontować CB radio w taki sposób, że antena jest pod grillem? my?licie że to by działało? zaznaczam, że nie widze możliwo?ci przewiercenia ani wbicia ani przyklejenia anteny do karoserii.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Awatar Maru
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Warszawa
    Pojemność
    1.8T
    KM
    180
    Rocznik
    1999
    Kolor
    niebieski
    Posty
    536
    siema,

    przeciez antene cb przyczepiasz do auta na magnes wiec w czym problem ? magnes spokojnie wytrzymuje ok. 200 km/h, chociaz moze i twoj bolid tyle pociagnie to jednak malo masz takich miejsc w warszawie ...
    Gdy tankujesz z myślą o najbliższym czwartku bądź niedzieli to wiedź, że szatan się tobą interesuje

  3. #3
    Awatar wojtek
    Dołączył
    Jul 2009
    Skąd
    Krakow
    Posty
    258
    co to jest 200km/h po ulicach warszawy... phi
    :P :P :P :P :P :P
    poszukaj na allegro co można gdzie dac zamiast anteny. W media widziałem fajny odbiorniczek na szybe, ale nie będzie Ci pasował do takiej wypasionej fury

  4. #4

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    Maru, mi przy 190km/h antena na magnes spadła trzymała się tylko na kablu i latała po całym dachu ale całe szczę?cie nie na TT bo zostawiła po sobie parę rysek więc jak się je¥dzi szybciej a na pewno się je¥dzi to uważam że lepszym pomysłem jest przykręcana antena na rant klapy bagażnika
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  5. #5
    Awatar emy
    Dołączył
    May 2008
    Płeć
    Skąd
    München
    Pojemność
    brak
    KM
    248
    Rocznik
    2012
    Kolor
    alpinweiß
    Posty
    558
    hej, moja CB na magnes wytrzymuje wg producenta 200kmh takze..

    no juz przewiozlem ja 220kmh.. ale stracha mialem, ze odpadnie i bedzie fruwala..

    PS. Ja trzymam po lewej stronie na klapie, tuz przy spojlerze.

    =========
    Vorspung durch Technik

  6. #6

    Dołączył
    Apr 2009
    Płeć
    Skąd
    Mazowieckie
    Pojemność
    brak
    Posty
    149
    emy, odpadła mi w momencie mijania się z ciężarówk? więc do mojej prędko?ci doszedł jeszcze opór powietrza z przeciwka i postanowiła się przej?ć a tak waliła ze my?lałem że pół auta nie mam
    nie jeździmy szybko tylko wolno latamy

  7. #7
    nightfox
    Gość
    tyle ze moja TT to aluminium, wiec nie wiem czy sie przyczepi bo do A8 nie chciala... A macie moze jakies doswiadczenie nt antyradarow??

    Chyba na razie pozycze od kumpla reczne CB i zobacze jak dziala

  8. #8
    Awatar Pawel-2005
    Dołączył
    Jul 2008
    Płeć
    Skąd
    Płońsk
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    7xx
    Rocznik
    2000
    Kolor
    srebrny
    Posty
    9,782
    a taki mały off topic....jak się je¥dzi ttrs? bo chyba takie cacko posiadasz s?dzac po avatarze i opisie

  9. #9
    Awatar ksolk
    Dołączył
    Oct 2006
    Płeć
    Skąd
    Olkusz
    Pojemność
    1.8T
    KM
    225
    Rocznik
    2000
    Kolor
    Srebrny
    Posty
    1,837
    Cytat Zamieszczone przez Pawel-2005
    bo chyba takie cacko posiadasz s?dzac po avatarze i opisie
    juz w kilku innych tematach była o tym mowa

  10. #10
    nightfox
    Gość
    je¥dzi się ?wietnie, nie wiem co jeszcze mogę powiedzieć o tym jak się je¥dzi, jak spojrzysz do tematu "Tu się witamy" to możesz tam ogarn?ć w?tek, może znajdziesz to co dokładnie chcesz wiedzieć na temat jazdy RSem, albo poprostu napisz, bo ciężko odpowiedzieć na takie ogólne pytanie - jak się je¥dzi

  11. #11

    Dołączył
    Oct 2008
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    223
    nightfox - z antenami CB to w uproszczeniu tak jest ze:
    zasada 1 - im dluzsza antena tym lepiej (to znaczne uproszczenie bo sa rozne konstrukcje anten ale geenralna zasada sie ogolnie sprawdza)
    zasada 2 - im wyzej zamontowana antena tym lepiej
    zasada 3 - anetena powinna byc pionowo bo taka jest propagacja fal od innych nadawcow (a nie pozioma)
    zasada 4 - antena nie powinna byc niczym zaslonieta a juz na pewno nie wielkim stalowym silnikiem i maska z jedynym oknem na swiat w postaci grila - fala od CB ma 11m i raczej ciezko bedzie jej sie przecisnac przez grill

    Zamontowanie anteny pod grilem lamie wszystkie te 4 zasady jednoczesnie - moze cos zadziala ale raczej bardzo marnie...

    Ja mam magnesowke i przykladam ja do plastikowej przezroczystej okraglej naklejki na dachu - tez nie chcialem wiercic. Ale teraz z perspektywy czasu gdybym kupil nowe auto na pare lat to na pewno zamocowalbym sobie anetene na stale w karoserii.

    Z atyradarami jezdzilem przez kilka lat ale juz od dluzszego czasu nie wierze w nie. Mam wrazenie ze skutecznosc jest obecnie niewielka a jezeli chcesz miec antradar dzialajacy na wszystkie mozliwe radary stacjonarne i przenosne to musisz go wymieniac mniej wiecej co rok.

    Ja obecnie uzywam navi (do fotoradarow stacjonarnych) i CB do pozostalych. Ogolnie sie sprawdza.

  12. #12
    nightfox
    Gość
    Wszystko jasne... na razie nie chce wiercic auta, a z ta Vmax = 200 to troche slabo, bo normalnie czlowiek jezdzi spokojnie, az tu dzisiaj (wczoraj) pojawia sie w lusterku Impreza WRX STI, no i wiadomo, ze Niemiec Japoncowi nie ustapi, i po chwili 230 wskakuje na zegary... jeszcze by Subarak poza przegran? to oberwał antena w szybe ode mnie I gdzie tu jest fair play ?

  13. #13

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150
    Cytat Zamieszczone przez nightfox
    Wszystko jasne... na razie nie chce wiercic auta, a z ta Vmax = 200 to troche slabo, bo normalnie czlowiek jezdzi spokojnie, az tu dzisiaj (wczoraj) pojawia sie w lusterku Impreza WRX STI, no i wiadomo, ze Niemiec Japoncowi nie ustapi, i po chwili 230 wskakuje na zegary... jeszcze by Subarak poza przegran? to oberwał antena w szybe ode mnie I gdzie tu jest fair play ?
    Wyobraziłem sobie tak? sytuację XD

    Go?ciowi już ci?nienie idzie w górę strasznie, bo jego cudowne autko zostaje w tyle a tu jeszcze antena leci... _^_

  14. #14
    Awatar MichalTT
    Dołączył
    Mar 2008
    Płeć
    Skąd
    CompSport
    Pojemność
    3.2T V6
    KM
    801
    Rocznik
    2008
    Kolor
    SolarOrang
    Posty
    2,176
    kurcze.. czytam te wypowiedzi i sam w przyszłym roku planuję co? mocnego wstawić do garażu, a z TT na pewno się nie rozstanę

    btw Nightfox nie popuszczaj im nigdy.

  15. #15

    Dołączył
    Jan 2009
    Skąd
    Warszawa
    Posty
    150
    Cytat Zamieszczone przez MichałTT
    kurcze.. czytam te wypowiedzi i sam w przyszłym roku planuję co? mocnego wstawić do garażu, a z TT na pewno się nie rozstanę
    Zawsze możesz się wzi?ć poważnie za tuning i zrobić ze swojej TT takiego Porsche Killera jak ma Artur

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •